تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۰۲ - ۱۸:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اجرای ۸ مانور پدافند غیرعامل در شهرستان سیمرغ

دبیر کمیته پدافند غیرعامل شهرستان سیمرغ از برگزاری هشت مانور پدافند غیرعامل در این شهرستان خبر داد.

حسین رحمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سیمرغ ما،  اظهار کرد: تهدیدات عصر جدید متفاوت شده و نپرداختن به پدافند غیرعامل قطعاً به زیان کشور خواهد بود که این زیان‌ها غیرقابل‌ جبران است.

 

وی افزود: ایران به‌عنوان کشوری که داعیه‌دار تفکر شیعی است قطعاً دشمنانی دارند که آنها بیکار نیستند و باید در حوزه تهدیدات به امنیت پایدار برسیم.

 

دبیر کمیته پدافند غیرعامل شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه هفته نکوداشت پدافند غیرعامل از دوم تا هشتم آبان ماه برگزار می‌شود، تصریح کرد: در سال‌های اخیر با تأکیدات مقام معظم رهبری به مبحث مغفول مانده پدافند غیرعامل توجه بیشتری شده است.

 

وی ادامه داد: در شرایط امروز همه به اهمیت پدافند غیرعامل آگاه هستند و مهم‌ترین وظیفه و هدف ما در پدافند غیرعامل آمادگی کامل در برابر تهدیدها و کاهش آسیب‌پذیری کشور است.

 

رحمانی با بیان اینکه هر چه درزمینهٔ پدافند غیرعامل کار شود کم است و همه دستگاه‌ها در این زمینه باید اهتمام و مساعی ویژه داشته باشند.

 

وی در ادامه افزود: مصون‌سازی و پایداری کشور با اقدام و عمل به پدافند غیرعامل به‌عنوان شعار هفته پدافند غیرعامل سال ۹۵ انتخاب‌ شده است.

 

دبیر کمیته پدافند غیرعامل شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری درباره پدافند غیرعامل فرموده‌اند: «پدافند غیرعامل یک اصل برای همیشه است و نباید با هیچ بهانه و توجیهی متوقف شود»، اظهار کرد: تهدید دشمن الگوی ثابتی ندارد و این تغییرات و عدم الگوی ثابت باعث می‌شود که کشور مورد تهدید قرار بگیرد و لازم است خود را در مواجه با دشمن آماده نگه‌داریم.

 

وی در ادامه تصریح کرد: در هفته پدافند غیرعامل سال جاری هشت مانور پدافندی در سیمرغ اجرا می‌شود که مانورها بر روی همکاری همه‌جانبه دستگاه‌ها با یکدیگر تأکید دارد.

 

رحمانی در پایان گفت: فرماندار و معاون پیگیری و تأکیدات ویژه‌ای درباره اجرای برنامه‌های بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل دارند که از این‌ نظر تقدیر و تشکر ویژه از آنان داشته که به‌صورت مستمر در جلسات کمیته پدافند غیرعامل شهرستان حضور دارند.

ارسال دیدگاه