تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۰۸ - ۱۳:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حتی والدین هم بادبادک‌های خود را به هوا فرستادند

هر چه از زمان شروع مسابقات می‌گذشت رفته‌رفته به تعداد شرکت‌کنندگان هم اضافه می‌شود، حتی والدین هم‌دست به کار شدند و به یاد ایام کودکی بادبادکی برای خودساخته و به هوا فرستادند.

به گزارش سیمرغ ما، به مناسبت هفته گردشگری جشنواره بادبادک‌ها در سیمرغ برگزار شد.

 

این جشنواره با همکاری آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ و انجمن حامیان میراث فرهنگی سیمرغ در زمین ورزشی شهید صمصام طور برگزار شد.

 

خوشبختانه به دلیل باد مناسبی که وجود داشت فضا برای پرواز بادبادک‌ها بسیار مناسب بود و استقبال بسیار خوبی هم از طرف کودکان و والدین برای شرکت در این جشنواره شد.

 

img_4260

 

هر چه از زمان شروع مسابقات می‌گذشت رفته‌رفته به تعداد شرکت‌کنندگان هم اضافه می‌شود، حتی والدین هم‌دست به کار شدند و به یاد ایام کودکی بادبادکی برای خودساخته و به هوا فرستادند.

 

فضای بسیار شاد و مفرحی برای خانواده‌ها و کودکان ایجادشده و در کنار شرکت در مسابقه لحظات و خاطرات بسیار خوبی برای آن‌ها به یادگار می‌ماند.

 

گویا امروز والدین بیشتر از کودکانشان، کودک شدند و به یاد ایام کودکی و نوجوانی بادبادک‌های خود را به هوا فرستادند.

 

اما امروز جای مسؤولین شهرستانی خالی بود تا از این جشنواره بازدید به عمل آوردند و شاید برای افزایش این دست برنامه‌ها حمایت‎‌های خاصی را در نظر بگیرند البته مسؤولین شهری این برنامه را فراموش نکرده و حضور پیدا کردند حتی با کودکان همراه شدند و برای پرواز بادبادک‌ها به آن‌ها کمک کردند.

 

img_4256

 

محسن باستانی در حاشیه بازدید از جشنواره بادبادک‌ها سیمرغ در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: هفته گردشگری از پنج مهر آغاز شد و برنامه‌های مختلفی را در شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ تعبیه کردیم.

 

وی افزود: در قائم‌شهر زنگ گردشگری را در مدرسه استثنایی ناصر مهدوی برگزار کردیم که معلولان حاضر در شهرمان ارج نهیم و احترام بگذاریم تا حمایت ویژه‌ای از این افراد داشته باشیم.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ با اشاره به اینکه تور قائم‌شهر گردی را در روزهای چهارشنبه و شنبه اجرا می‌شود، تصریح کرد: تور دوچرخه‌سواری را هم در روز جمعه خواهیم داشت.

 

وی ادامه داد: روز شنبه مسابقه نقاشی جاذبه‌های دیدنی شهرستان راداریم و روز یک‌شنبه هم پرواز بر فراز شهر را خواهیم داشت که توسط پاراگلایدر در شهرستان انجام خواهد شد.

 

باستانی با بیان اینکه در شهرستان قائم‌شهر تور نیم روزه را برای معلولان عزیز در نظر گرفته‌شده است، اظهار کرد: در شهرستان سیمرغ جشن بادبادک‌ها و تور یک‌روزه در نظر گرفته‌شده است.

 

وی افزود: تمام هدف ما حضور مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد است و تمام برنامه‌هایی که در حال انجام است با حمایت سازمان‌های مردم‌نهاد است.

 

img_4152

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ با تأکید بر اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد پشتوانه خوبی برای رشد صنعت گردشگری هستند، تصریح کرد: دو گروه NGO در قائم‌شهر و یک گروه NGO در سیمرغ مشغول به فعالیت هستند.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: مردم به صنعت گردشگری بادید بازی نگاه کنند چون گردشگری صنعتی است که می‌تواند در همه موارد کمک کند به‌خصوص در اشتغال منطقه هم تأثیر خواهد داشت و امیدوارم با حمایت مسؤولین و مردم این اتفاق خوب‌رخ دهد.

 

باستانی در پایان گفت: دولت محترم دیدگاه خوب و بازی نسبت به این صنعت دارد و امیدوارم بتوانیم با کمک هم از این صنعت حمایت کنیم.

 

ارسال دیدگاه