تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۲ - ۲۰:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

یادواره شهدا مشابه کار حضرت زینب (س) است/جمهوری اسلامی ضربه‌های خطرناکی از تروریست دید

امام جمعه سیمرغ با بیان اینکه یادواره شهدا مشابه کار حضرت زینب (س) است، گفت: وای بر جمعیتی که در کار خود از بصیرت استفاده نکنند، آنهایی که امروز حقوق بشر جمهوری اسلامی را محکوم می‌کنند نمی‌دانند که جمهوری اسلامی ایران چه ضربه‌های خطرناکی از تروریست دید و چه شخصیت‌هایی را از دست داد.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی امشب در یادواره شهدای روستای شیرخوارکلا بخش تالارپی این شهرستان، اظهار کرد: تا زنده هستیم یاد شهدا و یادواره شهدا را فراموش نمی‌کنیم.

 

وی افزود: آغاز برنامه یادواره‌های شهدا از محرم بوده است و از زمانی که یادمان می‌آید مراسم عزاداری محرم و «حسین حسین» گفتن‌ها بوده حتی در زمانی که جلوی عزاداری محرم را می‌گرفتند و اجازه روضه خوانی نمی‌دادند.

 

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه امروزه هم در برخی مناطق شیعه‌نشین جهان ممنوعیت عزاداری و روضه‌خوانی وجود دارد، تصریح کرد: برخی با دیدن عزاداری محرم و شنیدن نام امام حسین (ع) عصبانی می‌شوند.

 

وی ادامه داد: ما با برگزاری یادواره‌های شهدا اعلام می‌کنیم که به یاد این انسان‌های بزرگ هستیم، انسان‌هایی که با سن کم خود به دنبال هدف بزرگی بوده‌اند.

 

یوسفی با بیان اینکه شعار مردم در ابتدای انقلاب «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» بوده است که انگیزه خود را اسلام معرفی می‌کردند، اظهار کرد: معلم این کلاس وجود مقدس امام حسین(ع) است و حضرت زینب(س) باعث باقی ماندن واقعه کربلا بوده است.

 

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه هدف واقعه کربلا، دین بوده و افرادی که این اندیشه را در راه اسلام داشتند اشتباه کردند، تصریح کرد: وقتی امام حسین(ع) دید که معاویه برخلاف پیمانی که با امام حسن(ع) بسته عمل می‌کند، رو به روی این کار می‌ایستد.

 

وی با تأکید بر اینکه استکبار جهانی هم این‌گونه عمل می‌کند، گفت: استکبار همیشه برخلاف پیمان عمل می‌کند و هیچ اعتمادی نمی‌توان به آنها کرد.

 

یوسفی با بیان اینکه یادواره شهدا مشابه کار حضرت زینب (س) است، عنوان کرد: وای بر جمعیتی که در کار خود از بصیرت استفاده نکنند، آنهایی که امروز حقوق بشر جمهوری اسلامی را محکوم می‌کنند نمی‌دانند که جمهوری اسلامی ایران چه ضربه‌های خطرناکی از تروریست دید و چه شخصیت‌هایی را از دست داد.

 

وی ادامه داد: نهضت امام حسین(ع) نهضتی دینی است، همان‌طور که حضرت امام راحل فرمودند نهضت عاشورا یعنی انقلاب اسلامی و دینی.

 

امام‌ جمعه سیمرغ در ادامه به انتخابات آمریکا اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این زمینه فرمودند: «آمریکا، آمریکا است؛ این حزب یا آن حزب، هر کدام شان سرکار آمدند، خیری به ما نرساندند، شر رساندند، یکی تحریم کرد، یکی هواپیما زد، یکی به سکوی نفتی حمله کرد، یکی به دشمن‌های ما کمک کرد.»

 

یوسفی در پایان خاطرنشان کرد: یادواره شهدا، یاد اسلام، امام علی(ع)، حضرت فاطمه(س)، امام حسین(ع) و ارزش‌های دینی است.

ارسال دیدگاه