تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۲۵ - ۲۰:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تدوین کتابچه پدافند غیر عامل سیمرغ

معاون فرماندار سیمرغ با تأکید بر اینکه کتابچه پدافند غیرعامل شهرستان باید تنظیم، تدوین و در اختیار همه اعضای این کمیته قرار گیرد، بیان کرد: بخشی از کار این کتابچه در حال انجام است و در این کتابچه باید همه اطلاعات شهرستان از لحاظ سیاسی و اجتماعی ذکر شود.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد امشب در دومین جلسه پدافند غیرعامل این شهرستان، اظهار کرد: جلسه پدافند غیرعامل از جلسات بسیار مهم شهرستان است و اعضای این جلسه قائم به شخص هستند.

 

وی افزود: مصوبات جلسات به‌ویژه جلسات پدافند غیرعامل باید عملیاتی شود، زیرا به اندازه تعریف وظیفه، دستگاه‌ها باید پاسخگو باشند.

 

معاون فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه مصوبات این جلسه باید عملیاتی شود و در صورت عدم توجه به این مصوبات باید به مواردی برخلاف میلی باطنی خود تأکید کنیم، تصریح کرد: این مورد زیبنده نیست.

 

*‌ تدوین کتابچه پدافند غیر عامل سیمرغ

 

وی ادامه داد: همه دستگاه‌های عضو کمیته پدافند غیرعامل گزارش ۶ ماهه خود را به همراه برنامه‌های پیشنهادی هفته پدافند غیرعامل برای دبیرخانه این کمیته ارسال کنند.

 

حبیب‌نژاد با تأکید بر اینکه کتابچه پدافند غیرعامل شهرستان باید تنظیم، تدوین و در اختیار همه اعضای این کمیته قرار گیرد، بیان کرد: بخشی از کار این کتابچه در حال انجام است و در این کتابچه باید همه اطلاعات شهرستان از لحاظ سیاسی و اجتماعی ذکر شود.

 

وی خاطرنشان کرد: از مدرسه ابتدایی نجارکلای قدیم که در حاشیه رودخانه تالار قرار دارد بازدید و آخرین شرایط و اقدامات لازم برای این مدرسه اعلام شود و در صورت لزوم تخلیه مدرسه به‌دلیل شرایط مکانی خاص پیش‌بینی لازم صورت گیرد.

 

معاون فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه این مسأله موضوعی نیست که بتوان آن را ندید گرفت و هر لحظه امکان وجود سیلاب در شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: اگر در صورت بروز سیلاب احتمال آسیب وجود دارد موارد اعلام و تخلیه مدرسه را داشته باشیم.

 

*‌ اولتیماتوم یک‌ماهه هلال‌احمر برای تشکیل خانه هلال در سیمرغ

 

وی افزود: مدارسی که مجهز به سیستم شوفاژ نیستند مورد به مورد توسط آموزش و پرورش اعلام شود و پیگیری‌های لازم در این زمینه صورت گیرد.

 

حبیب‌نژاد با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی که به سیستم دوگانه‌سوز مجهز نیستند پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام دهند، اظهار کرد: پیش‌بینی لازم برای تجهیز مجتمع آب‌رسانی شهرستان سیمرغ به دیزل ژنراتور توسط رئیس اداره آب و فاضلاب شهری انجام شود.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه خانه هلال‌احمر در شهرستان تشکیل شود، تأکید کرد: هلال‌احمر یک ماه فرصت برای تشکیل خانه هلال‌احمر روستایی در دو بخش مرکزی و تالارپی شهرستان دارد.

 

*‌ کسب رتبه دوم سیمرغ در هفته پدافند غیرعامل سال گذشته

 

در ادامه این مراسم دبیر کمیته پدافند غیرعامل سیمرغ نیز، اظهار کرد: یک ماه و نیم زمان تا هفته پدافند غیرعامل زمان باقی‌مانده است.

 

حسین رحمانی افزود: سال گذشته اولین هفته پدافند غیرعامل در سیمرغ برگزار شد و توانستیم رتبه دوم استان را با تلاش اعضای کمیته پدافند غیرعامل کسب کنیم.

 

وی در سال جاری این انتظار را از ما دارند که همانند سال گذشته عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذاریم، تصریح کرد: دستگاه‌های عضو کمیته پدافند غیرعامل برنامه‌های خود را به دبیرخانه اعلام کنند.

 

دبیر کمیته پدافند غیر عامل سیمرغ ادامه داد: قطعاً همانند سال گذشته اجرای مانور را با برنامه‌ریزی قوی‌تر داریم.

 

*‌ سناریو مقابله با تهدیدات توسط شبکه بهداشت و درمان سیمرغ تدوین می‌شود

 

معاون شبکه بهداشت و درمان سیمرغ در این جلسه با بیان اینکه در زمینه پدافند غیر عامل استوک ۶ ماهه از داروها و تجهیزات مصرفی سیستم بهداشتی در شهرستان آماده شده است، تصریح کرد: کمبودهایی که وجود داشته برطرف شده و در حال حاضر مشکلی از این نظر وجود ندارد.
محمدرضا احمدی افزود: با توجه به اینکه تمام دستگاه‌های حاضر در شبکه بهداشت و مرکز درمانی شهرستان برقی هستند سیستم موتور برق برای استفاده در مواقع خاص آماده شده است.

 

وی با اشاره به اینکه پیگیر نصب تانکر آب هوایی برای رفع نیاز در شرایط حاد هستیم، اظهار کرد: از سال گذشته آموزش عمومی برای کارکنان و بهورزان شبکه بهداشت انجام شد.

 

معاون شبکه بهداشت و درمان سیمرغ ادامه داد: ستاد پدافند غیرعامل در شبکه بهداشت و درمان سیمرغ ایجاد شده و با شناسایی تهدیدات منطقه سناریو مقابله با این تهدیدات تدوین می‌شود.

 

*‌ اجرای مانور مشترک دو شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ

 

رئیس اداره راه و شهرسازی قائم‌شهر و سیمرغ در این جلسه با اشاره به اینکه کتابچه پدافند غیرعامل سیمرغ تبیین شده و هرسال به‌روزرسانی شود، تصریح کرد: تبیین این کتابچه می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

 

سجاد رحیمی افزود: اجرای مانور مشترک بین دو شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ از برنامه‌های پیشنهادی هفته پدافند غیرعامل اداره راه و شهرسازی دو شهرستان است.

 

وی با بیان اینکه در حوزه ارتباطی تقویت بی‌سیم‌های اداره راه و شهرسازی در حال انجام است، اظهار کرد: تنها مشکلی که در طوفان هفته‌های گذشته در قائم‌شهر داشتیم قطع شدن فضای رادیویی بوده است.

 

رئیس اداره راه و شهرسازی قائم‌شهر و سیمرغ ادامه داد: در بحث آموزش خوب عمل شده و حداقل ماهی یک‌بار برای همکاران اداره آموزش همگانی در بحث پدافند برگزار می‌شود.

 

وی بیان کرد: در حال حاضر پدافند غیر عامل در تمام پروژه‌های عمرانی این اداره لحاظ می‌شود.

ارسال دیدگاه