تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ - ۱۳:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مشارکت بیش از ۹۰ درصدی مردم سیمرغ در مرحله اول سرشماری

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه سیمرغ یکی از شهرستان‌های با رتبه بالا و مشارکت بیش از ۹۰ درصدی مردم بوده، گفت: مردم در این مرحله به این خواست نظام و دولت تدبیر و امید پاسخ مثبت دادند و اعتماد لازم را به دولت کرده و مشارکت بالایی داشتند.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یداله‌پور در حاشیه نواختن زنگ دور دوم سرشماری اینترنتی سیمرغ با اشاره به اینکه مرحله دوم طرح ملی سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ از روز گذشته به شکل حضوری شروع‌شده است، اظهار کرد: اجرای رسمی سرشماری از سوم مهر و به‌صورت اینترنتی شروع‌شده که برای نخستین بار در کشور با بهره‌گیری از فناوری جدید اجرا شد.

 

وی افزود: سرشماری اینترنتی از سوم مهر آغاز و به‌صورت رسمی تا روز گذشته ادامه داشت اما تا روز جمعه زمینه ثبت‌نام اینترنتی برای خانوارهای علاقه‌مند فراهم است.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه سیمرغ یکی از شهرستان‌های با رتبه بالا و مشارکت بیش از ۹۰ درصدی مردم بوده، تصریح کرد: مردم در این مرحله به این خواست نظام و دولت تدبیر و امید پاسخ مثبت دادند و اعتماد لازم را به دولت کرده و مشارکت بالایی داشتند.

 

وی ادامه داد: از مجموعه دستگاه‌هایی که در سرشماری اینترنتی حضور پیداکرده و همکاری داشتند خصوصاً اداره آموزش‌وپرورش، مجموعه مدیران واحدهای آموزشی شهرستان در مقاطع مختلف، دانش‌آموزان عزیز، معلمان دلسوز، شوراهای اسلامی روستا، دهیاران و نهادهای حمایتی ازجمله بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد شهید تشکر می‌کنم.

 

یداله‌پور با تأکید بر اینکه امروز به برکت این همدلی و هماهنگی خوب که بین مدیران شهرستان وجود دارد و همکاری خوبی که مردم عزیز شهرستان داشتند توانستیم با رتبه بسیار عالی این مرحله سرشماری را پشت سر بگذاریم، بیان کرد: مرحله بعدی سرشماری از دیروز شروع‌شده که این مرحله توسط هفت نفر از مأمورین سرشماری شهرستان به‌صورت خانه به خانه انجام می‌شود.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: نکته مهم در این مرحله بحث مکان‌یابی و مشخص کردن اماکن است و در این مرحله وضعیت مسکن خانوارهای ایرانی مشخص خواهد شد همچنین میزان سواد و وضعیت بیمه‌ای که خانواده‌های تحت پوشش هم موردتوجه قرار می‌گیرد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در این مرحله از سرشماری هیچ اطلاعات محرمانه و خاصی از خانواده‌ها درخواست نمی‌شود، تصریح کرد: همه موارد خواسته‌شده در فرم‌ها اطلاعات عمومی هستند که موردنیاز مسؤولین است و بدون این اطلاعات امکان برنامه‌ریزی برای اداره امور کشور وجود ندارد.

 

وی افزود: عمده هدف نظام جمهوری اسلامی توسعه و دستیابی به پیشرفت است، مبنای دسترسی به توسعه و پیشرفت برنامه‌ریزی است و مبنای برنامه‌ریزی هم داشتن آمار و اطلاعات دقیق و صحیح است.

 

یداله‌پور یکی از بهترین و مؤثرترین روش جمع‌آوری اطلاعات و آمار را سرشماری دانست و گفت: خانواده‌های محترم شهرستان همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانیم دقیق‌ترین اطلاعات و آمار را از وضعیت خانواده‌های شهرستان داشته باشیم تا برنامه‌ریزی برای کسب امکانات و آنچه موردنیاز پیشرفت و توسعه شهرستان است در این مرحله حاصل شود.

 

وی ادامه داد: اگر مأمورین سرشماری مراجعه کردند به خانواده‌هایی که حضور نداشتند در ستاد سرشماری فردی مستقر است که از طریق تماس تلفنی خانواده‌ها می‌توانند اطلاعات خود را داده و در سرشماری شرکت داشته باشند.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه با تلاش و برنامه‌ریزی مجموعه با مراجعه حضوری هیچ خانواده‌ای در این مرحله از سرشماری از دادن آمار و اطلاعات خود، خودداری نکند و آنچه موردنیاز است را ارائه دهد، تصریح کرد: همه خانواده‌های محترم شهرستان همکاری کنند تا بتوانیم برای پیشرفت، تأمین اعتبارات و امکانات شهرستان برنامه‌ریزی خوب و مناسبی داشته باشیم.

 

ارسال دیدگاه