تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۰۵ - ۱۸:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ساختمان اورژانس ۱۱۵ شهرستان در هفته دولت احداث می‌شود/افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دولت

یدالله‌پور با اشاره به اینکه احداث ساختمان اورژانس ۱۱۵ شهرستان از دیگر برنامه‌های هفته دولت سال جاری شهرستان است که با همکاری یکی از خیرین شهرستان این ساختمان احداث می‌شود، اظهار کرد: قانع به این اقدامات نیستیم و نیاز است پیگیری‌های بیشتری در حوزه صورت گیرد تا خواسته مردم تأمین نشود.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌الله یدالله‌پور ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه امروز نماز جمعه این شهرستان ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: هفته دولت فرصتی برای خدمت‌گذاران مردم است که بتوانند گزارشی از عملکرد حوزه مسؤولیتی خود ارائه کنند.

 

وی افزود: این حق مردم است که بدانند مسؤولان‌شان در حوزه کاری و در راستای خدمت چه‌کاری انجام داده‌اند.

فرماندار سیمرغ با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در سطح کشور تصریح کرد: یکی از دستاوردهای دولت که با انتخاب درست سیاست تعامل مثبت سازنده با دنیا به‌دست آمد تغییر نگاه افکار عمومی دنیا نسبت به جمهوری اسلامی و خنثی‌سازی سیاست ایران‌هراسی و شیعه‌هراسی بوده است.

این مسؤول ادامه داد: از دیگر اقدامات خوب دولت در طی سه سال اخیر پایان دادن به پرونده ۱۲ ساله مذاکرات هسته‌ای و دستیابی به تعامل هسته‌ای بوده که دستاوردهای خوبی برای جمهوری اسلامی در پی داشته است.

یدالله‌پور ضمن اظهار امیدواری از حل مسائل، مشکلات و سنگ‌اندازی‌های دشمنان کشورمان به‌ویژه آمریکا باتدبیر وزیر امور خارجه، بیان کرد: دولت تورم ۴۰ درصدی سال ۹۲ را در سال جاری به زیر ۱۰ درصد رساند و آرامش و ثبات نسبی را با مهار نوسانات تند موجود در حوزه اقتصادی رقم زد که از اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید بوده است.

وی خاطرنشان کرد: مثبت شدن نرخ رشد اقتصادی کشور از منفی ۶٫۸ سال ۹۲ به مثبت ۴٫۴ سال جاری از دیگر اقدامات خوب دولت بوده و قطعاً با برنامه‌ریزی خوب دولت برای خروج از رکود اقتصاد این روند ادامه دارد.

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه اجرای طرح تحول نظام سلامت از طرح‌های بسیار موفق دولت بوده که کاهش هزینه‌های درمانی بیماران را در پی داشته، اضافه کرد: حرکت خوب و روبه‌جلو دولت به سمت اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید خاص مقام معظم رهبری است یکی دیگر از اقدامات دولت در سطح کشور است و امیدواریم با همکاری مردم خوب کشورمان دولت در این حوزه موفق شود.

این مسؤول با بیان اینکه در سیمرغ بیمارستان نداریم و شاید شرایط جمعیتی هم اجازه ساخت بیمارستان را ندهد، تصریح کرد: مرکز درمانی و درمانگاه شبانه‌روزی شهرستان به لحاظ استاندار دانشگاه علوم پزشکی از امکانات و تجهیزات پزشکی بیشتری نسبت به درمانگاه‌های هم‌طراز خود برخوردار است.

یدالله‌پور به تجهیزات درمانگاه سیمرغ اشاره کرد و گفت: معتقد هستم این امکانات پاسخگوی نیاز مردم شهرستان نیست و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و نمایندگان محترم به‌دنبال ارتقاء سطح درمانگاه شبانه‌روزی به مرکز بستری و درمانی ۱۰ تخت‌خوابی هستیم.

وی ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان اقدامات بسیار خوبی ظرف مدت یک سال گذشته در سیمرغ انجام‌ شده که می‌توان به آماده‌سازی ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مستقل شدن شبکه اشاره کرد که برای انجام این کار بیش از ۵۶۰ میلیون تومان هزینه شده است.

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه احداث مرکز درمانی نجارکلای قدیم و رکن‌کلا از دیگر برنامه‌های حوزه بهداشت و درمان در شهرستان بوده است، تصریح کرد: این پروژه دهه فجر سال گذشته شروع و در مدت ۶ ماه ساختمان اداری آن به پایان رسید و آماده تجهیز است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در حوزه بهداشت افتتاح دو خانه بهداشت را داشتیم که یک خانه بهداشت در دهه فجر و خانه بهداشت نجارکلا قدیم در هفته دولت سال جاری افتتاح می‌شود.

یدالله‌پور با اشاره به اینکه احداث ساختمان اورژانس ۱۱۵ شهرستان از دیگر برنامه‌های هفته دولت سال جاری شهرستان است که با همکاری یکی از خیرین شهرستان این ساختمان احداث می‌شود، اظهار کرد: قانع به این اقدامات نیستیم و نیاز است پیگیری‌های بیشتری در حوزه صورت گیرد تا خواسته مردم تأمین نشود.

وی ادامه داد: حوزه بعدی اقدامات دولت تدبیر و امید در شهرستان مربوط به حوزه راه و شهرسازی است که خوشبختانه در این حوزه اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام‌شده حوزه سیمرغ به قائم‌شهر که سال‌ها قبل شروع‌ شده بود با افزایش سرعت چشم‌گیری که در سال گذشته و سال جاری پیدا کرد، در حوزه سیمرغ تقریباً به اتمام رسید، تصریح کرد: این محور با هزینه ۳ میلیارد تومانی در اولین روز هفته دولت سال جاری افتتاح شد.

این مسؤول افزود: محور سیمرغ به جویبار هم کلنگ‌زنی آن از دهه فجر سال گذشته آغازشده و پیمانکاران این پروژه مشغول کار هستند.

یدالله‌پور با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام‌شده در هفته دولت سال جاری کلنگ محور سیمرغ به بهنمیر هم بر زمین زده شد و پیمانکار این پروژه به‌زودی کار خود را شروع می‌کند، تصریح کرد: به‌دنبال این هستیم که تعریض و بهسازی محور سیمرغ به بابل را داشته باشیم البته مذاکرات و هماهنگی‌های اولیه با نمایندگان مجلس بابل و سیمرغ انجام‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر فعالیت‌های خوب حوزه راه و شهرسازی شهرستان کلنگ‌زنی مجتمع اداری ۵ واحدی سیمرغ بوده تا مشکل استقرار ادارات در شهرستان حل شود.

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه احداث ساختمان بخشداری تالارپی با اعتبار ۲۱۰ میلیون تومانی از دیگر فعالیت‌های هفته دولت در شهرستان است، خاطرنشان کرد: در حوزه کشاورزی که یکی از حوزه‌های مهم کاری شهرستان است توانستیم اقدامات بسیار خوب و مناسبی انجام دهیم.

این مسؤول ادامه داد: تسطیح و نوسازی اراضی از اقدامات بسیار خوب این حوزه بود که در سال گذشته رتبه اول را در استان با سطح ۴۶۲٫۵ هکتار و اعتبار ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیونی از اعتبارات محل سفر ریاست جمهوری انجام دهیم که رضایت کشاورزان شهرستان را در پی داشته است.

یدالله‌پور با بیان اینکه در سال جاری به‌دنبال این هستیم که حداقل ۵۰ درصد رشد در این حوزه داشته باشیم و تجهیز و نوسازی اراضی را به ۶۰۰ هکتار برسانیم، اظهار کرد: اجرای پروژه لاینینگ کانال‌های کشاورزی و لایروبی کانال‌های درجه سه و چهار کشاورزی از دیگر اقدامات حوزه کشاورزی شهرستان بوده است.

وی افزود: در حوزه باغداری و آبیاری تحت‌فشار ۳۲۴ میلیون تومان در ۵۰ هکتار از اراضی شهرستان هزینه شد، همچنین در سال ۹۴ و پنج‌ماهه نخست سال ۹۵ حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات به کشاورزان عزیز برای مکانیزه کردن ادوات کشاورزی که یکی از نیازهای ضروری کشاورزان بوده پرداخت‌شده است.

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه شهرستان سیمرغ در حوزه جذب اعتبارات مکانیزه کرده ادوات کشاورزی بالاترین جذب را در این زمینه داشته است، بیان کرد: در حوزه آب شهری مشکلات و قطعی آب وجود داشت که با حفر یک حلقه چاه مشکلات این بخش حل‌شده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در حوزه آب شرب شهری بابت اصلاح، تعمیر و تسویه شبکه حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کرده‌ایم.

یدالله‌پور با بیان اینکه در حوزه آب روستایی با مشکلات جدی در مسیر سیمرغ به بابل روبه‌رو بودیم که با لوله‌گذاری و هزینه ۴۰۰ میلیون تومانی این مشکلات حل شد، تصریح کرد: امروز در سبزی‌باغ شیر برداشت نصب‌شده درصورتی‌که درگذشته با منبع تأمین آب این آبادی انجام می‌شد البته به دنبال این هستیم مشکل آب منازل این منطقه حل شود.

وی ادامه داد: در حوزه آموز توزیع برق شهرستان کارهای خوبی انجام شد و گام‌های مؤثری در اصلاح شبکه برق برداشته شد.

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه رینگ شبکه برق سیمرغ به شهرستان‌های هم‌جوار صورت گرفته، اظهار کرد: در این حوزه حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون هزینه شده است.

این مسؤول افزود: در حوزه ورزش هم‌ساخت ورزشگاه ۵ هزارنفری شهدای سیمرغ با هزینه ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی به اتمام رسید البته نواقص کوچی وجود دارد و بعد از رفع این نواقص مورداستفاده قرار می‌گیرد همچنین دو سالن ورزشی در روستای ملاکلا و رکن‌کلا در دست احداث است و کار سالن روستای اخته‌چی هم به اتمام رسیده است.

یدالله‌پور با بیان اینکه در مرکز شهر و حوزه کشتی مشکلاتی وجود داشت که سال گذشته با اختصاص اعتبار اولیه ۳۰ میلیون تومان مقداری از مشکلات رفع شد، تصریح کرد: این فعالیت‌ها کافی نیست و لازم است ورزشکاران شهرستان سالن کشتی مناسبی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای انعکاس عملکرد دولت در شهرستان سیمرغ نمایشگاهی تحت عنوان دستاوردهای دولت در شهرستان پیش‌بینی‌شده و افتتاح شده است و عملکرد دولت در شهرستان به نمایش در آمده است.

فرماندار سیمرغ در پایان گفت: در حوزه عمران روستایی هم قدم‌های خوبی برداشته‌شده و همه روستاها و آبادی‌های شهرستان صاحب طرح هادی شدند که در ۱۰ روستا این طرح هادی در دست اقدام است.

ارسال دیدگاه