تاریخ : ۱۳۹۵/۰۶/۰۴ - ۸:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افتتاح نخستین مدرسه طرح برکت در سیمرغ/۲۸ فضای آموزشی سهم مازندران از بنیاد برکت

نخستین پروژه دبستان برکت با حضور نماینده بنیاد برکت مازندران، مدیرکل نوسازی مدارس مازندران، مدیر آموزش‌وپرورش استثنایی مازندران، امام‌جمعه، فرماندار و مسؤولان ادارات شهرستان سیمرغ به بهره‌برداری رسید.

به گزارش سیمرغ ما، دولتی‌های سیمرغ شامگاه چهارشنبه در دومین روز هفته دولت سه پروژه در حوزه آموزش‌ و پرورش و بهزیستی را افتتاح کردند.

 

نخستین دبستان برکت (انسیه سیمرغ) با حضور نماینده بنیاد برکت استان مازندران، مدیرکل نوسازی مدارس استان مازندران، مدیر آموزش‌و پرورش استثنایی مازندران، امام‌جمعه، فرماندار و مسؤولان ادارات شهرستان سیمرغ به بهره‌برداری رسید.

 

* میزبانی دبستان برکت (انسیه سیمرغ) از ۱۷۰ دانش‌آموز سیمرغی

 

فرامرز رحیمی در حاشیه بهره‌برداری دبستان برکت (انسیه سیمرغ) در گفت‌و گو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: مدرسه بنیاد برکت شهرستان سیمرغ با هماهنگی نمایندگی بنیاد برکت استان، اداره نوسازی مدارس مازندران و اداره‌کل آموزش‌و پرورش استان در زمینی به مساحت ۲۱۳۰ متر مربع و هزینه ۶۵۰ میلیون تومانی افتتاح شد.
رئیس اداره آموزش‌و پرورش سیمرغ افزود: دبستان برکت (انسیه سیمرغ) ۶ کلاس دارد و در سال تحصیلی ۹۵ ـ ۹۶ میزبان ۱۷۰ دانش‌آموز دوره‌های اول تا ششم ابتدایی سطح شهر کیاکلا است.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه سیمرغ شهرستان نوپایی است و نیاز به عنایت و توجه بیشتری از سوی همه مسؤولان نظام به‌ویژه بنیاد برکت دارد، تصریح کرد: امیدواریم در آینده شاهد انجام این‌گونه اقدامات در حوزه شهرستان باشیم.

 

فرج‌الله یدالله‌پور ادامه داد: اقدامات خوبی در حوزه شهرستان انجام شد و در هفته دولت شاهد بهره‌برداری بیش از ۲۴ پروژه هستیم و برای اجرایی شدن این پروژه‌ها بیش از ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است همچنین شاهد آغاز به کار هشت پروژه خواهیم بود که برای شروع به کار این پروژه‌ها اعتبار اولیه حدود ۷۵ میلیارد ریال در نظر گرفته‌ شده است.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه افتتاح و کلنگ‌زنی‌ این پروژه‌ها تأثیر قابل توجه‌ای را در رشد، توسعه و پیشرفت شهرستان داشته باشد، تصریح کرد: چون زیرساخت‌های شهرستان به دلیل نوپا بودن آماده نیست نیاز به کار و تلاش مضاعف است.
وی خاطرنشان کرد: تقریباً یک‌پنجم جمعیت شهرستان زیرپوشش نهادهای حمایتی هستند و نمی‌توانیم انتظار زیادی از مردم شهرستان داشته باشیم اما در عین‌حال خیران بسیار خوبی داریم که گام‌های مثبت و خوبی برای سازندگی شهرستان برداشته‌اند.

 

* ۲۸ فضای آموزشی سهم مازندران از بنیاد برکت

 

قربان‌علی شیرزاد در حاشیه بهره‌برداری دبستان برکت (انسیه سیمرغ) ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدای هفته دولت، اظهار کرد: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته سراسر کشور فعالیت می‌کند و علاوه بر سایر فعالیت‌ها چند سالی است که در بحث مدرسه‌سازی اقدامات بسیار خوبی توسط این بنیاد انجام‌ گرفته است.

 

وی افزود: این بنیاد در مازندران از سال ۸۷ شروع به ساخت فضاهای آموزشی کرد که البته تأمین اعتبار با بنیاد برکت بوده و مجری اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان است.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران با اشاره به اینکه تا امروز ۲۸ فضای آموزشی با همکاری بنیاد برکت در استان شروع‌ شده که ۱۰ فضای آموزش تحویل آموزش‌و پرورش استان شده است، تصریح کرد: ۱۸ فضای آموزشی در دست اقدام است.

 

وی ادامه داد: طی سه سال گذشته بیش از ۲۳۵ میلیارد تومان اعتبارات استانی و ملی بخش عمرانی آموزش‌و پرورش که حدود ۱۴۳ میلیارد تومان اعتبار نقدینگی تأمین و تخصیص داده‌ شده است.

 

* ۱۴۰ فضای آموزشی در استان احداث شد

 

شیرزاد با بیان اینکه با این اعتبارات توانستیم حدود ۱۴۰ فضای آموزشی را در قالب ۸۲۶ کلاس درس را در استان احداث کنیم، اظهار کرد: در نیمه نخست سال جاری ۳۷ فضای آموزشی آماده بهره‌برداری شد که قبل شروع سال تحصیلی تحویل آموزش‌وپرورش می‌شود.

 
وی خاطرنشان کرد: این تعداد پروژه حدود ۲۵۰ کلاس درس است که ۴۰ میلیارد تومان برای این فضا هزینه شده است.

 

* استانداردسازی سیستم گرمایشی بیش از ۶ هزار کلاس

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران با اشاره به اینکه از سال ۹۲ تا امروز سامانه گرمایشی غیراستاندارد بیش از یک‎هزار و ۳۶۱ مدرسه در غالب ۶ هزار و ۵۳۰ کلاس درس تبدیل به سامانه گرمایشی استاندارد شد، اضافه کرد: ۳۳٫۵ میلیارد تومان برای این برنامه شاخص هزینه شده است البته این کار ادامه دارد و حدود ۱۰ هزار و ۹۰۰ کلاس درس غیراستاندارد در سامانه گرمایشی داشتیم که تا امروز سامانه گرمایشی ۶ هزار و ۵۳۰ کلاس درس استانداردسازی شده است.

 

توسعه محیط آموزشی دبستان استثنایی بهار دومین پروژه امروز هفته دولت شهرستان سیمرغ بوده که با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

 

توسعه ۱۵۰ مترمربعی این فضا در روزهای پایانی فروردین ۹۵ شروع‌شده و متر از چهار ماه با هزینه ۱۲۰ میلیون تومانی به بهره‌برداری رسیده است تا دانش‌آموزان استثنایی شهرستان سیمرغ از این فضا استفاده کنند.

 

شمس‌الله حسینی در حاشیه افتتاح توسعه محیط آموزشی دبستان استثنایی بهار ضمن گرامیداشت شهدای هفته دولت، اظهار کرد: در استان مازندران خیران مختلفی داریم اما خیران حوزه آموزش‌و پرورش با نیازهای ویژه یا استثنایی، ویژه هستند.

 

وی افزود: بین شخص ناتوان و معلول تفاوت‌های وجود دارد اما دانش‌آموزان با نیازهای ویژه معلول هستند.

 
مدیر آموزش‌و پرورش استثنایی مازندران با اشاره به اینکه مسابقات کشوری در همدان، قزوین و مشهد در حال برگزاری است، تصریح کرد: دانش‌آموزان با نیازهای ویژه مازندران در بخش‌های مختلف مقام‌های اول تا سوم را کسب می‌کنند.

 

وی ادامه داد: این دانش‌آموزان قابلیت‌های خود را دارند و ناتوان نیستند اما معلول هستند.

 

حسینی با بیان اینکه معلولیت مشکل فرد نیست، خاطرنشان کرد: معلولیت مشکل فرد نیست بلکه مشکل جامعه است.

ارسال دیدگاه