تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۱۳ - ۱۹:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۸۰۰ میلیون تومان برآورد کلی خسارت در سیمرغ

جانشین ستاد مدیریت بحران شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه برآورد کلی خسارت وارده به شهرستان ۸۰۰ میلیون تومان اعلام‌ شده است، گفت: دستگاه‌های اجرایی از طریق اداره‌کل و مدیریت بحران پیگیر این اعتبارات باشند.

به گزارش سیمرغ ما،  مجتبی حبیب‌نژاد عصر امروز در جلسه مدیریت بحران این شهرستان، اظهار کرد: به خاطر انجام پیش‌بینی‌های لازم به‌محض رخ داد این اتفاق دستگاه‌های اجرایی به‌سرعت وارد عمل شدند و از آمادگی لازم برای مقابله با این حادثه برخوردار بودند.

 

وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان تازه تأسیس هستیم و شاید از نظر زیرساختی و امکانات ضعیف باشیم اما مدیران شهرستان با توجه به تجربه مدیریتی که داشتند توانستند مسائل حوزه خود را به‌خوبی مدیریت کنند.

 

*‌ بحران در سیمرغ مدیریت‌ شده است

 

معاون فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه با گزارش‌هایی که از ادارات ارسال‌ شده و گزارش‌هایی که دفتر فنی فرمانداری آماده کرده بود برآورد به استان اعلام‌ شده است، تصریح کرد: صبح امروز در گفت‌وگو با مدیرکل بحران استان مسائل مربوط به مردم شهرستان به‌ویژه بحث ایرانیت مطرح شد که ایشان گفتند مشکلی برای این موضوع وجود ندارد.

 

این مسؤول ادامه داد: درخواست شهرستان در این‌باره اعلام شد و اگر مردم شهرستان به مسؤولان ادارات مراجعه کردند به این سمت هدایت شوند.

 

حبیب‌نژاد با بیان اینکه به‌محض ورود ایرانیت‌ها به شهرستان توزیع توسط بخشداران و بنیاد مسکن مدیریت می‌شود، اظهار کرد: بحران در سیمرغ برخلاف شهرستان‌های هم‌جوار سریع‌تر مدیریت شد.

 

وی خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی توانستند با کمک اکیپ‌های خود مدیریت بحران را انجام دهند.

 

*‌ ۸۰۰ میلیون تومان برآورد کلی خسارت در سیمرغ

 

جانشین ستاد مدیریت بحران شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه برآورد کلی خسارت وارده به شهرستان ۸۰۰ میلیون تومان اعلام‌ شده است، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی از طریق اداره‌کل و مدیریت بحران پیگیر این اعتبارات باشند.

 

این مسؤول افزود: همه دستگاه‌ها به‌ویژه دستگاه‌های زیرساختی از ۲۴ ساعت گذشته آماده‌باش هستند و این وضعیت فعلاً ادامه دارد.

 

حبیب‌نژاد با تأکید بر اینکه دیزل ژنراتور باید بر سر چاه‌های آب شرب شهرستان نصب شود، اظهار کرد: این اتفاق باید رخ دهد چراکه آب‌رسانی سه شهرستان از طریق این چاه‌ها انجام می‌شود.

 

*‌ آماده‌باش ۶ اکیپ عملیاتی امور توزیع برق

 

مدیر امور توزیع برق سیمرغ نیز اظهار کرد: با توجه به هشدار هواشناسی ۶ اکیپ عملیاتی در حالت آماده قرار داشتند و با توجه به‌شدت طوفان و وضعیت جوی نامناسب برق شهرستان را قطع کردیم تا بعد از کم شدن سرعت طوفان به بررسی وضعیت بپردازیم.
یعقوب حیدری با اشاره به اینکه تا ساعت ۹:۳۰ صبح تمام برق‌های فشارقوی وصل شد، تصریح کرد: ۴۴۰ نفر ساعت کار و ۵ میلیون تومان در این باره هزینه شده است.

 

وی گفت: در حال حاضر هیچ‌گونه مشکلی غیر از چاه‌های آب جاده قائم‌شهر که نگهداری آن با قائم‌شهر است نداریم.

 

*‌ تمام چاه‌های آب سیمرغ در مدار قرار دارند

 

مدیر آب و فاضلاب شهری سیمرغ نیز اظهار کرد: تمام نیروهای امور توزیع آب شهرستان سیمرغ در حالت آماده‌باش قرار دارند.

 

محمد کریمی با اشاره به اینکه به خاطر قطعی برق منطقه قائم‌شهر چاه‌های آب شهرستان از مدار خارج شد، تصریح کرد: با فعالیت ویژه اکیپ‌های امور توزیع برق ساعت چهار صبح تمام چاه‌های آب شهرستان وارد مدار شدن و در حالت پایدار قرار گرفته‌ایم.

 

*‌ تشکیل دو اکیپ جهاد کشاورزی

 

معاون جهاد کشاورزی سیمرغ نیز اظهار کرد: روز گذشته دو اکیپ تشکیل‌ شده و در دو بخش تالارپی و مرکزی بازدیدهایی در سطح شهرستان انجام دادند.

 

عیسی جعفری با اشاره به اینکه خسارات آن‌چنانی به بخش کشاورزی وارد نشده و بیشترین خسارت در بخش خرمالو بود که ریزش میوه را داشتیم، گفت: سه مورد خسارت در بخش تأسیساتی دامداری، مرغداری و گلخانه گزارش‌ شده است.

ارسال دیدگاه