تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۷ - ۲۳:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

به دنبال ایجاد امنیت نرم در جامعه هستیم/سرمایه‌گذاری یک‌هزار میلیاردی در بندر امیرآباد

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: به دنبال ایجاد امنیت نرم در جامعه هستیم، در جلسه شورای تأمین استان مطرح شد که همه شهرستان‌های استان و روستاهای بزرگ به سیستم دوربین مداربسته تجهیز شوند برای همین استانداری دوربین‌ها را تهیه و به صورت رایگان در اختیار شهرهای استان قرار داد که بعد از تأمین دکل و فیبر نوری توسط شهرداری دوربین‌ها نصب و به نهادهای ذی‌ربط سرویس دهد.

به گزارش سیمرغ ما، علی‌رضا یونسی امشب در جلسه شورای اداری این شهرستان، اظهار کرد: مشکلات و نیازمندی‌های شهرستان را پیگیری و به استاندار ارائه می‌دهم.

 

وی افزود: شهرستان سیمرغ در سال ۹۱ وقتی استقلال خود را در قامت شهرستان با مجوزهای قانونی اعلام کرد امروز که بررسی می‌کنیم از برخی از شهرستان‌های که هم‌زمان یا بعد از آن شهرستان شدند در خیلی از حوزه‌ها به‌ویژه استقرار ادارات به همت همه افراد جلوتر است، اما باید تلاش شود تا این مشکلات هم حل شود.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه برخی از این تلاش‌ها به هماهنگی درون شهرستانی برمی‌گردد، تصریح کرد: گرچه دولت موظف به تأمین نیازمندی‌ها شهرستان است اما در بحث بودجه همه باید تلاش کنند بودجه بیشتری را دریافت کنند.

 

این مسؤول ادامه داد: گاهی اوقات خود دولت بودجه ۳۰ درصد را تخصیص می‌دهد و نمی‌شود تخصیص دولت را به شهرستانی به‌صورت کامل تخصیص دهیم و به شهرستانی تخصیص ندهیم اما در حوزه‌هایی که اقدام این کار وجود داشته باشد حتماً این کار انجام می‌شود.

 

یونسی با بیان اینکه ایران یکی از سه کشور بزرگ جهاد در حوزه سدسازی هستیم و در کشور میزان تبخیر آب سطح‌ها ۱۰ درصد از متوسط تبخیر آب جهان بیشتر است، اظهار کرد: در استانی زندگی می‌کنیم که حجم بارندگی در آن از حجم بارندگی از متوسط بارندگی کشور بیشتر است.

 

وی ادامه داد: باید در ظرفیت‌هایی موجود شهرستان و استان تجدید نظر اساسی برای افزایش بهره‌وری داشته باشیم.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با تسلیت ایام محرم و اربعین حسینی، گفت: به فرموده شهید مطهری: «عاشورا تجلی اسلام مجسم است» یعنی همه اسلام در یک عاشورا تجلی پیدا کرده است و حقیقت اسلام در عاشورا است.

 

این مسؤول افزود: مردم مازندران در مسیر پیاده‌روی اربعین ۱۰ موکب راه‌اندازی کردند که روزانه ۴۰ هزار نفر توسط مردم مازندران در عراق پذیرایی می‌شوند که یک ریال از این هزینه‌ها از جیب دولت داده نشد و توسط مردم پرداخت شد اما دولت وظیفه سازماندهی، مدیریت و هدایت را برعهده داشت.

 

یونسی با بیان اینکه حدود ۴۵ هزار نفر از مردم مازندران برای مراسم اربعین نام‌نویسی کردند، تصریح کرد: استاد مطهری می‌فرماید: «حادثه عاشورا دو چهره دارد یک چهره زشت و یک چهره زیبا» و حقیقتاً هر کس مدعی از طرفداری امام حسین (ع) است باید به دستورات دین عمل کنیم.

 

وی به برخی ویژگی‌های مازندران اشاره و خاطرنشان کرد: مازندران در جوار بزرگ‌ترین دریاچه جهان قرار دارد، با چهار کشور هم‌مرز است و می‌تواند رفت‌وآمد دریایی داشته باشد همچنین فاصله نزدیکی به پایتخت داشته و سه فرودگاه مهم یعنی ساری، نوشهر و رامسر دارد که یکی از زیرساخت‌های مهم استان مازندران است.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه سه بند امیرآباد، فریدون‌کنار و نوشهر از دیگر ویژگی‌های مهم استان مازندران است، بیان کرد: عبور خطوط بین‌المللی فیبر نوری شبکه ارتباطی بسیار قوی و گسترده در مسیر کریدور بین‌المللی شمال و جنوب وجود دارد یکی از ابزار مهم ارتباطی است.

 

این مسؤول افزود: زیرساخت‌ها بسیار خوبی در مازندران از جمله شرایط آب و هوایی، اراضی حاصل‌خیز، دشت، جنگل طبیعت مفرح دریایی داریم که کمتر کشوری از این ظرفیت برخوردار هستند همچنین امکان توسعه در غالب بخش‌های محوری گردشگری کشاورزی، صنعتی را در مازندران داریم.

 

یونسی با بیان اینکه مازندران از فرهنگ بسیار غنی برخوردار است که به زمان قبل از مادها برمی‌گردد، اظهار کرد: اکتشافاتی که در مازندران شد هم از این حقیقت نشئت می‌گیرد و دومین شهر کهن شهر آمل است همچنین در گوهر تپه رستم‌کلا شهری را کشف کردند که قدمتش به ۶ هزار سال پیش می‌رسد.

 

وی ادامه داد: مازندران از مشاهیر بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف علم و هنر برخوردار است که غیرقابل شمار هستند.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران خاطرنشان کرد: به دنبال ایجاد امنیت نرم در جامعه هستیم، در جلسه شورای تأمین استان مطرح شد که همه شهرستان‌های استان و روستاهای بزرگ به سیستم دوربین مداربسته تجهیز شوند برای همین استانداری دوربین‌ها را تهیه و به صورت رایگان در اختیار شهرهای استان قرار داد که بعد از تأمین دکل و فیبر نوری توسط شهرداری دوربین‌ها نصب و به نهادهای ذی‌ربط سرویس دهد.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه بیش از یک‌هزار میلیارد تومان در حوزه بندر امیرآباد سرمایه‌گذاری شد و بند کاملاً توسعه پیدا کرد، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری بیش از هزار میلیارد تومانی در حوزه زیرساخت‌های فناوری ارتباطات و اطلاعات در طول این سه سال صورت گرفت.

 

یونسی افزود: مازندران از استان‌هایی است که بیشترین پهنه باند اینترنت و میزان کاربران اینترنت را بعد از تهران دارد.

 

وی افزود: در زمینه گاز اقدامات بسیار گسترده‌ای صورت گرفت و ۱۰۹ هزار و ۱۲۰ انشعاب جدید با حدود ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر شبکه‌گذاری واگذار شد.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه در طول این دولت ۱۵۷ طرح در بخش گردشگری آغاز شد که از ۱۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت کار داشتند، بیان کرد: مازندران با توجه به تصمیم دولت برای تزریق بودجه ۱۶ هزار میلیارد تومانی به شرکت‌های تولیدی، روز گذشته بر اساس گزارشی که استاندار مازندران به معاون اول رئیس جمهور ارائه کردند جز ۶ استان برتر در جهت تشکیل پرونده و جذب اعتبار برای راه‌اندازی کارخانه و کارگاه‌های تولیدی بوده است.

 

این مسؤول ادامه داد: احداث کارخانه بزرگ فولاد ایرانیان با ظرفیت ۱٫۰۴ میلیون تن در سال از دیگر اقدامات دولت در استان است.

 

یونسی با بیان اینکه در حوزه کشاورزی و شیلات اقدامات خوبی شد، تأکید کرد: اولین بار است که محصولات لبنی کارخانه کالا به روسیه صادر می‌شود که اقدامی نو است و امیدواریم این موضوع افزایش و گسترش پیدا کند.

 

وی افزود: خرید تضمینی گندم و قیمت برنج در مازندران سبب شد کشاورزان روحیه بگیرند و احساس کنند که دولت پشتیبانشان است همچنین رشد ۲۲ درصدی پرورش ماهیان گرمابی، رشد ۲۶ درصد ماهیان سرد آبی، رشد ۳۰۰ درصدی ماهیان خاویار و احداث بزرگ‌ترین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری خاورمیانه در جویبار از دیگر اقدامات دولت در مازندران است.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه از جمله مؤلفه‌های توسعه استفاده از ابزار علم، تجربه و برنامه‌ریزی عقلانی و علمی است، بیان کرد: هیچ چاره‌ای جز هم‌گرایی نداریم چرا که واگرایی در یک خانواده چهار نفره هم مصیبت آفرین است.

 

این مسؤول ادامه داد: تلاش‌های بسیاری برای تبدیل بندر امیرآباد به منطقه آزاد انجام شد و هر جای استان توسعه پیدا کند همه باید خوشحال شویم.

 

یونسی با تأکید بر اینکه کسانی که به دنبال توسعه هستند به مسائل کلان استان توجه کنند، اظهار کرد: همه باید کنیم استان در همه حوزه‌ها تعالی پیدا کند.

 

وی با بیان اینکه میزان سرانه طلاق کشور در سال گذشته ۲٫۵ بود و اما در مازندران ۲٫۸ بود که از متوسط کشور بالاتر بود، اظهار کرد: به‌گونه‌ای زندگی کنیم بعد از اینکه نیستیم، باشیم و این هنر انسان‌های متعهد و شایسته است.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران ادامه داد: باید شتاب بیشتری در حوزه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی بدهیم.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه مازندران از جمله استان‌های کشور است که بالاترین میزان نرخ باسوادی در کشور را دارد و در حوزه نیروی انسانی هم منابع انسانی کارآمد هستند، تصریح کرد: نخبگان باید در کنار هم قرار بگیرند و هم‌دل شوند همچنین همه ظرفیت‌های استان باید پای‌کار باشد.

 

یونسی افزود: شهرستان سیمرغ در حوزه آسیب‌های اجتماعی عملکرد خوبی داشته است اما هیچ چاره‌ای نداریم تا فضا را به سمت افزایش ارزش‌های اخلاقی در جامعه گسترش دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ مرکز ترک اعتیاد در مازندران راه‌اندازی شد که مراقبت و نظارت روی آن‌ها است، گفت: در حوزه مبارزه با اعتیاد بحث اجتماعی کردن این مسئله در دستور کار است و در حوزه ترک هم بر پایداری زمان ترک است.

ارسال دیدگاه