تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۲۳ - ۱۰:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مشارکت ۶۶٫۵ درصدی مردم سیمرغ در سرشماری اینترنتی

فرماندار سیمرغ گفت: این شهرستان با ۶۶٫۵ درصد مشارکت در سرشماری اینترنتی رتبه دوم استان را در اختیار دارد.

فرج‌الله یدالله‌پور صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سیمرغ ما، اظهار کرد: سرشماری یکی از مؤثرترین، مطمئن‌ترین و مناسب‌ترین راهکارها برای جمع‌آوری آمار و ارقام و برنامه‌ریزی در کشور است.

 

وی افزود: آمار و ارقامی که امروز در اختیار ما قرار دارد مربوط به زمانی بود که این شهرستان مستقل نبود اما آمار و ارقام سرشماری ۹۵ از این نظر برای سیمرغ دارای اهمیت است.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه مرحله نخست سرشماری سال ۹۵ که به‌صورت اینترنتی برگزار شد رو به اتمام بوده و زمان زیادی باقی نمانده است، تصریح کرد: سرشماری ۱۴ روستای شهرستان به‌صورت صد درصد انجام‌شده و سرشماری ۶ روستا بالای ۹۰ درصد است.

 

وی بیان کرد: ۴۰ درصد سرشماری شهر کیاکلا به‌صورت اینترنتی انجام‌ شده است.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه بین ۱۳ تا ۸۸ درصد سرشماری سایر روستاهای شهرستان به صورت اینترنتی انجام شده است، بیان کرد: تا ساعت ۱۹ روز پنج‌شنبه ۲۲ مهر ماه شهرستان سیمرغ با ۶۶٫۵ درصد مشارکت در سرشماری اینترنتی رتبه دوم استان را در اختیار دارد.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: مردم شهرستان می‌توانند با مراجعه به سایت www.sarshomari95.ir از طریق کامپیوتر، تلفن همراه و تبلت خود و یا با مراجعه به شهرداری و دهیاری‌های شهرستان به‌صورت رایگان سرشماری اینترنتی خود را انجام دهند.

 

فرماندار سیمرغ در پایان با تأکید بر اینکه سرشماری سال جاری برای شهرستان اهمیت دارد و آمار و ارقام دریافتی برای برنامه‌ریزی، دریافت امکانات و اختصاص اعتبار در شهرستان تأثیرگذار است، گفت: ثبت‌نام غیر اینترنتی از ۲۵ مهر ماه تا ۲۵ ماه آبان اجرا می‌شود که مأموران سرشماری به درب منازل تمامی خانوارها مراجعه می‌کنند و در صورت ثبت‌نام اینترنتی خانوار کد ره‌گیری در اختیار مأموران سرشماری قرار می‌گیرد.

ارسال دیدگاه