تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۳۰ - ۱۶:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شبکه‌های ماهواره‌ای در حال گمراه کردن مردم هستند/جنگ روانی انسان را از اصل به فرش می‌کشاند

امام جمعه موقت سیمرغ با اشاره به آثار جنگ روانی دشمن، گفت: شبکه‌های ماهواره‌ای هم با استفاده از این حربه در حال گمراه کردن مردم هستند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام سیداسماعیل حسینی‌مازندرانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهرستان، اظهار کرد: یکی از مواردی که دشمن در کربلا با آن پیروزی ظاهری را به نفع خود قرار داد و جنگی به راه انداخت، جنگ روانی بود که امروز هم دشمنان قسم‌خورده نظام از آن استفاده می‌کنند.

 

وی افزود: حربه دشمن در این مورد آتش به راه می‌اندازد اما بصیرت و شعور سیاسی افراد مانع از این کار می‌شود.

 

حسینی‌مازندرانی ادامه داد: حتی اگر امام معصوم هم باشد دشمن با استفاده از مردمی که شعور سیاسی ندارند به خواسته‌های خود می‌رسند نمونه آن در جنگ صفین که وقتی آثار پیروزی در سپاه امام علی(ع) و آثار شکست در سپاه معاویه نمایان شد عمروعاص دست به جنگ روانی زد و قرآن را بر روی نیزه کرد و هر چه امام علی(ع) می‌فرمود این حربه دشمن است و قرآن ناطق من هستم کسی گوشش بدهکار نبود.

 

وی خاطرنشان کرد: در تاریخ هم ناپلئون وقتی قصد در اختیار قرار گرفتن کشور مصر را داشت خود را دشمن معرفی نکرد بلکه خود را مدافع مردم برای رهایی از دست زورگویان معرفی کرده است تا مردم را با خود همراه کند.

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ با اشاره به اینکه شبکه‌های ماهواره‌ای هم با استفاده از این حربه در حال گمراه کردن مردم است، تصریح کرد: آن‌ها مسائل را به سمت ولایت‌فقیه می‌کشانند و تمام مشکلات و گرفتاری‌ها را به این سمت سوق می‌دهند به خاطر اینکه می‌دانند چه مطلبی را بیان و از کجا شروع کنند و در کجا به پایان برسانند.

 

وی در ادامه افزود: دشمن فهمیده است که هر فعالیت و تلاشی برای نابودی انقلاب انجام دهد وقتی در مقابلش ولایت‌فقیه باشد به سرمنزل مقصود نمی‌رسد لذا عزم خود را برای خدشه‌دار کردن جایگاه ولایت مطلقه فقیه جزم کرده است.

 

حسینی‌مازندرانی با بیان اینکه جنگ روانی دشمن کار را به‌جایی رساند که وقتی علامه بزرگوار شیخ فضل‌الله نوری را به بالای دار کشاندند کسی جرات نکرد حرفی بزند حتی فراتر از این فرزند این علامه بزرگوار هم پای چوبه دار می‌ایستد و در کنار اجنبی‌ها کف و سوت می‌زند، اظهار کرد: نکته قابل‌ تأمل اینجاست که جنگ روانی انسان را از اصل به فرش می‌کشاند.

 

وی ادامه داد: در آن زمان فردی عمامه شیخ فضل‌الله نوری را به سمت مردم پرتاب کرد که مردم اجازه نداده بودند عمامه شیخ به زمین برسد و به‌عنوان تبرک به سر و صورت خود می‌زدند که نشان از جنگ روانی بود چطور انسان را از علامه به عمامه کشیده است، عمامه نشانه یک عالم است که در بازار پیدا می‌شود اما این علامه، مرجع تقلید و ولایت‌فقیه است که پیدا نمی‌شود و اگر آسیب بخورد جهان اسلام آسیب می‌بیند.

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ با اشاره به اینکه وقتی به اطراف خود نگاه کنیم متوجه نقش ولایت‌فقیه می‌شویم، تصریح کرد: امروز همانند حضرت ابراهیم در میان آتش هستیم، اطراف کشورمان آتش و کشتار است اما ما در امنیت قرار داریم که این امنیت به‌ سادگی به دست نیامده است و همه زیر علم ولایت‌فقیه در حال تلاش هستند.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری متذکر می‌شدند که خواص باید حواس‌شان را جمع کنند و آب در آسیاب دشمن نریزند اما در فتنه ۸۸ برخی از افرادی که دورانی مسؤولیت داشتند آتشی را روشن کردند که نوری را به دیگران رساند اما شعله‌هایش دامن‌گیر خودشان شد.

ارسال دیدگاه