تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۷ - ۱۶:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شرکت تعاونی دهیاران سیمرغ افتتاح شد/تاکید مسؤولین بر روی همکاری دهیاری‌های سیمرغ

شرکت تعاونی دهیاران شهرستان سیمرغ با حضور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری افتتاح شد.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یداله‌پور در مراسم افتتاحیه شرکت تعاونی دهیاران شهرستان سیمرغ که با حضور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری برگزار شد ضمن تشکر از همیاری دهیاران و کلیه دست‌اندرکاران جهت پیگیری امورات تشکیل شرکت تعاونی، اظهار کرد: یکی از اهداف دولت استقلال و توانمندسازی دهیاری‌ها و کاهش وابستگی آنان به بودجه‌های دولتی همچنین ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری‌ها است که در همین راستا تشکیل شرکت تعاونی دهیاران گام بزرگ و مهمی در این زمینه محسوب می‌شود.

 

وی در ادامه به فضای همدلی و هماهنگی موجود در سطح شهرستان و دهیاران اشاره کرد و گفت: در همین راستا دهیاران شهرستان تحت عنوان یک شرکت تعاونی اقدام به فعالیت نمودند.

 

2

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه شرکت تعاونی دهیاران شهرستان سیمرغ در اول راه قرار داشته و در این راستا نیاز به حمایت و نگاه ویژه مسئولین دارد، تصریح کرد: نگاه کلی ما باید کسب درآمد پایدار و استفاده از ظرفیت‌های روستاها باشد.

 

*‌ یکی از اصول اعتقادی بحث تعاون است

 

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در ادامه این جلسه ضمن تسلیت درگذشت آیت ا… موسوی اردبیلی اظهار کرد: یکی از اصول اعتقادی ما بحث تعاون بر کار خیر است و علی‌رغم تعداد کم روستاهای شهرستان اگر آبادانی همین تعداد کم انجام شود کمکی بر اصل اهداف نظام و انقلاب اسلامی است.

 

وی ادامه داد: اگر قدم خیر برای آبادانی روستا داشته باشیم عزت برای خود و شهرستان است.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به جایگاه امور تعاونی، تصریح کرد: مدیریت شرکت‌های تعاونی بسیار مهم است و انتظار می‌رود طوری عمل شود تحت این عنوان، منطقه و روستاهای ما کارآمدتر شوند.

 

*‌ توانمندی و پتانسیل بالایی در دهیاری‌های وجود دارد

 

جان‌اله عبدی در ادامه این جلسه ضمن تبریک هفته بسیج، اظهار کرد: روزی که شرکت تعاونی دهیاران در سطح کشور فعال شد انتظار بر این بود فضای اقتصادی و مالی خوبی را در کنار دهیاری‌ها داشته باشیم و با توجه به توانمندی‌های بالا دهیاری‌ها در حال حاضر جلوتر از دستگاه‌های اجرایی هستند.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه شاهد آنیم که علی‌رغم مشکلات مالی دستگاه‌های اجرایی، دهیاری‌ها به‌عنوان بازوی توانمند در انجام پروژه‌های عمرانی سطح روستاها عمل می‌نمایند.

 

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران با اشاره به همکاری بسیار خوب دهیاران در بحث کنترل بحران و همکاری و هماهنگی ویژه آنان با فرمانداران و بخشداران، تصریح کرد: ما باید خودمان را باور داشته باشیم چراکه این توانمندی و پتانسیل در دهیاری‌های ما وجود دارد.

 

وی ادامه داد: شرکت تعاونی فعال شد تا بتواند به‌عنوان یک پشتیبان مالی برای دهیاری‌ها باشد اما طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده بعضی از تعاونی‌ها بازدهی مناسبی ندارند و بار مالی بر روی دوش دهیاری‌ها دارند و در راستای توانمندسازی آنان تأکید شد پروژه‌های عمرانی در سطح روستاها توسط شرکت تعاونی دهیاران انجام شود چراکه هم پروژه‌ها باکیفیت بیشتری انجام خواهد شد و هم باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها خواهد شد.

 

1

 

عبدی با تأکید بر فعالیت و توانمندسازی شرکت تعاونی دهیاران، عنوان کرد: درزمینهٔ طرح‌های اقتصادی بالغ‌بر ۸۰۰ طرح توسط دفتر امور روستایی احصا شد و توسط دستگاه‌های ذی‌ربط پایش شد و مورد تأیید قرار گرفت و در مرحله پرداخت تسهیلات قرار دارد تا این امکانات در سطح شهرستان‌ها پویا شود و ایجاد اشتغال را به دنبال داشته باشد.

 

وی افزود: خوشبختانه با اطلاعات اولیه به‌دست‌آمده از سرشماری نفوس و مسکن جمعیت روستاهای ما وضعیت خوبی دارند و افزایش جمعیت را شاهد بودیم و باید با توانمندسازی خانوار، افزایش درآمد خانوار، ایجاد اشتغال پایدار از طریق آموزش و تقویت امکانات روستاها این افزایش جمعیت تثبیت شود و مهاجرت معکوس نداشته باشیم.

 

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران در پایان ضمن اظهار امیدواری گفت: باوجود فضای بسیار مناسب شهرستان سیمرغ باید شاهد این باشیم که شرکت تعاونی دهیاران این شهرستان در زمره شرکت‌های تعاونی پویا و فعال استان در سال آینده قرار گیرد.

ارسال دیدگاه