تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۳ - ۰:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

امنیت در آسمان ایران جلوه ای از حقوق بشر در کشور است

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش جمهوری اسلامی گفت : امنیت در آسمان ایران جلوه ای از حقوق بشر در کشور است و جامعه جهانی باید این امر را به دقت ببیند.

به گزارش سیمرغ ما، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی دوشنبه شب در دوازدهمین یادواره شهدای دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود : سازمان هوانوردی جهانی که در کانادا مستقر است، آسمان ایران را امن ترین آسمان کشور های خاورمیانه برشمرد و این یک افتخار برای ملت بزرگ ایران است.
وی گفت : مجامع بین المللی باید به این درک برسند که ایران مدافع حقوق بشر است نه ناقض آن ، چرا که ۴۴۰ هزار فروند هواپیما از مرزهای کشور عبور می کنند و حدود ۶۰ میلیون مسافر خارجی با پرواز از آسمان به مقصد خود می رسند.
وی افزود : امروز پدافند هوایی و سیستم راداری کشور ۲ هزار کیلومتر حضور هواپیماها را رصد می کند و به عبارتی دیگر حتی می توانیم نفس های مسافران هواپیما را در ۲ هزار کیلومتری رصد کنیم.
او ادامه داد : پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با ۷۵۰ نخبه جوان ایرانی ارتباط علمی دارد و اگر امروز ما به یک اقتدار نظامی رسیده ایم مرهون جوانان دانشجو و نخبگان علمی کشور است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوائی ارتش بیان داشت : سیستم دفاعی ایران با هیچ کشوری قابل مقایسه نیست چون این ملت بعد از ۳۷ سال تحریم و با تقدیم بیش از ۲۰۰ هزار شهید توانست به این اقتدار نظامی امروز دست یابد.
وی اضافه کرد : استکبار به خوبی ایران و جوانان این کشور را می شناسد و به قابلیت های علمی کشورمان پی برده است و به همین خاطراست که به خود اجازه تعرض نمی دهد.
اسماعیلی گفت : امروز دشمن نمی تواند به لحاظ علمی به ما ضربه بزند اما باید مواظب باشیم در عرصه فرهنگی و بعد از شکستن تحریم اقتصادی مورد تهاجم اقتصادی قرار نگیریم و واردات بی رویه کالاها به تولید داخل ضربه نزند.
وی افزود : خوشبختانه دولتمردان هواسشان بسیار جمع است و در این امر با دقت نظر کارها را دنبال می کنند و این جای قدردانی دارد.
او ادامه داد : استان مازندران در دوران هشت سال دفاع مقدس رشادت های زیادی از خود به یادگار گذاشته است و خوشبختانه جوانان این استان امروز در زمینه های مختلف علمی حرف های زیادی برای گفتن دارند که مایه افتخار برای ما محسوب می شوند.

 

انتهای پیام/ایرنا

ارسال دیدگاه