تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۷ - ۲۰:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ثبت ۱۳۰ فقره ازدواج در سیمرغ/یکپارچه‌سازی ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی سیمرغ

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه به ازای بیش از ۱۰ ازدواج یک فقره طلاق در این شهرستان ثبت شد، گفت: ۱۳۰ فقره ازدواج و ۱۲ فقره طلاق در هفت ماه نخست ساری جاری در سیمرغ ثبت شد که نسبت به میانگین کشوری و استانی رقم پایینی است.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یداله‌پور شامگاه امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران برگزار شد، اظهار کرد: برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در سیمرغ با حضور اهالی فرهنگ و کتاب برگزار است.

 

وی به صدا درآمدن زنگ آغاز مطالعه و کتاب‌خوانی در یکی از مدارس سیمرغ و برگزاری نمایشگاه کتاب در مرکز فرهنگی هنری سیمرغ سبز را از جمله برنامه‌های این هفته دانست و افزود: با برنامه‌ریزی‌های آموزش و پرورش، دانش‌آموزان از نمایشگاه هفته کتاب بازدید کردند.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اربعین حسینی و پیاده‌روی عزاداران امام حسین (ع)، تصریح کرد: اربعین حسینی مانور عظیم شیعیان و تأثیرگذار در معرفی قدرت جهان تشیع و خنثی‌سازی توطئه‌های گروه تکفیری داعش است.

 

وی ادامه داد: در روز اربعین حسینی مراسم عزاداری و قرائت زیارت اربعین در اماکن مذهبی سیمرغ برگزار می‌شود.

 

یداله‌پور با بیان اینکه روزهای ۲۸ و ۳۰ صفر که مصادف با سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) است و برنامه‌های عزاداری و دسته‌روی برای این روزها در نظر گرفته شد، عنوان کرد: در روز ۳۰ صفر مراسم دسته‌روی از میدان شهید کشوری تا گلزار شهدای سیدمحله برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به نزدیک بودن هفته بسیج، خاطرنشان کرد: همه به اهمیت نقش بسیج در تداوم انقلاب اسلامی و حفظ نظام جمهوری اسلامی واقف هستند.

 

فرماندار سیمرغ با تأکید بر اینکه بسیج به‌عنوان نهادی که در راستای تحقق اندیشه حضرت امام(ره) برای شکل‌گیری ارتش ۲۰ میلیونی تأسیس شد و امروز هم تداوم‌بخش راه شهدا و نظام جمهوری اسلامی است، بیان کرد: هرکجا نیاز به حضور بسیجیان بود حضور پررنگ داشتند و دارند بنابراین در راستای تجلیل از زحمات بسیج و بزرگداشت یاد و خاطر شهدای عزیز بسیجی که نقش بسیار پررنگی در دوران دفاع مقدس داشتند نیاز است دستگاه‌های اداری شهرستان در این حوزه فعالیت اثرگذار داشته باشند.

 

این مسؤول ادامه داد: صبحگاه مشترک، دیدار با خانواده شهدا و عطرافشانی گلزار شهدا ازجمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در برنامه‌های هفته بسیج سیمرغ است.

 

یداله‌پور افزود: همان‌طور که شهید کشوری، شهید ملی به‌شمار می‌رود و اختصاص به سیمرغ ندارد، زادگاه این شهید بزرگوار هم دارای وجهه ملی است و انتظار داریم با این نگاه به سیمرغ توجه شود.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه نیازمندی‌هایی وجود دارد تا سیمرغ در قد و قامت یک شهرستان ظاهر شود، عنوان کرد: در حوزه راه و شهرسازی که یکی از محورهای تأثیرگذار برای توسعه سیمرغ به‌شمار می‌رود اقدامات خوبی انجام و شروع شد که می‌توان به تعریض و بهسازی راه ارتباطی سیمرغ و قائم‌شهر در حوزه شهرستان با اختصاص بودجه ۴ میلیارد تومانی اشاره کرد که در هفته دولت سال جاری افتتاح شد.

 

یداله‌پور با اشاره به اینکه مسیر ارتباطی سیمرغ به جویبار که جزء درخواست مردم شهرستان بود در دهه فجر سال گذشته کلنگ تعریض و بهسازی آن زده شد، افزود: با پیگیری‌هایی صورت گرفته در مسیر سیمرغ به بابل که مورد درخواست مردم دو شهرستان است از حوزه راهداری کشور حدود یک و نیم میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد.

 

وی ادامه داد: آنچه مهم است با توجه به نیازمندی این مسیر باید پروژه کد دار تعریف شود که در پروژه ساری-جویبار، جویبار ـ کیاکلا عبارت کیاکلا به بابل هم اضافه شود که بتوانیم این پروژه را در برنامه قرار دهیم.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه در حوزه راه و شهرسازی کلنگ احداث سایت اداری ۶ واحدی در هفته دولت سال جاری با اعتبار اولیه یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومانی بر زمین زده‌شد و کار آن در حال انجام است، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در راستای تأمین ساختمان اداری مورد نیاز ادارات مستقر در شهرستان قدم‌هایی برداشته شود.

 

یداله‌پور خاطرنشان کرد: ساختمان بخشداری تالارپی با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی در حال ساخت است و امیدواریم حداکثر تا هفته دولت سال آینده شاهد بهره‌برداری این ساختمان باشیم.

 

وی با بیان اینکه حوزه کشاورزی را یکی دیگر از محورهای توسعه شهرستان دانست بیان کرد: نیاز است در حوزه زیرساخت‌های بخش کشاورزی اقداماتی انجام شود.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه در سال گذشته عملیات یکپارچه‌سازی در ۴۶۲٫۵ هکتار از اراضی کشاورزی روستاهای سیمرغ با ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه انجام شد، ادامه داد: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش این طرح قرار گیرد و تا به‌حال قرارداد بیش از ۲۶۰ هکتار منعقد شده است.

 

یداله‌پور با بیان اینکه در حوزه کشاورزی کانال‌های سنتی که در اختیار کشاورزان بود با هزینه کرد ۱۰۰ میلیون تومانی لایروبی شد، تصریح کرد: پروژه لاینینگ به طول ۶ کیلومتر در سیمرغ اجرا شد.

 

وی افزود: حرکت به‌سمت مکانیزه کردن ادوات کشاورزی از دیگر فعالیت‌های حوزه کشاورزی است که در سال گذشته حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای متقاضیانی که دنبال خرید ادوات کشاورزی بودند پرداخت و در سال جاری یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای خرید ادوات کشاورزی پرداخت شد.

 

فرماندار سیمرغ عنوان کرد: میانگین جذب این تسهیلات در استان ۶۰ درصد، در کشور ۲۵ درصد اما در سیمرغ جذب ۱۰۶ درصد تسهیلات را برای خرید ادوات کشاورزی داشتیم.

 

یداله‌پور با اشاره به اینکه در حوزه آبیاری تحت‌فشار اراضی باغی ۵۴ هکتار سیمرغ زیر پوشش این طرح رفتند، بیان کرد: عمده نیازمندی در این بخش به احداث زهکشی به طول ۹ کیلومتر در محور کیاکلا به بهنمیر داریم.

 

وی خاطرنشان کرد: در حوزه بهداشت و درمان شاهد ساخت مرکز بهداشتی و درمانی بوده‌ایم که کار آن به اتمام رسیده و مرحله تجهیز آن مانده و در دهه فجر افتتاح می‌شود که یک میلیارد تومان در آن هزینه شد.

 

فرماندار سیمرغ بیان کرد: دو خانه بهداشت در روستای ملاکلا و نجارکلا قدیم با ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار به بهره‌برداری رسید.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه ارتقا سطح مرکز درمانی امام علی (ع) کیاکلا مورد درخواست مردم است، اظهار کرد: این انتظار وجود دارد این مرکز درمانی به سطحی برسد که پاسخگوی نیازهای اولیه درمانی مردم شهرستان باشد و نیاز نباشد برای کارهای اولیه مردم به قائم‌شهر و بابل مراجعه کنند.

 

 

یداله‌پور با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی نسبت به میانگین استان در شهرستان بالاتر است اما مشکلاتی در این خصوص داریم، عنوان کرد: سال گذشته هم‌زمان با سفر ریاست جمهوری ورزشگاه پنج‌هزار نفری شهدای سیمرغ افتتاح شد که از دولت قبل آغاز شده بود و در این دولت با هزینه پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون به اتمام رسید.

 

وی با بیان اینکه در حوزه آب آشامیدنی مشکلات اندک است، اضافه کرد: سال گذشته یک حلقه چاه با هزینه ۶۰۰ میلیون تومان حفر و بخشی از مشکل کمبود آب سیمرغ برطرف شد.

 

فرماندار سیمرغ با تأکید بر اینکه به‌دنبال تأمین آب شرب پایدار و سالم هستیم، اظهار کرد: برای انتقال آب سد البرز به شهرستان‌های حوزه انتخابیه نمایندگان مجلس این شهرستان تصمیمات خوبی گرفته شد.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: در حوزه امور توزیع برق حدود ۳ میلیارد تومان برای اصلاح شبکه‌ها، تعویض و نصب ترانس و رینگ شبکه برق شهرستان به شهرستان هم‌جوار هزینه شد اما با توجه فرسودگی شبکه‌ها که غالباً قدیمی هستند لازم است اعتباراتی پیش‌بینی شود تا بتوانیم تمامی شبکه شهرستان را اصلاح و مرمت کنیم تا مشکل قطعی برق نداشته باشیم.

 

یداله‌پور با بیان اینکه تمامی روستاهای شهرستان دارای طرح هادی شدند و در ۱۱ روستا این طرح در حال اجرا است، عنوان کرد: با توجه به مشکلات اعتباری که وجود دارد روند پیشرفت کاری طرح هادی روستاها کند شده که نیاز به مساعدت و کمک بیشتری داریم.

 

وی با بیان اینکه حدود یک و نیم میلیارد اعتبار دولتی در اختیار شهرداری سیمرغ قرار گرفت، افزود: شهرداری کیاکلا به لحاظ منبع درآمد داخلی ضعیف است و انتظار داریم کمک بیشتری به این شهر شود.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در حوزه ایجاد اشتغال در سال گذشته حدود ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت تسهیلات خوداشتغالی داشتیم و برای ۱۸۵ نفر شغل ایجاد شد، تصریح کرد: در سال جاری تا امروز در بحث خوداشتغالی حدود ۴۳۳ میلیون تومان تسهیلات از طریق دستگاه‌های حمایتی پرداخت شد.

 

این مسؤول افزود: پروژه‌هایی برای به‌روز کردن ظرفیت‌های شهرستان تعریف‌شده و دستگاه‌ها در حال کار هستند.

 

یداله‌پور با بیان اینکه در بخش استانی بسته حمایتی رونق تولید که یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی به‌شمار می‌رود حدود ۷۰ واحد در سایت بهین‌یاب ثبت‌نام کردند که ۵۱ واحد در حوزه کشاورزی و ۱۹ واحد در حوزه صنعت است، عنوان کرد: تشکیل پرونده ۲۹ واحد انجام‌شده و پرونده وارد بانک شده که تا الآن ۹ واحد تسهیلات خود را وصول کردند.

 

وی با بیان اینکه در کشف مواد مخدر و تجهیزات ماهواره‌ای کاهش داشتیم، اضافه کرد: مجموعه شرایط در شهرستان رصد می‌شود و چالش امنیتی خاصی در سیمرغ وجود ندارد.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه به ازای بیش از ۱۰ ازدواج یک فقره طلاق در این شهرستان ثبت شد، عنوان کرد: ۱۳۰ فقره ازدواج و ۱۲ فقره طلاق در هفت ماه نخست ساری جاری در سیمرغ ثبت شد که نسبت به میانگین کشوری و استانی رقم پایینی است.

 

این مسؤول در پایان گفت: هیأت صلح و سازش محله‌محور و مسجدمحور با هماهنگی دستگاه قضایی تشکیل در سیمرغ تشکیل شد.

 

*‌ مسؤولین ارشد استانی پیگیر رفع مشکلات سیمرغ باشند

 

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در ادامه این جلسه، ضمن اشاره به واقعه عاشورا و تشکر از اقدامات دولت در سیمرغ، اظهار کرد: شهرستان با مشکلاتی در زمینه دفع زباله، تقویت پست برق، عدم جذب و به کارگیری نیروهای بومی در ادارات، فروش مرکبات رو به رو است و لازم است مسؤولین ارشد استانی پیگیر رفع این موضوعات باشند.

ارسال دیدگاه