تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۲۰:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری روز مازندران همکاری همه ادارات را می‌طلبد

سرپرست نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ گفت: برنامه‌های این روز با همکاری همه دوستان عزیز میراث فرهنگی، آموزش‌وپرورش و دستگاه‌های دیگر در جمعه هفته آینده برگزار می‌گردد که همکاری خوب این دوستان را می‌طلبد.

به گزارش سیمرغ ما، صادق زارعی در جلسه هماهنگی برگزاری بزرگداشت روز مازندران ضمن تسلیت ایام ماه محرم، اظهار کرد: در تقویم ملی کشور به پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی استان روز ۱۴ آبان به‌عنوان روز مازندران نام‌گذاری شده است.

 

وی افزود: در چند سال اخیر برنامه‌های متنوعی به مناسب روز مازندران در سطح استان برگزار می‌شود.

 

سرپرست نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ با اشاره به اینکه ۱۴ آبان به خاطر بیعت مردم شریف مازندران با حسن بن زید علوی و گرویدن مردم مازندران به شیعه ۱۲ امامی به پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی استان و تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور چند سالی روز مازندران و فرهنگ عمومی نام‌گرفته است، تصریح کرد: برنامه‌های مختلفی در این روز در سطح استان برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: برنامه‌های این روز با همکاری همه دوستان عزیز میراث فرهنگی، آموزش‌وپرورش و دستگاه‌های دیگر در جمعه هفته آینده برگزار می‌گردد که همکاری خوب این دوستان را می‌طلبد.

 

زارعی با بیان اینکه جانمایی بنرها با شعار مناسب در سطح شهر توسط دستگاه‌های فرهنگی، اجرای برنامه‌های مختلف توسط آموزش‌وپرورش بیانات امام‌جمعه محترم شهرستان به مناسبت این روز در خطبه‌های نماز جمعه مورد انتظار است، اظهار کرد: هماهنگی اجرای همایشی در سطح شهرستان انجام شود تا در این همایش از سخنرانان و شاعرانی که اشعار خوبی در مورد مازندران دارند دعوت و استفاده کنیم.

 

این مسؤول در پایان گفت: ۱۴ آبان روز مازندران و گرویدن مردم شریف مازندران به شیعه ۱۲ امامی است.

ارسال دیدگاه