تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۱۶ - ۱۲:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دشمن در مبارزه با جریان مقاومت موفق نمی‌شود

فرمانده عالی رتبه مبارزه با تروریسم گفت: دشمن با محاسبه این معادلات متوجه شد هر کجا که بخواهد با افکار امام راحل، انقلاب اسلامی و جریان مقاومت مبارزه کند موفق نمی‌شود بنابراین جنگ‌های کثیف و فتنه جدید را در استراتژی خود با عنوان جنگ مذهبی تعریف کرد.

به گزارش سیمرغ ما، سردار وجیه‌الله مرادی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطر امیران، سرداران و ۱۵۰ شهید سیمرغ، اظهار کرد: جنگ یکی از محیطی‌ترین حوادث برای یک کشور است به‌طوری که تخریب، ویرانی و کشته شدن عزیزان یک ملت تنها خسارت جنگ نیست.

 

وی افزود: اگر در جنگ عزم ملی یک ملت و تدبیر سردمداران کشور به کمک آن کشور نیاید، آن ذلت، خواری و خفت که بر دوش ملت سنگینی می‌کند از بالاترین خسارت‌ها است.

 

فرمانده عالی رتبه مبارزه با تروریسم با بیان اینکه حدود دو قرن پیش لشکر مهاجمی از شمال کشور به ایران هجوم آورد و با وساطت دشمنان دوست‌نما ۱۷ شهر را از ایران جدا کرد، تصریح کرد: هر ایرانی به این قطعه ذلت‌بار ایران نگاه می‌کند در روح خود احساس ذلت و شرمساری به او دست می‌دهد که چرا سردمداران آن مقطع تاریخ ایران در مقابل تجاوز لشکر اشغال‌گر ایستادگی نکردند.

 

این مسؤول ادامه داد: در دفاع مقدس هم اگر دفاع نمی‌کردیم این امکان وجود داشت اما امام راحل با هنرمندی و تدبیر خود عزم ملی کشور را به خدمت گرفت و کشور را یکپارچه و به وحدت رساند.

 

مرادی با اشاره به اینکه ۲۱۳ هزار و ۲۵۵ شهید و حدود نیم‌میلیون جانباز و ایثارگر با گرفتن بیش از ۸۵ هزار و ۱۰۶ اسیر از ۱۶ ملیت این دفاع را به دفاع مقدس تبدیل کردند و دشمن را از اهداف خود ناکام گذاشتند، اضافه کرد: با تدبیر امام راحل جبهه‌ای با نام جبهه مقاومت در ایران ایجاد شد که روح خودباوری ملت ایران توسط امام راحل دمیده و در دفاع مقدس تثبیت شد که این روح خودباوری را به آزادگان عالم هدیه کرد.

 

وی بیان کرد: روزی امام راحل بحث صدور انقلاب اسلامی را مطرح کرد که یک عده کوته‌بین به امام خرده گرفتند مگر انقلاب گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و خیار است که صادر شود.

 

فرمانده عالی رتبه مبارزه با تروریسم با بیان اینکه با بصیرت، توکل به خدا و نهراسیدن از استکبار جهانی این جبهه را به دنیا صادر می‌کنیم، تأکید کرد: نظام سلطه در نقاط مختلف به‌دنبال براندازی این تفکر بود که در جنگ تحمیلی موفق نشد به اسلام ضربه بزند.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: دشمن برای از بین بردن این تفکر دو جنگ مستقیم و سه جنگ نیابتی در غرب آسیا به راه انداخت تا بتواند این روح خودباوری را از مرکز ثقل ایران اسلامی از بین ببرد اما به لطف خداوند در هر پنج جنگ برنده انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت بوده است.

 

مرادی با اشاره به اینکه یک جنگ در غرب کشور توسط عراق و مستقیماً با حضور استکبار جهانی و نظام سلطه همراه بود، آغاز شد تا بتوانند با توطئه‌ها و فتنه‌ها به مرکزیت ایران اسلامی ضربه بزند، اضافه کرد: آمریکایی‌ها اعتراف کردند ۹ سال از سربازان‌مان بیگاری کشیدیم و میلیاردها دلار هزینه کردیم، صدها کشته و هزاران مجروح عراقی را به غرب آوردیم اما سرانجام عراق را دودستی به ایران سپردیم و امروز می‌بینیم عراق جزو جریان‌های مقاومت منطقه است.

 

وی خاطرنشان کرد: جنگ بعدی دشمن در شرق کشور و افغانستان بود که با شعار پوشالی ایجاد دموکراسی، از بین بردن دیکتاتور و تروریست‌های طالبان و القاعده و همچنین از بین بردن مواد مخدر به افغانستان حمله کردند اما هدف اصلی ‌آنها ایران بود اما با هنرمندی و تدبیر ولایت فقیه تیرهای زهرآگین دشمن به سمت خودش برگشت.

 

فرمانده عالی رتبه مبارزه با تروریسم با بیان اینکه دشمن وقتی متوجه شد، به‌صورت مستقیم نمی‌تواند با افکار انقلاب اسلامی و جریان مقاومت روبه‌رو شود سه جنگ نیابتی به راه انداخت، تصریح کرد: نخستین جنگ نیابتی در لبنان و منطقه‌ای شیعه‌نشین اتفاق افتاد که شیعیان ۱۲ امامی آن منطقه از مقلدین امام راحل بوده‌اند که در ایران به جنگ ۳۳ روزه معروف است.

 

این مسؤول ادامه داد: جنگ ۳۳ روزه به لطف الهی و مدد ائمه معصومین و با الگوگیری از دفاع مقدس به نحوی فرزندان شیعه در لبنان مقاومت کردند که فرماندهان رژیم صهیونیستی گفتند ما با موجودات زنده در این جنگ مواجه نبودیم بلکه با افراد نامرئی در حال جنگیدن بودیم.

 

مرادی با اشاره به اینکه دومین جنگ در غزه‌ای رخ داد که در برخی نقاط عرضش نزدیک به هشت کیلومتر است که می‌توان با هر سلاحی این هشت کیلومتر را هدف قرار داد، بیان کرد: افرادی که در غزه حضور داشتند شیعه نبودند و در جریان حلال شیعی هم قرار نداشتند اما این عده الگوی خود را از انقلاب اسلامی و امام گرفتند و خودشان را جزو مقاومت می‌دانستند ۲۲ روز مقاومت کردند که رژیم صهیونستی را مجبور به آتش‌بس کردند.

 

وی خاطرنشان کرد: این جبهه الگوی خود را از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به‌دست آوردن و بعد از گذشت سه روز از جنگ با شلیک موشک‌های فجر پنج اهدایی جمهوری اسلامی ایران که در دسته‌بندی موشک‌های کشور جزو موشک‌ها به حساب نمی‌آیند به قلب اسرائیل، تلاویو شلیک کردند و معادلات دشمن را به هم زدند.

 

فرمانده عالی رتبه مبارزه با تروریسم با تأکید بر اینکه دشمن با محاسبه این معادلات متوجه شد هر کجا که بخواهد با افکار امام راحل، انقلاب اسلامی و جریان مقاومت مبارزه کند موفق نمی‌شود بنابراین جنگ‌های کثیف و فتنه جدید را در استراتژی خود با عنوان جنگ مذهبی تعریف کرد، تصریح کرد: در جغرافیای تعیین‌کننده غرب آسیا و نقطه سرپر جریان مقاومت سوریه قرار دارد برای هم دشمن در این منطقه جنگی را با سه خصیصه شروع کرد که خصیصه اول آن سیاسی، امنیتی و رسانه‌ای، خصیصه دوم آن مذهبی و قومی و خصیصه سوم آن وجود شعله‌های جنگ در دل مسلمانان‌ است که در دو طرف این نبرد هر کسی کشته شود از مسلمانان است.

 

این مسؤول ادامه داد: در این جنگ تعدادی اعراب که دل در گرو استکبار جهانی دارند و جزو بزرگان نظام سلطه در منطقه هستند پشتیبانی کردند و با مسلح و آموزش دادن گروه‌های معارض آنها را به این منطقه اعزام کردند و این‌گونه فتنه در این منطقه شکل گرفت.

 

مرادی با اشاره به تدبیر جمهوری اسلامی ایران و فرزندان ایران اسلامی همچنین با داشتن تجربه دفاع مقدس وارد این سرزمین شدند و کار مستشاری انجام دادند، اضافه کرد: زمانی که جریان معارض بخش اعظمی از سرزمین سوریه را اشغال و از دستان سوریه خارج کرد و حتی کاخ ریاست جمهوری را با خمپاره ۸۱ مورد هدف قرار داده بود، به‌صورت نمونه وارد میدان شدیم و کار را به‌دست گرفتیم، ابتدا فراخوان مردمی دادیم و دو سطح دفاعی در سوریه طراحی کردیم که خط اول دفاع وطنی توسط ارتش و خط دوم دفاع محلی توسط نیروهای مردمی و افرادی که دل در گرو حکومت و سرزمین خود دارند.

 

وی بیان کرد: افراد علاقه‌مند جذب، سازماندهی و آموزش دیدند و توانستند معادله جنگ سوریه را عوض کنند، بخشی از مناطق از دست رفته را پس بگیرند و در اینجا جریان مقاومت پیروزهای خود را نشان می‌دهد لذا دشمن سلاح جدید و نیروهای جدید از ملیت‌های مختلف را به کمک می‌گیرد که ما هم در این فضا طرح اعتقادی را به جریان سوریه اضافه کردیم و از ملیت‌های مختلفی که دل در گرو مقاومت دارد، مثل افغانستان، پاکستان، حزب‌الله و ایران به کمک جریان مقاومت آمدند و دوباره توانستیم مقاومت دشمن را بشکنیم، جشن پیروزی نزدیم بود که دشمن توطئه جدیدی با نام جریان داعش را آغاز کرد.

 

فرمانده عالی رتبه مبارزه با تروریسم با تأکید بر اینکه جریان داعش یک جریان صددرصد منحرف اسلام است و با عملیات روانی این افراد متولد و جغرافیای دیگری که دل در گرو جریان مقاومت دارد یعنی عراق وارد کرد، تأکید کرد: امنیت عراق و ایران مکمل هم هستند.

 

این مسؤول ادامه داد: وقتی برای مبارزه با داعش وارد عراق شدیم، داعش در یک نقطه ۱۴۸ مورد عملیات انتحاری انجام داد اما فرزندان برومند انقلاب اسلامی مردانه مقاومت کردند و امروز وضعیت عراق را می‌بینیم.

 

مرادی با اشاره به اینکه در این جریان هم برادران و فرزندان جریان مقاومت اداره کردند اما دشمن توطئه جدیدی را در شامل آفریقا، یمن برای جریان مقاومت ایجاد کرد، تصریح کرد: ائتلاف عبری ـ عربی جبهه جدیدی مقابل جریان مقاومت درست کردند که قرار بود ۱۰ روزه کار را تمام کنند اما تا امروز حدود یک‌سال و ۹ ماه طول کشیده و جریان مقاومت همچنان در حال دفاع است.

 

وی افزود: جریان مقاومت عراق از وضعیت بسیار خوشحال‌‌کننده‌ای برخوردار است، جریان مقاومت سوریه نیز حلب که مهم‌ترین شهر سوریه است را کاملاً محاصره کردند و داعش و نیروهای معارض مدام در حال سیگنال دادن برای مذاکره و آتش‌بس هستند؛ جریان یمن هم در حال مقاومت است.

 

فرمانده عالی رتبه مبارزه با تروریسم در پایان گفت: به لطف الهی و به برکت خود شهدا و و لایت فقیه جبهه‌های مقاومت در حال اداره شدن است.

ارسال دیدگاه