تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۰۳ - ۲۰:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نیروها عمل کننده مانور از آمادگی بسیار خوبی برخوردار بودند

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ با بیان اینکه نیروها از آمادگی بسیار خوبی برخوردار بودند، گفت: فرمانداری، نیروی انتظامی، هلال احمر، شبکه بهداشت، اورژانس و دبیر کمیته پدافند غیرعامل شهرستان همکاری خوبی داشتند.

به گزارش سیمرغ ما، رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ در حاشیه برگزاری مانور رفع خرابی خطوط لوله آب و مقابله با آلودگی‌های آبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هم‌زمان با هفته پدافند غیرعامل برای بررسی مجموعه آب و فاضلاب روستایی و میزان آمادگی در مقابل خرابکاری‌ها، اقدامات خرابکارانه و نظامی دشمن این مانور برگزار شد.

 
مصطفی زمانی افزود: سناریو مانور براساس تخریب در ایستگاه آب‌رسانی و خطوط انتقال آب اصلی چینش شده بود که از محتمل‌ترین و پرآسیب‌ترین تخریب‌هایی است که صورت می‌گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه در این مانور آب شرب حدود ۲۰ هزار نفر که از این خط انتقالی بهره‌مند می‌شوند قطع شد، تصریح کرد: آب چند روستای شهرستان هم که از ایستگاه آب‌رسانی استفاده می‌کنند قطع و دو تن از همکاران در این مانور دچار جراحت شدند.

 
این مسؤول ادامه داد: بعد از اعلام تخریب توسط فرماندار شهرستان همکاران ما در دو اکیپ برای رفع مشکل مخزن و رفع خط انتقال وارد عمل شدند و اکیپ سوم هم با توجه عملیات آب‌رسانی را توسط تانکر سیار به روستا را انجام می‌داند همچنین اکیپ آزمایشگاه هم در منطقه مستقرشده و به‌صورت لحظه‌ای مشغول اندازه‌گیری کیفیت آب شرب بودند تا برطرف شدن مشکل را به ما اعلام کنند.

 

زمانی با بیان اینکه نیروها از آمادگی بسیار خوبی برخوردار بودند، اظهار کرد: فرمانداری، نیروی انتظامی، هلال احمر، شبکه بهداشت، اورژانس و دبیر کمیته پدافند غیرعامل شهرستان همکاری خوبی داشتند.

 
وی در پایان گفت: آمادگی برای پدافند غیرعامل آمادگی برای بحران‌های طبیعی و غیرانسانی مثل زلزله، طوفان و … را دارد و برای بحران‌های کوچک‌تر یا خرابی‌های بزرگ‌تر اتفاقات شبکه به‌صورت ناخودآگاه آمادگی‌های قبلی راداریم.

 

ارسال دیدگاه