تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۰۳ - ۱۷:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۵۵۰ واحد تولیدی از تسهیلات بانکی استفاده کردند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: بیش از ۵۵۰ واحد تولیدی از اردیبهشت‌ماه تا امروز توانستند به تسهیلات بانکی برسند که شامل واحدهای صنایع تبدیلی و بخش کشاورزی می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، محمد محمدپورعمران بعدازظهر امروز در بازدید از شرکت مازندفیل شهرک صنعتی سنگتاب سیمرغ در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مازندران در جمع‌بندی که در مورد بسته رونق تولیدی که برای واحدهای کوچک و متوسط در نظر گرفته ‌شده بود حسب تقدیرنامه‌ای که وزیر صنعت، معدن و تجارت برای استاندار و دبیرخانه کارگروه تسریع صادر کردند رتبه نخست کشور را اخذ کرد.

 

وی افزود: بیش از ۵۵۰ واحد تولیدی از اردیبهشت‌ماه تا امروز توانستند به تسهیلات بانکی برسند که شامل واحدهای صنایع تبدیلی و بخش کشاورزی می‌شود.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه در میانه راه قرار داریم، تأکید کرد: امیدواریم تا پایان سال این ۵۵۰ واحد را افزایش دهیم و از طریق پایش درست و راستی آزمایی هزینه کرد این واحدها اشتغال واقعی را برای مردم به ارمغان آوریم.

 

این مسؤول ادامه داد: یک همکاری جمعی در این کار از سوی واحدهای صنعتی که درخواست خود را اعلام کردند و کارگروه استانی متشکل از استاندار معاونان، دستگاه‌های نظارتی و دستگاه‌های اجرایی به همراه فرمانداران و رؤسای ادارات شهرستان صورت گرفته است تا مازندران در بخش مصوبات کارگروه تسهیل رتبه برتر کشور و در بخش میزان دریافتی واحدها رتبه اول را به دست آورد.

 

محمدپورعمران قاچاق را یکی از موارد اصلی ضربه زننده به تولید ملی دانست و گفت: امیدوارم در کنار مبارزه با قاچاق، گشایشی که در بخش صادرات ایجاد می‌شود و فضای مثبت بین‌المللی بتوانیم رشد اقتصادی بیشتری را در بخش صنعت و معدن شاهد باشیم.

 

وی افزود: مازندران توانسته با وجود همه توسعه‌های صنعتی که ایجاد کرده رتبه برتر کشور را از جهت توجه صنایع به امر محیط زیست کسب کند.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه با افزایش شهرک‌ها و نواحی صنعتی و سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی جهش بزرگی به سمت اشتغال و ارتقا سطح زندگی مازندرانی‌های داشته باشیم، تصریح کرد: یکی از تصمیماتی که درگذشته به‌خوبی اتخاذ نشده جانمایی شهرک‌های صنعتی است که دور از شهرها بوده و امروز جوانان استان و کودکان مدرسه‌ای با محیط صنعتی مازندران آشنا نیستند.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: مازندران در بسیاری از زمینه‌ها کارخانه‌های اول خاورمیانه یا کشور را در اختیار دارد.

 

محمدپورعمران در پایان گفت: در حوزه صادرات دو قاره جدید بازار هدف مازندران قرار گرفته است.

ارسال دیدگاه