تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۱۳ - ۱۵:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بسیجیان در صحنه طوفان، مدیران پشت میز بحران! +عکس‌نوشت

ضعف مدیریت و عدم ورود برخی دستگاه‌های متولی برای مدیریت بحران، باعث سودجویی عده‌ای در شهر شد، قطعی آب در این شرایط، قیمت آب‌معدنی را تا پنج هزار تومان افزایش داد و متأسفانه همچنان ضعف مدیریت مسئولین به چشم می‌خورد.

به گزارش سیمرغ ما، به نقل از بلاغ، حوالی ساعت پنج صبح جمعه ۱۲ شهریور طوفانی با سرعت ۱۳۰ کیلومتر قائم‌شهر را درنوردید و به بیش از ۲ هزار واحد مسکونی خسارت وارد کرد و زیرساخت‌های خدماتی این شهر را از بین برد.

 

خسارت به منازل مسکونی و زیرساخت‌های قائم‌شهر تا اندازه‌ای بود که بیش از ۹ ساعت مردم در خاموشی به سر بردند، آب به‌صورت مقطعی در برخی نقاط می‌آمد، نبود امکانات و سطح بالای تخریب مردم سردرگم کرده بود.

 

باگذشت ۱۲ ساعت از شروع طوفان و اوضاع نابه‎سامان در شهر جلسه مدیریت بحران شهرستان برگزار نشد و این موضوع بر کلافگی و عصبانیت مردم اضافه کرد.

 

ضعف مدیریت و عدم ورود برخی دستگاه‌های متولی برای مدیریت بحران، باعث سودجویی عده‌ای در شهر شد، قطعی آب در این شرایط، قیمت آب‌معدنی را تا پنج هزار تومان افزایش داد و متأسفانه همچنان ضعف مدیریت مسئولین به چشم می‌خورد.

 

قیمت ایرانیت سر به فلک کشید و ناپدید شد و همین موضوع باعث شد عده‌ای باوجوداینکه ایرانیت در انبار خود داشتند، عرضه نمی‌کردند تا قیمت آن بیشتر شود.

 

متأسفانه مدیرانی که تا یک هفته گذشته به مناسبت هفته دولت با عناوین مدیر برتر تجلیل شدند در این بحران به وجود آمده محک خورده و نتوانستند به‌خوبی وظیفه خود را انجام دهند.

 

این بی‌مدیریتی تا جایی پیش رفت که استاندار پس از گذشت ۳۰ ساعت! اعلام می‌کند، تعزیرات باید با گران‌فروشان برخورد کند.

 

اما در ساعات ابتدایی این طوفان قرارگاه امام هادی(ع) بسیج به دستور سرهنگ ابراهیم یعقوبی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قائم‎شهر در اتاق فرماندهی تشکیل شد تا هرچه سریع‌تر مشکلات پیشروی شهروندان رفع شود.

 

پس از گذشت چند ساعت از موضوع حادثه حدود هزار بسیجی در غالب سه گردان بیت‎المقدس و دو گردان امام حسین(ع) فراخوانی در کمترین زمان ممکن در مناطق خسارت‌دیده حاضر شدند.

 

به گفته‌ مردم و مسئولان حاضر درصحنه، اگر بسیجیان باروحیه جهادی خود وارد خیابان‌ها نمی‌شدند و برای رفع مشکلات به وجود آمده در میدان حاضر نبودند، بحران در شهرستان قائم‎شهر بسیار عمیق‎تر نمایان می‌شد.

 

بالاخره مسئولان از خواب بیدار شده و جلسه ستاد بحران را پس از گذشت ۱۵ ساعت؛ تأکید می‌کنیم در شرایط بحرانی قائم‌شهر پس از گذشت ۱۵ ساعت از وقوع طوفان، تشکیل دادند، اما نکته مهم و قابل‌تأمل دعوت نکردن از سرهنگ یعقوبی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قائم‎شهر که از ساعات ابتدایی با هزار بسیجی وارد میدان شدند، بود.

 

پس از گذشت ساعت‌ها مسئولین مرتبط، پس از دوربین‌های روابط عمومی، وارد میدان شدند تا بتوانند عکس‌های عملکردی خود را بگیرند.

 

البته نباید در این میان زحمات دستگاه‌هایی مانند آتش‌نشانی، شهرداری و اداره برق را نادیده گرفت که از انصاف رسانه‌ای به دور است، اما متأسفانه کم‌کاری مسئولان در این حادثه باعث تأخیر در خدمات‌رسانی به مردمی شد که بنیان‌گذار کبیر انقلاب آن‌ها را ولی‌نعمتان خطاب کرد.

ارسال دیدگاه