تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۱۴ - ۱۹:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هنرمندان سینما سال آینده جشنواره «وارش» را برگزار می‌کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران گفت: در حال بررسی هستیم تا مدیریت و امور اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه وارش را که سال آینده به میزبانی بابل برگزار می‌شود را به هنرمندان سینما واگذار کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، احد جاودانی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه عقیده داریم که هنرمندان با ایده‌های نو و خلاقانه خود می‌توانند جشنواره‌ها پربار و جذاب کنند، اظهار کرد: ایده‌های جدید و هنرمندانه اهالی فرهنگ و هنر در امور اجرایی سبب می‌شود تا سبب می‌شود ساز و کار سنتی برنامه‌های فرهنگی دگرگون شود و برنامه‌ها بسیار پر جاذبه‌تر شوند.

 

وی با بیان اینکه هنرمندان را در برنامه‌ریزی برای سیاست‌گذاری و امور اجرایی آزاد گذاشتیم، افزود: هنرمندان مازندران کاملاً ضوابط و مقررات را می‌شناسند و قانون و مرزهای آن را رعایت می‌کنند و در این بین اداره کل فرهنگ و ارشاد به عنوان مشاور همراه برگزارکنندگان جشنواره است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از سرایت این دیدگاه به دیگر برنامه‌های فرهنگی و هنری در مازندران خبر داد و تصریح کرد: به دنبال آن هستیم تا برگزاری دیگر جشنواره‌ها را نیز به خود هنرمندان بسپاریم.

این مسئول اضافه کرد: در حال بررسی هستیم تا مدیریت و امور اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه وارش را که سال آینده به میزبانی بابل برگزار می‌شود را هم به هنرمندان سینما واگذار کنیم و تلاش می‌کنیم تا بتوانیم این نگرش کم کم در همه برنامه‌ها عملیاتی شود.

جاودانی تصریح کرد: امور اجرایی بیست‌وهفتمین جشنواره تئاتر مازندران در بابلسر را به هنرمندان واگذار کردیم و امسال در یک قدم جلوتر، اقدام به واگذاری دبیری بیست و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران نیز به عهده هنرمندان گذاشتیم و مطئمناً امسال شاهد جشنواره‌ای بسیار پربارتر و هنری تر از سال گذشته را شاهد خواهیم بود.

دبیر بیست‌ و هشتمین جشنواره تئاتر مازندران نیز با اشاره به اینکه ارتباط بین بین فرهنگ و ارشاد و هنرمندان یک ارتباط دوسویه و کاملا روشنی است، اظهار کرد: از آنجایی که جشنواره تئاتر استان به عنوان یک رویداد هنری و تئاتری محسوب می‌شود بنابراین طبیعی است که هنرمندان مازندران در اجرای موفق آن بسیار بدرخشند چرا که نکات و ظرایف هنر تئاتر را خود اهالی تئاتر بسیار بهتر از اداری‌ها می‌شناسند.

میثم زندی واگذاری امور جشنواره به هنرمندان را سبب افزایش و تقویت ارتباط بین هنرمندان و نهادهای فرهنگی و هنری دولتی دانست و گفت: وقتی اداره کل فرهنگ و ارشاد در قالب ناظر و مجری جشنواره تئاتر یا هر رویداد فرهنگی و هنری اقدام می‌کند به این نتیجه می‌رسیم که هنرمندان و عناصر فرهنگی در حوزه اجرا کوشش فراوان می‌کنند و برای بروز آن پدیده و جریان فرهنگی اقدام مورد نیاز را انجام می‌دهند ولی هنگامی که امور به اصحاب فرهنگ و هنر واگذار شود و وزارت فرهنگ و ارشاد به عنوان ناظر مسؤولیت خود را انجام می‌دهد شاهد روح دموکراسی و اعتماد دوسویه هستیم.

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه