تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ - ۱۸:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مردم سیمرغ نگران از وضعیت مرکبات خود/وضعیت عادی حاکم بر سیمرغ است

بارش برف پاییزی در سومین روز از آذرماه باعث غافلگیری خیلی از باغداران شد، برخی بعد از شروع برف بلافاصله اقدام به چیدن محصولات خودکرده و برخی دیگر با محلول‌پاشی، آب‌پاشی و آتش زدن لاستیک برای جلوگیری از یخ زدن محصولات اقدام کردند.

به گزارش سیمرغ ما، در طی بارش برف طی سه روز اخیر در شهرستان مردم نگران از وضعیت مرکبات بوده و با انجام اقداماتی در تلاش برای جلوگیری از خراب شدن دسترنج زحمات خود بوده‌اند.

 

شاید بتوان گفت سیمرغ در طی چند روز اخیر نسبت به سایر شهرستان‌های استان از وضعیت بهتری برخوردار بود و بیشترین نگرانی مردم بر روی محصولات باغی بوده است.

 

*‌نگرانی مردم سیمرغ از وضعیت مرکبات

 

بارش برف پاییزی در سومین روز از آذرماه باعث غافلگیری خیلی از باغداران شد، برخی بعد از شروع برف بلافاصله اقدام به چیدن محصولات خودکرده و برخی دیگر با محلول‌پاشی، آب‌پاشی و آتش زدن لاستیک برای جلوگیری از یخ زدن محصولات اقدام کردند.

 

وقتی به سطح شهر و روستاها می‌رویم و به گفت‌وگوهای میدانی می‌پردازیم نگرانی اکثر مردم به خاطر محصولات باغی بوده به همین خاطر با رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان تماس گرفتیم و وضعیت شهرستان را از ایشان جویا شدیم.

 

مجید جعفری در این گفت‌وگو وضعیت مرکبات شهرستان را مناسب اعلام و اظهار کرد: فعلاً مشکل خاصی پیش نیامده است.

 

*توصیه‌های لازم به باغداران ارائه شد

 

وی افزود: کارشناسان اداره جهاد کشاورزی شهرستان در حال بررسی وضعیت شهرستان هستند و به‌صورت راندمی و مورد به مورد بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند که تا اینجا اتفاق خاصی رخ نداده است.

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به اینکه وضعیت مرکبات شهرستان به وضعیت هوای بعدازظهر و امشب شهرستان بستگی دارد، تصریح کرد: صبح فردا مشخص می‌شود که چه اتفاقی رخ می‌دهد.

 

وی ادامه داد: توصیه‌های لازم به کشاورزان و باغداران ارائه شد و در حال حاضر تنها کاری که می‌توانند انجام دهند آتش زدن لاستیک در ساعت یک بامداد به بعد است.

 

جعفری با بیان اینکه کشاورزان به چیدن نارنگی و نارنگی پچ (ژاپنی) اقدام کنند، اظهار کرد: مشکل خاصی برای نارنگی به وجود نیامده است.

 

وی افزود: پیامک‌های آموزشی از طریق راه‌های مختلف برای کشاورزان ارسال‌شده است.

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به اینکه از فردا هوا مناسب است و کارشناسان برای بررسی وضعیت نهایی مرکبات شهرستان اقدام می‌کنند که امیدواریم مشکلی برای محصولات شهرستان پیش نیاید.

 

* ۱۰ درصد افت فشار گاز در سیمرغ، شبکه‌گذاری برای رفع کلی این مشکل

 

در ادامه وضعیت شهرستان بودیم که با مسئله افت و قطعی چندین ساعته گاز در روستای نجارکلا قدیم بخش تالارپی شهرستان باعث تعجب و پیگیری سریع ما شد.

 

رئیس اداره گاز سیمرغ در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: قطعی گاز خاصی در شهرستان به وجود نیامد.

 

وی افزود: روز گذشته حوالی ساعت ۱۲ با افت فشار مواجه شدیم که با حضور پیمانکار و بررسی متوجه گیر شبکه شدیم که سریع این گیر برطرف و تا غروب آفتاب این مشکل برطرف شد.

 

مهدوی با بیان اینکه مقداری افت در شبکه فشار گاز شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: ۹۰ درصد شبکه گاز بدون مشکل است و ۱۰ درصد افت فشار گاز در مسیر روستای نجارکلا قدیم و سمناکلا وجود داشت البته گاز اهالی این دو روستا وصل است و قطعی گاز نداریم.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر مشغول شبکه‌گذاری در سرپل هستیم تا این افت فشار به‌صورت کلی برطرف شود.

 

با توجه به وضعیت اعلام‌شده از سوی مسؤولین و پیگیری‌های انجام‌شده میدانی مشکل خاصی در شهرستان وجود ندارد و روال عادی در حال سپری شدن است.

ارسال دیدگاه