تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ارتش سوریه شهرک «معردس» را از حیث نظامی ساقط کرد

نیروهای مقاومت پس از پاکسازی منطقه «المطحنه» و ارتفاع راهبردی «العبودی» که بر شهرک معردس اشراف کامل دارد موفق شدند مواضع خود را در این مناطق تثبیت کنند. تنها سیلوهای غرب این شهرک در اشغال تروریست ها است.

به گزارش سیمرغ ما، ارتش سوریه و نیروهای دفاع ملی در ادامه عملیات پاکسازی شمال استان حماه در محور شهرک «معردس» موفق شدند بر ارتفاع راهبردی «العبودی» و منطقه «المطحنه» مسلط شوند.

این ارتفاع راهبردی بر شهرک معردس اشراف کامل دارد و می‌توان گفت این شهرک از لحاظ نظامی ساقط شده است.

ارتش و نیروهای دفاع ملی سوریه توانستند مواضع خود را در این مناطق تثبیت کنند، و تنها سیلوهای غرب شهرک معردس همچنان در اشغال تروریستها قرار دارد.

روز گذشته نیروهای سوری توانستند این منطقه را باز پس بگیرند اما در اثر حملات تکفیریها نیروهای مقاومت مجبور به عقب نشینی شدند.

به گزارش بین الملل فارس، نیروهای سوری عصر روز گذشته نیز موفق شدند به داخل شهرک نفوذ کنند که با حملات تروریستها پیشروی آنان به داخل شهرک متوقف شد.

نیروهای ارتش و دفاع ملی تاکنون حومه جنوبی و شرقی شهرک معردس را از وجود تروریست ها پاکسازی کردند.  در بخش غربی حومه این شهرک هم درگیریها به شدت ادامه دارد.

منابع میدانی نیز اعلام کردند که با پیشرویهی اخیر نیروهای سوری، ارتباط تروریستها  از سمت شرق قطع شده است.

بخش جنوبی شهرک معردس هم شاهد بیشترین درگیریها بوده و نیروهای سوری در تلاش هستند از این محور به مرکز شهر پیشروی کنند.

در صورت پاکسازی معردس، شهرکهای « الاسکندریه، طیبه الامام وصوران» در معرض سقوط قرار می گیرند. هدف بعدی ارتش سوریه پس از پاکسازی معردس، آزادی شهرک الاسکندریه است.

تلفات تروریستهای احرارالشام، جبهه فتح الشام و جندالاقصی نیز بالا گزارش شده و همین مسئله باعث شده جیش الفتح از جنوب حلب به منطقه نیروهای جدید اعزام کند.

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه