تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۵ - ۱۹:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آموزش‌وپرورش باید حرف اول و دغدغه اصلی ما باشد/کسب رتبه نخست کتاب‌خوانی توسط دانش‌آموزان سیمرغی

فرماندار سیمرغ با تأکید بر ارتقا کیفی آموزش‌وپرورش شهرستان، گفت: آموزش‌وپرورش شهرستان باید حرف اول و دغدغه اصلی ما باشد.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌الله یدالله‌پور در جلسه شورای آموزش‌وپرورش این شهرستان، اظهار کرد: مبحث گذر تحصیلی و هدایت تحصیلی غلط در نقاط مختلف استان وجود دارد و تأثیرگذاری آن باید برای همه نقاط استان باشد.

 

وی افزود: بخش دومی از مسؤولیت بر عهده ما است و باید تلاش خود را بر روی این موضوع قرار دهیم.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه مدیران و معلمان مدارس مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرند و تدابیر لازم در این باره اندیشیده شود چرا که این توجیهات افت علمی شهرستان قابل‌پذیرش نیست، تصریح کرد: در بسیار از بخش‌ها سیمرغ جزو سه شهرستان نخست استان است اما اگر در زمینه آموزش از میانگین استانی پایین‌تر باشیم اصلاً قابل‌قبول نیست.

 

این مسؤول ادامه داد: باید در مسائلی که به ما مربوط است بیشتر تلاش کنیم تا راه‌کاری برای جبران این افت تحصیلی پیدا کنیم.

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه اشکالاتی به خود ما، مجموعه آموزشی، مدیران و معلمان برمی‌گردد که باید این موارد را اصلاح کنیم، بیان کرد: این اصلاح دست خود ما است و نمی‌توانیم استان را مقصر بدانیم.

 

وی با تأکید بر ارتقا کیفی آموزش‌وپرورش شهرستان، گفت: آموزش‌وپرورش شهرستان باید حرف اول و دغدغه اصلی ما باشد.

 

فرماندار سیمرغ با تأکید بر اینکه اولویت ما در باقی‌مانده از سال باید ارتقا وضعیت آموزشی و جبران افت گذشته باشد، تصریح کرد: باید تا پایان سال تحصیلی وضعیت کاملاً متفاوتی داشته باشیم و این نیاز به تغییر در سبک مدیریت دوستان دارد.

 

این مسؤول افزود: در مقابل دانش‌آموزان تعهد داریم و مسؤولیم و باید در روش خودمان تجدید نظر کنیم در غیر این صورت باید پاسخگو باشیم.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه باید در حوزه آموزش‌وپرورش حرف اول را بزنیم یا جزو سه شهرستان نخست استان باشیم، اظهار کرد: به خاطر کوچکی شهرستان و تعداد کم دانش‌آموزان و واحدهای آموزشی کار راحت‌تری نسبت به شهرستان‌های بزرگ داریم.

 

وی ادامه داد: میانگین نمرات اصلاً قابل‌قبول نیست اما نباید بگوییم که در استان هم وضع این‌چنین است.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه افت دانش‌آموزان بر گذر مقطع تحصیلی قابل‌ قبول است که این مورد هم قابل جبران است، تصریح کرد: اولویت اول و اصلی در آموزش‌وپرورش ارتقا وضعیت آموزشی و بهبود آن تا پایان سال باید باشد و تا پایان سال این وضعیت را باید متحول ببینیم و این افت هم جبران شود.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: اگر مشکلی وجود دارد به خود ما برمی‌گردد و نباید توپ را در زمین دیگران بفرستیم، باید در شیوه کاری خود تجدیدنظر کنیم و با تشکیل اتاق فکر و شورای آموزش یا هر عنوان دیگری این موضوع را تا پایان سال اصلاح کنیم.

 

یدالله‌پور افزود: موفقیت آموزش‌وپرورش منوط برقرار گرفتن آموزش‌وپرورش در کنار یکدیگر است.

 

وی با بیان اینکه در کنار آموزش باید به پرورش توجه و موضوع تربیت هم جدی گرفته شود، اظهار کرد: با توجه به شرایط جامعه امروز و آسیب‌های اجتماعی مختلفی که تهدیدی برای نسل جوان و نوجوان جامعه است باید بحث پرورش را جدی بگیریم و دانش‌آموزان را در برابر این آسیب‌ها بیمه کنیم.

 

فرماندار سیمرغ گفت: در هفته کتاب قرار داریم و مسؤولیت آموزش‌ و پرورش در بحث ترویج فرهنگ مطالعه نسبت به سایر دستگاه‌ها سنگین‌تر است البته همه مسؤولیم و باید بحث ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی را به فرهنگ عمومی تبدیل کنیم.

 

این مسؤول با بیان اینکه سرانه مطالعه در کشور در برابر کشورهای دنیا بسیار پایین است، تصریح کرد: این هفته فرصت بسیار خوبی است و آموزش‌وپرورش باید برنامه‌هایی در این موضوع داشته باشد و از افراد فعال در این عرصه تقدیر به عمل آورد.

 

یدالله‌پور افزود: آموزش‌وپرورش همکاری خودی در بحث سرشماری داشت که اگر این همکاری نبود شاید رتبه سوم استان را به دست نمی‌آوردیم، بیش از ۹۵٫۴ درصد سرشماری شهرستان به‌صورت اینترنتی انجام شد که به لحاظ سلامت هم سالم بود و این سلامت مورد تأکید استان هم قرار گرفت.

 

وی با اشاره به اینکه بسیج نهاد مردمی متعلق به همه مردم، مدافع نظام، تضمین و تأمین‌کننده امنیت نظام جمهوری اسلامی است، بیان کرد: بسیج در هر عرصه‌ای که مردم مشکل داشتند حضور پیدا کرد و بیشترین دفاع را هم از کیان جمهوری اسلامی داشتند.

 

فرماندار سیمرغ ادامه داد: در هفته بسیج هم برنامه‌هایی تنظیم و اجرایی کنیم.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه رتبه نخست کتاب‌خوانی کشور و استان را مدرسه فاطمیه شهرستان سیمرغ به دست آورده است، تصریح کرد: آموزش‌وپرورش شهرستان باید این‌گونه باشد و این انتظار راداریم.

 

* نباید زمان را از دست دهیم

 

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش سیمرغ نیز اظهار کرد: نباید زمان را از دست دهیم، هر روز که برای آموزش‌وپرورش می‌گذرد مهم است و بعد از تعطیلات عید فرصتی باقی نمی‌ماند.

 

فرامرز رحیمی افزود: باید برای استفاده از تمامی فرصت‌ها به‌ویژه فرصت‌های ارتقا موقعیت آموزشی نیاز است بسیج شویم و ستاد کیفیت‌بخشی را برای افزایش کیفیت آموزشی دانش‌آموزان تشکیل دهیم.

 

وی با بیان اینکه در زمینه‌هایی توانمندی خود را در سطح شهرستان و استان ارائه دادیم و موفقیت‌هایی کسب کردیم، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم انتظارات خانواده‌ها، دانش‌آموزان و مسؤولان شهرستان را برآورده کنیم.

 

*‌ لزوم ایجاد جاذبه برای دانش‌آموزان

 

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی امام‌جمعه شهرستان سیمرغ نیز در ادامه این جلسه بر لزوم افزایش کیفیت آموزشی تأکید کرد و گفت: باید برای جذب دانش‌آموزان کیفیت آموزشی را افزایش دهیم و جاذبه ایجاد کنیم.

ارسال دیدگاه