تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۱۳ - ۲۳:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خسارت ۱۷۵ میلیون تومانی به تاسیسات آب و فاضلاب شهری سیمرغ/مشکل آب شهرستان برطرف شده است

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری سیمرغ گفت: ۱۷۵ میلیون تومان خسارت ناشی از طوفان بامداد جمعه به تاسیسات آب و فاضلاب شهری شهرستان سیمرغ وارد شده است.

محمد کریمی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سیمرغ‌ما، اظهار کرد: طوفان روز گذشته باعث شد برق منطقه قائم‌شهر قطع شود و به دلیل قرار گرفتن چاه‌های آب شهرستان سیمرغ در منطقه قائم‌شهر همچنین تخریب زیاد باعث خارج شدن چاه‌های آب از مدار شده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه مدیران برق منطقه که با اکیپ کامل وارد عمل شدند، افزود: با توجه به تخریب بسیار زیاد تا ساعت یک بامداد برق منطقه وصل و چاه‌ها وارد مدار شد.

 

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری سیمرغ با بیان اینکه مخزن جمع‌کننده و مخزن ایستگاه پمپاژ به همراه شبکه خالی‌شده بود مدتی زمان برای آب‌دار شدن مخزن و شبکه طی شد، تصریح کرد: تمامی چاه‌ها و ایستگاه پمپاژها در مدار قرار دارند.

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سیمرغ به‌عنوان بزرگ‌ترین مجتمع آب‌رسانی مازندران است و وظیفه این مجتمع ضمن تأمین و توزیع آب شهرستان سیمرغ تأمین و انتقال آب شرب شهرهای جویبار، کوهی‌خیل، بهنمیر و ۹۸ روستا را بر عهده دارد.

 

کریمی با اشاره به اینکه با همکاری همکاران توانستیم آب را به‌موقع به دست مردم برسانیم، اظهار کرد: به دلیل تخلیه شبکه و بی‌آبی مدتی زمان می‌برد تا آب پایداری را به دست مردم برسانیم.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: هفت حلقه چاه در ساعت یک بامداد وارد مدار شد، ساعت ۲ بامداد دو حلقه چاه وارد مدار شد که از ساعت ۲ تا ۴ آب‌گیری انجام شد و از ساعت چهار به بعد هم ایستگاه پمپاژ روشن و آب‌رسانی انجام شد.

 

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری سیمرغ با بیان اینکه در خصوص رخ ندادن اتفاقی دیگر قطعی آب نخواهیم داشت، تصریح کرد: مشکل برطرف شده است.

 

وی افزود: تخریب دیوار، اتاقک، سربندی‌های چاه‌ها، سوختن دو تابلو برق و دو الکتروموتور همچنین خسارات جانبی دیگر از خساراتی بود که به ما واردشده است که تقریباً ۱۷۵ میلیون تومان خسارت وارد شده است.

 

کریمی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های وزارت نیرو و آب و فاضلاب دیزلی کردن چاه‌ها در کمترین زمان ممکن است، بیان کرد: این اتفاق به‌دلیل عدم نقدینگی رخ نداده اما همه مسؤولان دست‌به‌دست هم دادند تا این اتفاق رخ دهد.

 

وی ادامه داد: بسیار خوش‌بین هستم که تا پایان سال سه تا چهار حلقه چاه شهرستان مجهز به دیزل ژنراتور شود.

 

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری سیمرغ با بیان اینکه به خاطر اتفاقات رخ‌داده شرمنده مردم هستیم، گفت: از مردم تقاضا داریم در مدیریت مصرف آب رعایت کنند چرا که اگر مدیریت مصرف انجام شود در حوزه آب هیچ مشکلی نداریم.

ارسال دیدگاه