تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۱۹ - ۱۶:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایران تنها کشوری که خباثت‌های ‌آل‌سعودی را می‌شناسد

امام جمعه سیمرغ گفت: ایران تنها کشوری بود که خباثت‌های ‌آل‌سعودی را می‌شناسد.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهر سیمرغ ضمن تسلیت شهادت امام محمدباقر (ع)، اظهار کرد: امام معصوم (ع) جهت دهنده هستند و راه را نشان می‌دهند.

 

وی افزود: یوم الترویه، روزی که امام حسین (ع) از مکه به‌سوی کوفه حرکت کردند را در پیش داریم و در این روز حجاج با نیت حج تمتع لباس احرام می‌پوشند و به سمت منا حرکت می‌کنند.

 

* ایران تنها کشوری که خباثت‌های ‌آل‌سعودی را می‌شناسد

 

امام‌ جمعه سیمرغ با بیان اینکه از جمعه خونین کعبه سال ۶۰ تا به شهادت رسیدن ۷ هزار نفر در سال ۹۴ از خباثت‌های رژیم آل‌سعود است، تصریح کرد: با پول، زبان خیلی از افراد و دولت‌ها را بستند و دولت‌هایی که مردم‌شان در مکه به شهادت رسیده بودند زبان‌شان حرکت نکرد و کلامی از دهان‌شان بر نخواست و حتی این فاجعه را توجیه کردند.

 

وی ادامه داد: ایران تنها کشوری بود که خباثت‌های ‌آل‌سعودی را می‌شناسد.
یوسفی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در پیام به زائران حج به این موضوع اشاره کردند و آل‌سعود را شجره خبیثه ملعونه نامیدند، اظهار کرد: شجره خبیثه ملعونه همان‌هایی هستند که امام حسین (ع) را به شهادت رساندند.

 

وی افزود: شجره خبیثه ملعونه همان‌هایی هستند که به‌جای عذرخواهی و اظهار پشیمانی اجازه نداند تعقیب قضایی مقصران مستقیم این حادثه هولناک صورت گیرد و با نهایت بی‌شرمی و وقاحت از تشکیل هیئت حقیقت‌یاب اسلامی هم جلوگیری کردند.

 

* لال شدن سازمان‌های حقوق بشر در فاجعه منا

 

امام‌ جمعه سیمرغ با بیان اینکه سازمان‌های حقوق بشر در مورد فاجعه منا لال شده و دفاع نکردند اگر این اتفاق در ایران رخ می‌داد آن‌وقت چه می‌کردند، تصریح کرد: وقتی افرادی که یک عده را کشتند یا توزیع‌کنندگان عمده مواد مخدر با داشتن وکیل به اعدام محکوم می‌شوند، سازمان‌های حقوق بشر اعتراض می‌کنند اما وقتی یک عده با لباس احرام در بهترین نقطه عالم برای انجام عبودیت به شهادت می‌رسند واکنشی از این سازمان‌ها نمی‌بینیم امسال هم شاهدیم که منافقین به دعوت ‌آل‌سعودی در مکه حضور پیدا کردند.

 

وی ادامه داد: دعای روز عرفه مانند سال‌های گذشته در مسجد جامع شهرستان برگزار می‌شود.

 

یوسفی با اشاره به اینکه در این ایام و نزدیک بودن ماه مهر و بازگشایی مدارس به فکر محرومان و فقرا باشیم، بیان کرد: عده‌ای هستند که فقط مسیر خانه، مغازه و بانک را می‌شناسند.
به گزارش سیمرغ ما، بعد از نماز عبادی سیاسی جمعه امروز شهرستان تظاهراتی در ارتباط با شهدای منا و حمایت از علمای بحرین که به جرم دفاع از ولایت و امامت در زندان به سر می‌برند با حضور نماز گزاران از رو‌به‌روی مصلا نماز جمعه شهرستان تا مسجد جامعه شهرستان سیمرغ برگزار شد.

 

مردم نمازگزار سیمرغ با سردادن شعارهای «مرگ بر آل سعود، مرگ بر آل خلیفه، مرگ بر آمریکا» انزجار خود را از دولت سعودی و بحرین اعلام کردند.

ارسال دیدگاه