تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۱۳ - ۲۲:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تداوم ناپایداری هوا تا اواسط هفته در مازندران

هواشناسی مازندران پیش بینی کرده است که ناپایداری جوی استان تا روز سه شنبه همین هفته ادامه داشته باشد.

به گزارش سیمرغ ما، معاون پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران گفت: بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی ،هوای امروز استان نیمه ابری تا ابری است که در بعضی از ساعت با رگبار پراکنده باران و وزش باد همراه است.

 

احمد اسدی افزود: در گرم ترین زمان دمای هوای مرکز استان امروز به ۳۱ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.

وی هوای روز یکشنبه این هفته استان مازندران را صاف تا نیمه ابری پیش بینی کرد و گفت: هوای روز دوشنبه این هفته نیز صاف تا قسمتی ابری در ساعات بعدازظهر با رشد ابر و وزش باد پیش بینی شده است.

معاون پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران وضعیت هوای روز سه شنبه مازندران را صاف تا نیمه ابری و در ساعات بعدازظهر با رشد ابر ، وزش باد و رگبار پراکنده پیش بینی کرد.

اسدی گفت: دمای هوای ساری نیز در این ۳ روز در گرمترین و خنک ترین ساعات بین ۳۱ و تا ۲۳درجه در نوسان است.

وی با بیان اینکه تندبادی که بامداد روز جمعه مناطق مختلف استان را در نوردید بین ۹۰ تا ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت در مناطق مختلف سرعت داشت ، افزود: بر اساس آمار ایستگاه های هواشناسی استان از عصر پنجشنبه تا ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ،آمل با ۶۷میلیمتر بارندگی و با سرعت باد ۹۴کیلومتر بر ساعت و قائمشهر با حدود ۳۳میلیمتر بارندگی و سرعت باد ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت بیشترین بارندگی و سرعت باد را داشتند.

بارندگی همراه باد شدید ،هر چند خسارتی را به منازل مسکونی ، تاسیسات زیر بنایی آب و برق استان زده است اما سبب سیراب شدن زمین های کشاورزی شده است.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه