تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ - ۱۳:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نهضت عاشورا باید جهانی شود/همه برای رسیدن به هدف عاشورا کمک کنند

امام‌جمعه سیمرغ گفت: همه باید با تلاش در فهم هدف و رسیدن به هدف عاشورا کمک کنیم تا این نهضت جهانی شود.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کربلا نه‌تنها کهنه نمی‌شود بلکه موجی است که ایجادشده و بار هر بار برخورد با کرانه موج دیگری ایجاد می‌کند که لازمه ظهور امام عصر است.

 

وی افزود: درگذشته به خاطر عدم آگاهی و اطلاع صحیح کربلا را مصیبت می‌دانستند درصورتی‌که این موضوع عامل سازندگی نبوده حتی امروزه هم می‌توان به این نکته در برخی سخنرانی‌ها اشاره کرد.

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ در ادامه گفت: اطعام دهی عزاداران، دسته روی محلات با پای پیاده و برهنه، آراستن اسب به یاد ذوالجناح، ملبس کردن علم‌های چوبی با پارچه‌های متبرک، مراسم صبح‌خوانی تاسوعا و نام‌گذاری هر یک از روزهای محرم به نام یکی از اصحاب پیامبر از سنت‌های پیشین ایام محرم هستند که امروزه هم برخی از این سنت‌ها برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: حالت حزن و مصیبت در مراسم‌های گذشته بیشتر مشهود بوده است.

 

یوسفی با اشاره به اینکه در این ماه مردم مراسم شادی خود را به احترام اباعبدالله (ع) تعطیل می‌کنند و سعی می‌کنند خود را سوگوار و مصیبت‌دیده جلوه دهند، تصریح کرد: این موضوع از روی اجبار نیست بلکه به‌فرمان عقل و قلب است چراکه امام حسین (ع) بر دل‌ها نشست و محبت به اباعبدالله (ع) و یارانش محبتی دائمی و همیشگی است.

 

وی ادامه داد: واقعه عاشورا و تاسوعا آن‌قدر نقش آزادگی و بندگی دارد که آقای گاندی می‌گوید من هند را آزاد نکردم مگر ارمغانی که از کربلا گرفتم.

 

امامجمعه سیمرغ  با بیان اینکه امام راحل بت‌شکن عصر ما در بیانات خود می‌فرماید: «آنچه ما داریم از نهضت عاشورا و کربلا است»، عنوان کرد: کربلا، عاشورا و اباعبدالله نه‌تنها بین مردم ما کهنه نمی‌شود بلکه موجی است که ایجادشده و هر بار به کرانه می‌خورد موج دیگر تشکیل می‌دهد که مقدمه‌ای از مقدمات فرج امام عصر (عج) است.

 

وی افزود: در فهم هدف و رسیدن به هدف عاشورا همه باید تلاش کنیم چراکه انقلابی به گستردگی جهان معاصر انجام خواهد شد چون امام حسین (ع) برای یک ملت، جمعیت، ایده و مذهب نیست، امام حسین (ع) جهانی می‌اندیشید و باید نهضتش جهانی بشود.

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: در موقعیت و شرایط فعلی همه وظیفه‌داریم و مسؤول هستیم.

ارسال دیدگاه