تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۳۰ - ۱۰:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ثبت‌نام ۷۰ واحد تولیدی صنعتی سیمرغ در سایت بهین‌یاب/مشارکت بیش از ۹۴ درصدی مردم سیمرغ در سرشماری اینترنتی

فرماندار سیمرغ گفت: ۷۰ واحد تولیدی صنعتی سیمرغ در سایت بهین‌یاب ثبت‌نام کردند که تا امروز تکمیل پرونده ۲۵ واحد انجام‌شده و به بانک ارسال‌ شده که از این تعداد ۹ فقره خروجی به مبلغ ۳۷ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال پرداخت‌ شده است.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌الله یدالله‌پور پنج‌شنبه‌شب در جلسه شورای اداری این شهرستان ضمن تسلیت ایام ماه محرم، اظهار کرد: از مردم خوب شهرستان، بازاریان عزیز، هیأت امنای مساجد و شورای هیأت‎های مذهبی شهرستان همچنین اداره تبلیغات اسلامی به‌خاطر برگزاری برنامه‌های منسجم و باشکوه در سطح شهرستان تشکر می‌کنیم.

 

وی به بحث سرشماری و مشارکت بالای مردم سیمرغ اشاره کرد و ادامه داد: در مرحله اول طرح ملی سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ مردم شهرستان مشارکت بالایی داشتند و تا این ساعت سیمرغ با مشارکت بیش از ۹۴ درصدی رتبه سوم استان را در مجموع ۲۲ شهرستان در اختیار دارد که نشان‌دهنده اعتماد و اطمینان مردم به دولت و نظام است.

 

فرماندار سیمرغ ضمن تشکر از همه دستگاه‌ها و نهادها و اداراتی که در انجام سرشماری حضور داشتند، تصریح کرد: زحماتی که کشیده شد حاصل خوبی برای شهرستان داشت و به‌عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان لازم می‌دانم از همه بزرگواران به‌ویژه مردم زحمت‌کش سیمرغ به‌خاطر مشارکت بالا در ثبت‌نام اینترنتی تشکر کنیم.

 

وی افزود: مرحله دوم سرشماری به‌صورت حضوری آغاز شده و امیدوارم با همکاری خوب این طرح را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

 

یدالله‌پور با اشاره به شهادت سید مصطفی خمینی ایشان را از شخصیت‌های کم‌نظیر جهان اسلام دانست که در عرصه علم، جهاد و اجتهاد قله‌های بالای کمال را طی کرده بودند، بیان کرد: امام راحل پس از شهادت این عزیز فرمودند: «سید مصطفی امید آینده اسلام بود». همچنین مقام معظم رهبری در ارتباط باعظمت شخصیت فرزند امام راحل فرمودند: «سید مصطفی خمینی آینده ایران بود».

 

وی ادامه داد: روز هشتم آبان از روزهای بسیار مهمی است که یادآور ایثارگری و دلاوری یکی از نوجوانان ایران اسلامی است که با عشق به ولایت و ایران اسلامی و با جان‌فشانی خود در دوران هشت‌ساله دفاع مقدس مانند ستاره درخشان و ماندگار باقی‌مانده و درس فداکاری را به نسل جوان و نوجوان به‌‌ویژه دانش‌آموزان آموخت.

 

*‌ ۱۳ آبان از روزهای مهم و تعیین‌کننده در تاریخ ایران اسلامی است

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه هشتم آبان روز نوجوان و بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده، تصریح کرد: بسیج دانش‌آموزی نهادی است که در راستای تحقق اندیشه حضرت امام مبنی بر ارتش ۲۰ میلیونی همچنین ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری شکل‌ گرفته است.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: ۱۳ آبان ماه از روزهای بسیار مهم و تعیین‌کننده در تاریخ ایران اسلامی است که سه مناسبت بسیار مهم تبعید حضرت امام در ۱۳ آبان ماه ۴۳، کشتار تعدادی از دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ماه ۵۶ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان ماه ۵۸ در این روز قرار دارد و مجلس شورای اسلامی این روز را به نام روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری کرده است.

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه هشتم آبان به‌عنوان روز پدافند غیرعامل نام‌گذاری شده اما در سال جاری هفته پدافند غیرعامل از دوم آبان شروع می‌شود، تأکید کرد: با توجه به جلسات برگزار شده و مصوبات آن برنامه‌ها مطابق با برنامه زمان‌بندی‌شده اجرا شود.

 

*‌ قاچاق از جمله حوزه‌هایی است که به اقتصاد و تولید کشور ضربه وارد می‌کند

 

وی ادامه داد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا اقدامات بسیار خوبی در شهرستان انجام‌ شده و کشفیاتی هم در این حوزه داشتیم، همچنین تعدادی پرونده قضایی تشکیل و چند نفر هم در بحث قاچاق کالا دستگیر شدند.

 

فرماندار سیمرغ با تأکید بر اینکه قاچاق از جمله حوزه‌هایی است که به اقتصاد و تولید کشور ضربه وارد می‌کند، اظهار کرد: در این موضوع لازم است به شکل فراگیر عمل شود و همه در این زمینه ورود پیدا کنند همان‌طور که مقام معظم رهبری به شکل جدی در این امر ورود پیدا کردند و دستورات مؤکدی در این حوزه صادر کردند.

 

وی لازمه موفقیت در عرصه مبارزه با قاچاق را فراگیر شدن فرهنگ مبارزه با قاچاق کالا دانست و گفت: باید حساسیت لازم به این موضوع ایجاد شود و هر شخصی اطلاعاتی نسبت به این موضوع داشت به مقامات ذی‌ربط انتقال دهد.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه بحث تبادل موافقت‌نامه‌ها با توجه به پیش‌بینی پروژه‌ها و توزیع اعتبارات باید توسط دستگاه‌های اجرایی استان انجام شود، تأکید کرد: مدیران شهرستان پیگیری لازم را داشته باشند تا مبادله موافقت‌نامه با توجه به توافق شهرستان و مصوبه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان باشد و به‌محض تخصیص ابلاغ‌شده دستگاه‌ها کار خود را شروع کنند.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: از اداره جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی در ارتباط با بحث بسته حمایت رونق تولید که در شهرستان به‌خوبی اقدام شده تشکر می‌کنیم.

 

*‌ ۷۰ واحد تولیدی صنعتی سیمرغ در سایت بهین‌یاب ثبت‌نام کردند

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه طرح بسته حمایت رونق تولید در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و خارج کردن از رکود و همین‌طور ایجاد فرصت‌های شغلی جدید است که به مازندران ۴۷۰ میلیارد تومان اختصاص داده‌شده است، تصریح کرد: ۷۰ واحد تولیدی صنعتی سیمرغ در سایت بهین‌یاب ثبت‌نام کردند که تا امروز تکمیل پرونده ۲۵ واحد انجام‌شده و به بانک ارسال‌ شده که از این تعداد ۹ فقره خروجی به مبلغ ۳۷ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال پرداخت‌ شده است همچنین در حوزه صنعت هم یک فقره خروجی داشتیم که نیاز است اداره صنعت و معدن و شهرک صنعتی پیگیری بیشتری در این زمینه داشته باشند.

 

این مسؤول در پایان گفت: همه واحدهای تولیدی و واحدهای صنعتی از امروز برای ذخیره سوخت اقدام کنند تا اگر با مشکل مواجه شدند مشکل قطعی خدمات را نداشته باشیم.

ارسال دیدگاه