تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۵ - ۱۱:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خرید تضمینی پرتقال درجه یک و دو مازندران از هفته آینده

پرتقال درجه یک هر کیلوگرم ۸۳۴ تومان و درجه دو کیلویی ۷۳۰ تومان از باغداران خریداری می شود

به گزارش سیمرغ ما، خرید تضمینی پرتقال درجه یک و دو از هفته اینده در مازندران اغاز می شود .
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ،رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران دربرنامه گفتگوی ویژه خبری دیشب گفت: بر اساس مصوبه ای که قرار است امروز نهایی و یکشنبه آینده اجرایی شود ،خرید تضمینی پرتقال درجه یک بدون آفت و سرمازدگی هر کیلوگرم ۸۳۴ تومان از باغداران آغاز می‌شود.
دلاور حیدرپور با بیان اینکه قیمت تضمینی پرتقال های درجه دو کیلویی ۷۳۰ تومان است افزود : مراکز خریدی که در هر شهرستان دایر می شود مجهز به انبار و باسکول است تا مشکلی برای خرید مرکبات به‌وجود نیاید.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت:پرتقال به اندازه کافی در استان وجود دارد و نگرانی درباره تأمین مرکبات برای شب عید نداریم .
حیدرپور با اشاره به اینکه بازار ملتهب است و با فراوانی عرضه مواجه شد، افزود : شایعات به گونه‌ای است که تمامی پرتقال‌ها خراب است و این امر سبب ورود دلالان به امر خرید می‌شود که مرکبات را با حداقل قیمت خریداری می‌کنند درحالیکه ۸۰ درصد مرکبات روی درخت سالم و شیرین است .
به گفته وی ، با برآوردهای اولیه ۳۰ درصد مرکبات استان دچار سرمازدگی شد ولی به این مفهوم نیست که باید دور ریخته شود بلکه بخشی وارد بازار، بخشی برای آبگیری و محصولاتی هم که سالم است برای شب عید ذخیره‌‌سازی می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: تا روز گذشته ۳ هزار تن مرکبات از باغداران جمع‌آوری و برای ۸ هزار تن حواله خرید صادر شد و تا خرید این مقدار حواله صادر شده انجام نشود هیچگونه مرکبات صنعتی در استان تحویل گرفته نمی‌شود.
ازدحام هفته اخیر در مراکز خرید پرتقال های درجه ۳ و صف طولانی و چند روزه ، مردم را با مشکل مواجه کرد .

 

مرجع: فارس

ارسال دیدگاه