تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۱۳ - ۲۲:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حمله به آخرین پایگاه داعش در لیبی

یروهای وفادار به دولت وفاق ملی لیبی امروز از حمله ای تازه به آخرین پایگاه داعش در شهر ساحلی سرت خبر دادند.

به گزارش سیمرغ ما، نیروهای وفادار به دولت وفاق ملی لیبی امروز از حمله ای تازه به آخرین پایگاه داعش در شهر ساحلی سرت خبر دادند.

به گزارش ایرنا، یکی از این نیروها از حمله به آخرین مواضع داعش در این منطقه خبر داد و دفتر رسانه ای وابسته به نیروهای مزبور نیز خبر آغاز این حمله را تائید کرد.

این دفتر رسانه ای گزارش داد: نیروهای ما در حال پیشروی به مناطقی هستند که در اختیار داعش است و تاکنون کنترل دو بانک و یک هتل را در دست گرفته اند.

همچنین در این گزارش به خنثی شدن یک حمله انفجاری اشاره شده است.

در همین حال، بیمارستان مصراته اعلام کرد که یک نیروی طرفدار دولت لیبی در جریان این حمله کشته شده است.

نیروهای طرفدار دولت وفاق ملی لیبی با پشتیبانی حملات هوایی آمریکا بخش اعظم پایگاه اصلی داعش در شمال آفریقا را تصاحب کرده اند.

نیروهای مزبور چندی پیش از آمادگی برای آزادسازی کل شهر سرت خبر دادند. بخش هایی از مواضع داعش در این شهر از جمله مقر این گروه تروریستی قبلا به کنترل نیروهای دولتی درآمده است.

فایز السراج رئیس دولت وفاق ملی لیبی هفته گذشته برای اولین بار پس از آغاز عملیات نیروهای دولتی، از شهر سرت دیدن کرد.

وی گفت: به تعقیب عناصر باقی مانده داعش در شهر ادامه می دهیم و به آنها در هر جایی که ممکن است پناه گرفته باشند، حمله می کنیم.

گروه تروریستی داعش سال گذشته شهر سرت را اشغال کرد و این نگرانی را به وجود آورد که از این شهر به عنوان سکوی پرش حملات خود به اروپا استفاده کند.

عناصر افراطی و تندرو از هرج و مرج و ناآرامی در کشور نفت خیز لیبی پس از انقلاب سال ۲۰۱۱ بهره گرفتند تا شهر سرت را در ژوئن ۲۰۱۵ به اشغال خود درآورند.

جف داویس سخنگوی پنتاگون هفته گذشته اعلام کرد که کمتر از ۲۰۰ تروریست داعش در شهر سرت هستند و در محاصره نیروهای دولتی قرار دارند.

آزادسازی سرت که در ۴۵۰ کیلومتری شرق طرابلس (پایتخت) قرار دارد، شکست بزرگی را به داعش وارد می کند، گروهی که در سوریه و عراق نیز متحمل ناکامی هایی شده است.

 

انتهای پیام/تابناک

ارسال دیدگاه