تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۱۸ - ۱۷:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مهربانی نیاز به دلیل ندارد/ طرح جمع‌آوری دفاتر و سررسیدهای مستعمل به نفع کودکان نیازمند

بعد از دیوار و یخچال مهربانی که البته بازتاب گسترده‌ای داشت با توجه به آغاز سال تحصیلی شاهد طرح جمع‌آوری دفاتر و سررسیدهای مستعمل به نفع کودکان نیازمند هستیم.

به گزارش سیمرغ ما، بعد از دیوار مهربانی و یخچال مهربانی که البته بازتاب گسترده‌ای داشت با توجه به آغاز سال تحصیلی شاهد طرح جمع‌آوری دفاتر و سررسیدهای مستعمل به نفع کودکان نیازمند هستیم.

 

درست است مهربانی از قلبی پاک سرچشمه می‌گیرد و نیاز به دلیل ندارد، اما باید به این نکته توجه کنیم که افراد نیازمند نیز از این‌گونه طرح‌ها خوشحال باشند و زمینه دلخوری آنان فراهم نشود.

 

هدف از برنامه‌ریزی چنین طرحی، حمایت از نیازمندانی است که برای آغاز سال تحصیلی توانایی خرید لوازم‌التحریر و سایر را ندارند، ولی این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که با توجه به فعالیت نهادهای حمایتی در جامعه، آیا فعالیت‌های این‌گونه در جامعه ضرورت دارد؟! و یا اینکه عنوان طرح که جمع‌آوری کتاب‌های مستعمل و دست دوم زمینه رنجش نیازمندان را فراهم نمی‌کند؟!

 

مدیرکل کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه هیچ‌گونه لوازم مستعمل را دریافت نمی‌کنیم، اظهار کرد: از مردم نیز درخواست کردیم این کار را نکنند و اگر لوازم نو دارند در اختیار ما قرار دهند چرا که ارزش و جایگاه خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد بالاتر از این است که مردم لوازم مستعمل را استفاده کنند.

 

تیمور طهماسب‌پور با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌ها در مازندران، افزود: بهتر است کمک‌ها در این جشن نیز به‌صورت نقدی باشد تا بتوانیم نیازمندی‌ها و احتیاجات خانواده‌های تحت حمایت را تأمین کنیم.

 

* طرح جمع‌آوری دفاتر و سررسیدهای مستعمل به نفع کودکان نیازمند، کار نکوهیده و شایسته‌ای است

 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه از هر راه قانونی و اخلاقی برای کمک برای نیازمندان استقبال می‌کنیم، اضافه کرد: اگر کاغذهای باطله را تبدیل به سرمایه کرده و برای توانمندسازی دانش‌آموزان نیازمند در اختیار انسان‌ها قرار دهیم چه اشکالی دارد.

 

سید علی قاسمی بیان کرد: طرح جمع‌آوری دفاتر و سررسیدهای مستعمل به نفع کودکان نیازمند، کار نکوهیده و شایسته‌ای است و از این‌گونه طرح‌ها در زمینه کمک به نیازمندان جامعه استقبال می‌کنیم.

 

به گزارش فارس، با وجود اینکه نام این طرح با عنوان جمع‌آوری کتاب‌های مستعمل به نفع کودکان نیازمند زمینه دلخوری آنان را فراهم می‌کند اما نمی‌توان محاسن این کار خیر را رد کرد؛ مهربانی خرجی ندارد و همه ما می‌توانیم با کوچک‌ترین چیزها بحث مهربانی و کمک به هم‌نوع را در جامعه ترویج کنیم و نباید این نکته را فراموش کنیم که هیچ لذتی بالاتر از این نیست که که لبخند را به دیگران به‌ویژه کودکان هدیه کنیم.

 

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه