تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۰۴ - ۱۲:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خانواده دو معلولی شهرستان سیمرغ صاحب خانه شدند

دو پروژه دبستان برکت (انسیه سیمرغ) و توسعه محیط آموزشی دبستان استثنایی بهار از برنامه‌های حوزه آموزش‌ و پرورش و مسکن محرومان جامعه هدف بهزیستی دیگر پروژه‌ای بود که در سومین روز از هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

به گزارش سیمرغ ما،در دومین روز از هفته دولت سه پروژه در حوزه آموزش‌ و پرورش و بهزیستی افتتاح شد.

 

دو پروژه دبستان برکت (انسیه سیمرغ) و توسعه محیط آموزشی دبستان استثنایی بهار از برنامه‌های حوزه آموزش‌ و پرورش و مسکن محرومان جامعه هدف بهزیستی دیگر پروژه‌ای بود که در سومین روز از هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سیمرغ در مراسم افتتاح مسکن محرومان جامعه هدف بهزیستی ضمن تبریک هفته دولت گفت: این واحدهای مسکونی طی تفاهمنامه‌ای میان بهزیستی، بنیاد مسکن و مجمع خیرین ساخته‌ شده است.

 

اسماعیل هدایتی افزود: در آبان‌ماه سال گذشته پیگیری این پروژه آغاز شد و با کمک دهیار و شورای روستای ملاکلا انجام و در فروردین‌ماه سال جاری به اتمام رسیده است.
وی با اشاره به اینکه حدود پنج ماه از تحویل این پروژه می‌گذرد، تصریح کرد: این پروژه بدون همکاری و تلاش مدیرکل بهزیستی و مدیرکل بنیاد مسکن استان به سرانجام نمی‌رسید.

 

این مسؤول تصریح کرد: در این پروژه حدود ۱۲ میلیون تومان به‌ صورت بلاعوض توسط بنیاد مسکن، ۶ میلیون تومان بلاعوض توسط بهزیستی و ۱۵ میلیون تومان وام بنیاد مسکن و همچنین حدود پنج میلیون تومان توسط کمیته امداد کمک شده است.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ نیز در مراسم افتتاح مسکن محرومان جامعه هدف بهزیستی گفت: یکی از دغدغه‌های بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی بعد از انقلاب توجه و رسیدگی به قشرهای محروم و مستضعف بوده است که در همین راستا شاهد شکل‌گیری دو نهاد حمایتی کمیته امداد و بهزیستی بودیم.

 

فرج‌الله یدالله‌پور افزود: این دو نهاد حمایتی منشأ خدمات و برکات برای نظام جمهوری اسلامی شدند و آبروی انقلاب اسلامی هستند و هر جا حضور پیدا می‌کنیم آثار و برکات این دو نهاد حمایتی و ارزشمند نظام جمهوری اسلامی مشهود است.

 

وی تصریح کرد: از جمله سیاست‌های دولت زیرپوشش قرار دادن خانواده‌هایی که دارای دو معلول هستند برای کمک به این افراد است تا صاحب مسکن آبرومندی شوند.

 

این مسؤول ادامه داد: دغدغه رسیدگی به مردم از جمله سیاست‌های جدی نظام است و همه ملزم به اجرای سیاست‌های دولت و نظام هستیم.
یدالله‌پور ضمن تشکر از مدیرکل بهزیستی استان به خاطر نگاه ویژه به شهرستان سیمرغ خاطرنشان کرد: امیدواریم قدم‌های بیشتری در راستای تأمین نیازمندی‌های افراد نیازمند این شهرستان برداشته شود چراکه یک‌پنجم جمعیت سیمرغ زیرپوشش نهادهای حمایتی هستند که این امر نشان می‌دهد این شهرستان در مقایسه با سایر شهرستان‌ها بیشتر نیاز به مساعدت و توجه دارد.

 

مدیرکل بهزیستی مازندران نیز در مراسم افتتاح مسکن محرومان جامعه هدف بهزیستی گفت: یکی از رویکردهای اساسی که سازمان بهزیستی در ارتباط با مسائل اجتماعی پیگیری می‌کند بهره‌گیری از خیران، مشارکت‌های مردمی و انسان‌های نوعدوستی است که دغدغه اجتماعی دارند.

 

سیدسعید آرام با اشاره به اینکه یکی از فعالیت‌های اساسی که طی سه سال اخیر با همت ویژه دولت تدبیر و امید صورت گرفته بحث تأمین مسکن برای خانواده‌هایی بوده که بیش از دو معلول در خانه‌ دارند و فاقد مسکن هستند، تصریح کرد: در استان مازندران ۱۲۷ خانواده روستایی و ۱۳۵ خانواده شهری را شناسایی و با همت و همدلی بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و انجمن خیرین مسکن‌ساز فعالیت‌ها و پروژه‌ها را شروع کرده‌ایم.
وی ادامه داد: در پروژه‌هایی که در مناطق روستایی داریم تا سقف ۱۸ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۱۵ میلیون تومان تسهیلات و در مناطق شهری تا سقف ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای ساخت مسکن پیش‌بینی‌ شده است و امیدواریم تا پایان سال همه این پروژه‌ها را به‌ خصوص در مناطق روستایی به سرانجام برسانیم.

 

*افتتاح و کلنگ‌‌زنی ۲ پروژه بهزیستی در سیمرغ

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سیمرغ در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سیمرغ گفت: در هفته دولت دو پروژه را در دست افتتاح داریم که پروژه مسکن دو معلول امروز با حضور مدیرکل بهزیستی افتتاح‌ شد.

 

اسماعیل هدایتی افزود: این پروژه در قالب تفاهمنامه بین بهزیستی، بنیاد مسکن و مجمع خیرین برای مناطق محروم شهری و روستایی بوده است.

 

وی با بیان اینکه این پروژه در زمینی به مساحت ۱۵۰ متر و زیربنای ۶۴ متر با کمک این سه مجموعه ساخته‌ شده است، تصریح کرد: کلنگ‌زنی ساختمان اداره بهزیستی شهرستان سیمرغ دومین پروژه این اداره در هفته دولت است.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: سال گذشته با همت فرماندار بودجه‌ای تهیه و در راستای خرید مصالح برای اداره بهزیستی هزینه شده است تا بعد از دریافت زمین احداث ساختمان را شروع کنیم.

هدایتی خاطرنشان کرد: بهزیستی معطوف به جامعه هدف نشده است و توانسته با دو رویکرد ارائه سند کاهش طلاق و سند پیشگیری از اعتیاد در خدمت مردم این شهرستان باشد.

ارسال دیدگاه