تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۰۱ - ۱۳:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نوروز تعلیم و تربیت، آغاز سفر در مسیر دانستن و فهمیدن

شور و اشتیاق دانش‌آموزان برای آغاز سال تحصیلی جدی وصف‌ناپذیر است و در این میان والدین نیز در تکاپوی تهیه نوشت‌افزار و پوشاک فرزندان خود هستند تا بتوانند با آمادگی کامل سال تحصیلی را پشت سر بگذارند.

به گزارش سیمرغ ما، پاییز بوی مدرسه می‌دهد، آغازی برای هیاهوی دانش آموزان شاد و معلم‌های صبور و مهربان.

پاییز بوی انسان‌های جدیدی را می‌دهد كه قرار است ۹ ماه تمام همكلاسی‌مان باشند، آدم‌هایی كه بعدها مثل حیاط وسط آن چهاردیواری بزرگ دست‌نیافتنی می‌شوند.

شهر و بازار در تب‌وتاب آغاز است، مدرسه‌ها باز می‌شوند، مدرسه‌هایی که در گرمای تابستان خسته و خواب آلود، زیر نور خورشید دراز کشیده بودند؛ مدرسه‌هایی که سه ماه در انتظار بودند؛ مدرسه‌هایی که حالا با لبخندهایی درخشان چشم به آمدن بچه‌ها دوخته‌اند.

آنانی که برای “شدن” در پوست نمی‌گنجند
سحر با مادرش مشغول خرید لوازم تحریرش بود، در پاسخ به پرسش من گفت: خوشحالم چون می‌خواهم بیاموزم، چشم به دهان معلم بدوزم تا بگوید و من با جان و دل گوش کنم و برای ابد در زندگیم به یاد داشته باشم.

این دانش‌آموز سال هشتم متوسطه می‌گوید: پاییز بوی کاغذ می‌دهد، بوی برگ‌های خشکیده بر سر راهی که به مدرسه ختم می‌شود.

شور و شوق در جای‌جای شهر دیده می‌شود، مادرانی که ذوق‌شان را پنهان نمی‌کنند و با وسواس در پی آماده کردن فرزندان برای یک آغازند.

مادر یک دانش‌‌آموز در جواب اینکه والدین در اول مهر چه حسی دارند، گفت: خودمان کلاس اول، کلاس دوم . . . . یکی یکی بالا آمدیم و آموختیم، یکی یکی مِهرها را پشت سر گذاشتیم، صدای کلمات در گوش ماست مهر آغازی برای ساختن است، ساختن انسان‌های شریف برای وطنی که چشم به این کودکان دوخته است.

امروزمان بر پایه دیروز،و فردای‌مان براساس امروزمان شکل می‌گیرد
او گفت: زندگی امروزم را مدیون لحظاتی هستم که راه و رسم زندگی و انسان بودن را آموختم و این امر جز در توان معلمان، که تجلی بخش راه انبیاء هستند، شدنی نبود.

مهر بوی مدرسه می‌دهد، همه دیوارها، میزها و صندلی‌های مدرسه از خواب تابستانی بیدار می‌شوند و به روی اهالی درس و دانش لبخند می‌زنند.

اسفندیار نظری معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران اول مهر را نوروز تعلیم و تربیت دانست و گفت: پروژه مهر نماد مدیریت، برنامه‌ریزی، سازماندهی و ارزشیابی در سطح مدارس بود که با کاری جهادی از ۱۵ تیر کار خود را در استان آغاز کرد و موفق‌تر از سنوات گذشته گزارش شد.

وی درباره آمادگی مدارس مازندران با توجه به فرا رسیدن ماه مهر و آغاز بازگشایی مدارس اظهار کرد: پروژه مهر مازندران با سه اولویت ثبت‌نام، هدایت تحصیلی و سامان‌دهی و سازمان‌دهی فضا، تجهیزات و نیروی انسانی برای آمادگی مدارس در سال تحصیلی جدید انجام شد تا تعداد ۴ هزار و ۷۰۰ مدرسه هم‌زمان با آغاز مهر مشکلی نداشته باشند.

مدرسه، دانش‌آموز و معلم آماده‌اند برای یک شروع، شروعی برای یک ساختن و منتظر صدای زنگ آغاز سال تحصیلی جدید، در پوست خود نمی‌گنجند.

ارسال دیدگاه