تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۰۹ - ۱۵:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نیروی انتظامی یکی از استوانه‌های امنیت کشور است

امام‌ جمعه موقت سیمرغ گفت: نیروی انتظامی یکی از استوانه‌های بزرگ امنیت کشور است.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام عیسی اسماعیلی در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: نیروی انتظامی به‌حق یکی از استوانه‌های بزرگ امنیت کشور است.

 

وی افزود: اگر خدمات این افراد به‌نوعی از نیروهای نظامی بیشتر نباشد کمتر نیست چرا که نیروهای نظامی در زمان‌ حساس و خطر به کار گرفته می‌شوند اما نیروی انتظامی شب و روز ندارد و از ابتدا تا انتها دوران خدمت در حال خدمت به مردم هستند.

 

امام‌ جمعه موقت سیمرغ با اشاره به اینکه مهم‌ترین وظیفه نیروی انتظامی بنا به فرمایش مقام معظم رهبری ایجاد امنیت فردی و اجتماعی است، تصریح کرد: نیروی انتظامی در جامعه از مظلومیت بالایی برخوردار است که در بسیار از موارد ظلم و ستم فراوانی به این افراد شده است.

 

اسماعیلی با بیان اینکه عاشورا را زنده نگه می‌داریم تا اهداف امام حسین (ع) را اجرا کنیم، اظهار کرد: در رابطه با عاشورا مردم سه گروه شدند گروهی با پرونده سفید، گروهی با پرونده سیاه و گروهی هم پرونده خاکستری داشتند.

 

وی ادامه داد: گروهی که پرونده سفید و سیاه دارند تکلیفشان مشخص است اما گروهی که پرونده خاکستری دارد باید جایگاه آن‌ها مشخص شود.

 

امام‌ جمعه موقت سیمرغ با اشاره به اینکه در جنگ احد خدای متعال در قرآن کریم می‌فرماید: «مردم مدینه به ۶ گروه تقسیم شدند»، اظهار کرد: ما در جامعه اسلامی باید جایگاه خودمان را تعریف کنیم.

 

این مسؤول افزود: گروه اول منافقان بودند که در جامعه امروز هم همان‌گونه هستند.

 

اسماعیلی با بیان اینکه گروه دوم گروه دنیاگرا معرفی‌ شده‌اند که مختص به امروز نیست و در زمان پیامبر (ص) و امام علی (ع) حضور داشتند که فقط روش آن‌ها تغییر کرده است، تصریح کرد: یک عده در جامعه حضور دارند که می‌گویند بیت‌المال متعلق به ماست و کسی حق ورود ندارد.

 

وی ادامه داد: گروه سوم کسانی بودند که گریختند و فرار کردند یعنی همان‌هایی که در موقع خطر فرار می‌کنند اما موقع تقسیم غنائم بر سر سفره حاضر می‌شوند و به دیگران می‌گویند شما سهمی ندارید همانند آن‌هایی که بعد از رحلت پیامبر(ص)، امیرالمؤمنین را خانه‌نشین کردند.

 

امام‌ جمعه موقت سیمرغ با اشاره به اینکه گروه چهارم افرادی هستند که به شهادت رسیدند، اظهار کرد: شهدا تکلیف خود را انجام دادند و به حیات طیبه و سعادت ابدی دست یافته‌اند.

 

اسماعیلی در پایان گفت: گروه پنجم مجروحان و جانبازان هستند اما گروه ششمی هم وجود دارد که نقش اصلی برای آن‌ها است و امروز وظیفه‌ داریم جزو این گروه باشیم یعنی کسانی که تا آخرین لحظه از پیامبر(ص) حمایت کردند و همراه با پیامبر(ص) بودند که در رأس آن‌ها امام علی (ع) حضور داشته است.

 

ارسال دیدگاه