تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۲۵ - ۲۱:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

امام راحل اسلام اصیل را مطرح کرد/بسیج در چند جبهه در حال دفاع از کشور است

امام جمعه سیمرغ گفت: امام راحل اسلام اصیل را مطرح کرد، اسلامی که جریمه آن کشته شدن یاران، از دادن سر، زندانی شدن، مسموم شدن و اسارت است اما امام راحل با مقاومت خود این اسلام را گسترش دادند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در اجلاسیه مجمع شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: بعثت، هجرت، غدیر، یوم الترویه، محرم، جمعه خونین و حادثه منا واژه‌هایی هستند که معنای خاصی همراه آنان است.

 

وی افزود: در بعثت چه کسانی به پیامبر زحمت دادند، در غدیر چه گروهی پذیرفتند، بعد یوم الترویه به سمت عرفات می‌روند اما چه دست مرموزی سبب شده امام حسین (ع) به سمت کربلا حرکت کنند و بعد از این هم مسائل و مواردی که اتفاق افتاد در تاریخ ثبت‌شده است.

 

رئیس مجمع بسیج شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه هفته ولایت و امامت نام زیبایی است که برای این هفته انتخاب‌ شده است، تصریح کرد: در اسلام‌خواهی و پذیرش اسلام دسته‌های مختلفی داریم و خیلی از افراد بعد از بعثت پیامبر اسلام را قبول کردند و امامت امیرالمؤمنین(ع) را پذیرفتند اما تقسیم شدند.
وی ادامه داد: اسلام وهابی‌ها با اسلام علوی‌ها یکی نیست حتی اسلام وهابی‌ها با مذاهب چهارگانه آنها یکی نیست و یک افق ندارد.

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ با بیان اینکه در درون هم برخی آمدند و اسلام‌خواهی کردند، اظهار کرد: منافقین اسلام‌خواهی کردند و مدعی اسلام بودند اما دعوت به اسلام نمی‌کردند.

 

وی افزود: امام راحل اسلام اصیل را مطرح کرد، اسلامی که جریمه آن کشته شدن یاران، از دادن سر، زندانی شدن، مسموم شدن و اسارت است اما امام راحل با مقاومت خود این اسلام را گسترش دادند.

 

یوسفی با اشاره به اینکه بسیج در جبهه فرهنگی، عمرانی، دفاعی و چند جبهه دیگر در حال جنگ است، تأکید کرد: نوجوان و جوانان در حال جنگ در جبهه فرهنگ و تقویت معنویت جامعه هستند.

 

این مسؤول در پایان گفت: به دلیل نقش پررنگی که بسیج دارد روی برخی بسیجی‌های حساس هستند و نگاه‌های تیزبینی مراقب این افراد هستند.

ارسال دیدگاه