تاریخ : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ - ۱۹:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

همدلی و همفکری عامل رشد و توسعه شهرستان سیمرغ است/با وجه ملی به سیمرغ نگاه شود/محور اصلی توسعه شهرستان بخش کشاورزی است

فرماندار سیمرغ گفت: آنچه می‌تواند باعث پیشرفت و توسعه این شهرستان باشد وجود همدلی، هماهنگی و همفکری بین مجموعه مدیران و مسؤولان تأثیرگذار در سطح شهرستان است.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یدالله‌پور بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد ضمن تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطر شهدای عزیز خانواده دولت، اظهار کرد: هفته دولت نماد وحدت بین دولت و ملت عزیز است.

 

 

وی افزود: آنچه می‌تواند این وحدت را تقویت کند اطلاع‌رسانی شفاف از عملکرد خدمت‌گذاران و دستگاه‌های دولتی به مردم است و هفته دولت این فرصت را در اختیار همه مدیران قرار می‌دهد که مجموعه آنچه را که در طول یک سال در زمینه خدمت به مردم داشتند به اطلاع مردم عزیز برسانند.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به وضعیت و نیازمندی‌های جدی شهرستان، تصریح کرد: کتابچه‌ای تحت عنوان سیمای شهرستان سیمرغ تهیه‌شده همچنین نیازمندی‌های کلان شهرستان به شکل مکتوب خدمت نمایندگان محترم ارسال‌شده است.

 

 

* با وجه ملی به سیمرغ نگاه شود

 

 

این مسؤول ادامه داد: شهرستان سیمرغ یک شهرستان نو پا است و در بهمن‌ماه سال ۹۱ به برکت خون شهدای عزیز به‌‌ویژه شهید کشوری که یک شهید ملی و فراملی است این شهر به شهرستان ارتقا پیدا کرد که انتظار ما این است به شهرستان سیمرغ باید وجه ملی نگاه شود.

 

 

یدالله‌پور با بیان اینکه هر شهرستان نوپا و جدیدالتأسیسی قطعاً برای برآورده کردن انتظارات مردم با مشکل زیرساختی روبه‌رو است، تصریح کرد: خدا را شاکریم در طول سه سال اخیر که شهرستان استقرار یافت اقدامات بسیار خوبی انجام شد.

 

 

* افتتاح ۲۳ پروژه در هفته دولت

 

 

وی خاطرنشان کرد: با اعلام پروژه‌ای از سوی اداره‌کل راه و شهرسازی در هفته دولت سال جاری شاهد افتتاح ۲۳ پروژه با هزینه‌کرد اعتبار بیش از ۱۰۷ میلیارد ریال در شهرستان داریم، ضمن اینکه در کنار بحث افتتاح آماده‌به‌کار تعداد ۸ پروژه با اعتبار اولیه پیش‌بینی‌شده بیش از ۷۵ میلیارد ریال داریم که در رأس این پروژه‌ها احداث سایت اداری شهرستان است.

 

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه در هفته دولت افتتاح و شروع به کار پروژه مورد انتظار مردم یعنی بهسازی و تعریض راه ارتباطی کیاکلا به بهنمیر را داریم، اضافه کرد: در این جلسه علاقه‌مند هستم بیشتر به نیازمندی‌های کلان شهرستان اشاره شود.

 

 

این مسؤول ادامه داد: شهرستان سیمرغ یک شهرستان کاملاً کشاورزی بوده و اقتصاد مردم هم متکی به کشاورزی است و نیاز داریم در زمینه افزایش بهره‌مندی و بهره‌وری مردم از اراضی کشاورزی به زیرساخت‌های این حوزه توجه کنیم.

 

 

* کسب رتبه اول سیمرغ در حوزه یکپارچه‌سازی اراضی

 

 

یدالله‌پور ضمن تشکر از مجموعه جهاد کشاورزی استان و شهرستان، بیان کرد: تا امروز در این حوزه اقدامات بسیار خوبی انجام‌گرفته به‌‌ویژه در حوزه‌های یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی شهرستان که رتبه اول را در سال ۹۴ در سطح استان داشتیم.

 

 

وی افزود: در حوزه اجرای پروژه لاینینگ و بتنی کردن کانال‌ها همچنین لایروبی کانال‌های انتقال آب درجه و سه چهار به طول ۴۶ کیلومتر در سطح شهرستان انجام‌شده همچنین مکانیزه کردن ادوات کشاورزی در سال ۹۴ و ۵ ماهه سال ۹۵ بیش از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات در اختیار کشاورزان برای خرید ادوات کشاورزی قرار گرفت.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه به بخش اراضی باغی هم برای آبیاری تحت‌ فشار توجه شده است، تأکید کرد: در این حوزه بیش از ۳۲۴ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض در اختیار باغداران عزیزان شهرستان قرار گرفت.

 

 

* ماندآبی اراضی کشاورزی مشکل جدی شهرستان

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: در این حوزه با یک مشکل جدی روبه‌رو هستیم و آن مشکل ماندآبی اراضی کشاورزی است که باعث رنج کشاورزان شده و باعث می‌شود نتوانیم از اراضی کشاورزی که به لحاظ کیفیت جزو خاک درجه‌ یک و حاصل‎خیز استان است حداکثر بهره را ببریم.

 

 

یدالله‌پور با بیان اینکه بهترین خاک حوزه کشاورزی را شهرستان سیمرغ دارا است، تصریح کرد: سیمرغ موقعیت قابل توجه‌ای در استان در حوزه تولیدات کشاورزی دارد.

 

 

وی افزود: شهرستان سیمرغ ۰٫۳۷ درصد از مساحت و ۰٫۵۹ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود اما به لحاظ تولید محصولات کشاورزی حدود ۱٫۵ درصد تولید برنج، ۳٫۵ درصد تولید مرکبات و ۲۳٫۵ درصد تولید توت‌فرنگی، ۲٫۲۵ تولید کیوی و رتبه اول تولید ذرت یا شیربلال مازندران سهم شهرستان سیمرغ در حوزه کشاورزی است که می‌طلبد در زمینه تأمین زیرساخت‌های این بخش قدم برداریم.

 

 

* یکی از محورهای جدی و اصلی توسعه شهرستان بخش کشاورزی است

 

 

فرماندار سیمرغ با تأکید بر اینکه یکی از محورهای جدی و اصلی توسعه شهرستان سیمرغ توجه به بخش کشاورزی است، اظهار کرد: این انتظار وجود دارد به این مشکل جدی یعنی بحث ماندآبی توجه شود و برای حل این مشکل نیاز به اجرای طرح جامع زهکش در شهرستان است.

 

 

این مسؤول ادامه داد: این برنامه جزو پیگیری‌هایی بود که در سفر ریاست محترم جمهور به استان مطرح شد و مکاتباتی به‌اتفاق امام‌جمعه و نمایندگان محترم وقت شهرستان انجام شد که تا امروز به نتیجه نرسیده است و این انتظار راداریم این کار عملیاتی شود و خط احداث زهکش از میدان شهید کشوری تا انتهای حوزه شهرستان سیمرغ به سمت بهنمیر و نهایتاً انتقال به کانال تالار رخ دهد که بر اساس برآورد دوستان جهاد کشاورزی به حدود ۴٫۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه اعتبارات استانی پاسخگوی این پروژه‌ها نیست و نیاز به اعتبار ملی دارد، تصریح کرد: این اطمینان رادارم که اگر مشکل زهکش و مشکل ماندآبی اراضی شهرستان حل شود مردم عزیز شهرستان می‌توانند از اراضی کشاورزی خود برداشت چندباره داشته باشند درحالی‌که امروز می‌بینیم در فصل برداشت مردم در برداشت یک‌باره دچار مشکل هستند.

 

 

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۲ بیش از یک کیلومتر احداث زهکش را در ضلع غربی اراضی کشاورزی شهرستان در روستای برج‌خیل داشتیم و این کار انجام شد اما بحث احداث ایستگاه پمپاژ ناتمام مانده که اعتبار بالای ۴۰۰ میلیون تومان را لازم دارد که در توان استان نیست و نیاز به اعتبار ملی دارد.

 

 

* ضرورت تبدیل پست کمپکت ۶۲ کیلوولت شهرستان به پست باز

 

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه در حوزه برق اقدامات خوبی توسط امور توزیع برق استان و شهرستان انجام‌شده که باعث حل خیلی از مشکلات برق شهرستان شده است، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که برای آینده دور شهرستان وجود دارد ضرورت تبدیل پست کمپکت ۶۲ کیلوولت شهرستان به پست باز و در کنار این موضوع افزایش ترانس باقدرت ۱۵ مگاآمپر است که نیاز به اعتبار میلیاردی دارد که بر اساس برآورد امور توزیع برق استان و شهرستان این پروژه نیاز به ۱۴ میلیارد اعتبار دارد.

 

 
این مسؤول افزود: این پروژه جزو نیازهای ضروری شهرستان بوده و اگر بخواهیم در حوزه تأمین برق صنعت و کشاورزی نیاز است این اقدام انجام شود البته بر اساس پیگیری و نامه‌نگاری‌هایی که انجام‌شده شرکت برق منطقه‌ای استان ضرورت اجرای این پروژه را قبول کردند اما اجرای آن را منوط به تأمین اعتبار دانستند که انتظار کمک از نمایندگان عزیز در این حوزه را داریم.

 

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه در حوزه ورزش هم با مشکلاتی روبه‌رو هستیم البته قدم‌های خوبی در این حوزه برداشته شده است، تصریح کرد: احداث ورزشگاه ۵۰۰۰ نفری شهدای سیمرغ در زیارکلا را داشتیم که در سفر ریاست جمهوری افتتاح شد، نواقصی داشت و هنوز عملاً بهره‌برداری نمی‌شود اما افتتاح‌ شده و کار این پروژه به اتمام رسیده است.

 

 

وی ادامه داد: سیمرغ ظرفیت بسیار خوبی در حوزه ورزش کشتی در شهرستان داریم اما به لحاظ امکانات محروم هستیم و حق جوانان شهرستان سیمرغ به‌ویژه علاقه‌مندان به کشتی سالن کشتی مناسبی در اختیارشان باشد که اگر این اتفاق رخ دهد قطعاً شهرستان سیمرغ به‌گونه‌ای عمل می‌کند که جویبار دوم در حوزه کشتی باشد.

 

 

* سیمرغ نیاز به یک سالن مناسب در شأن جوانان دارد

 

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه اقداماتی در این زمینه انجام شد، تأکید کرد: این اقدامات پاسخگو نیست و نیاز به یک سالن مناسب در شأن جوانان ورزش‌دوست در این شهرستان داریم.

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: در حوزه درمان ضمن تشکر از دانشگاه علوم پزشکی در سال ۹۴ سطح شبکه بهداشت و درمان را ارتقا دادند و برای آماده‌سازی ساختمان شبکه بهداشت بیش از ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کردند، همچنین یک مرکز درمانی در روستای نجارکلا جدید، رکن‌کلا احداث کردند که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 

* ارتقای مرکز درمانی سیمرغ به مرکز بستری و درمانی ۱۰ تخت‌خوابی

 

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه در سیمرغ بیمارستان نداریم، اظهار کرد: مرکز درمانی سیمرغ به‌عنوان درمانگاه شبانه‌روزی در دسترس مردم قرار دارد که بالاتر از درمانگاه‌های شبانه‌روزی معمولی است.

 

 

وی افزود: در درمانگاه سیمرغ بخش رادیولوژی، درمانگاه تمام‌وقت و آمبولانس وجود دارد اما این انتظار ما و مردم این است که این مرکز درمانی به مرکز بستری و درمانی ۱۰ تخت‌خوابی ارتقا پیدا کند.

 

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه اداره راه و شهرسازی سیمرغ فعالیت‌های خوبی را انجام داده‌اند، تصریح کرد: در حوزه سیمرغ به قائم‌شهر تقریباً حوزه شهرستان سیمرغ به اتمام رسید که در هفته دولت افتتاح می‌شود.

 

 

این مسؤول یادآور شد: حوزه سیمرغ به جویبار هم در دهه فجر کلنگ زنی این پروژه در دهه فجر صورت گرفت و مشغول کار هستند همچنین حوزه سیمرغ به بهنمیر هم در هفته دولت شروع به کار می‌کند اما بحثی که داریم راه سیمرغ به بابل است.

 

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه مصوبه‌ای تحت عنوان تعریض و بهسازی راه ساری، جویبار، سیمرغ داریم و می‌خواهیم بعد از سیمرغ عبارت بابل هم اضافه شود، اظهار کرد: با نمایندگان وقت مکاتبه‌هایی داشتیم و صحبت‌های شده است که در ادامه تعریض این راه را هم داشته باشیم.

 

 

وی خاطرنشان کرد: در دل این موضوع بحث پل نجارکلا قدیم است که نامه‌نگاری‌هایی هم در این زمینه انجام‌ شده که این پل راه ارتباطی دو شهرستان و تنها پل این نقطه است که دو ماشین در کنار هم رد نمی‌شود و لازم است که در کنار این پل، پل جدیدی احداث شود.

 

 

* همدلی، هماهنگی و همفکری عامل رشد، پیشرفت و توسعه سیمرغ

 

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه این انتظار را داریم نگاه دو نماینده محترم نگاه ویژه‌ای باشد، تصریح کرد: نگاه ویژه نمایندگان محترم می‌تواند به حل دغدغه و مشکلات مردم شهرستان کمک کند.

 

 

این مسؤول در پایان گفت: آنچه می‌تواند باعث رشد و پیشرفت و توسعه این شهرستان باشد وجود همدلی، هماهنگی و همفکری بین مجموعه مدیران و مسئولین تأثیرگذار در شهرستان است که خدا را شکر این همدلی در سطح شهرستان وجود دارد.

 

 

* لزوم انتخاب نیروی بومی در ادارات شهرستان

 

 

امام جمعه سیمرغ در ادامه جلسه شورای اداری سیمرغ با انتقاد از جذب نیروی بومی در ادارات شهرستان، اظهار کرد: در انتخاب نیروی بومی ادارات در حق مردم سیمرغ ظلم شده است.

 

 
حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی افزود: شهرستان سیمرغ شهرستانی کشاورزی است اما این منظور از آن نیست که در کنار کشاورزی صنعت حضور نداشته باشند و اگر بنا است کشاورزی باشد در کنارش صنعت کشاورزی را هم در شهرستان فعال کنیم که هم تولید کشاورزی و هم کار کشاورزی داشته باشیم همچنین مرکز خریدوفروش در کیاکلا هم فعال شود.

 

 

* از مسؤولان ادارات مشترک شهرستان توقع داریم در نماز جمعه حضور پیدا کنند

 

 

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه از مدیران شهرستان مشترک خیلی توقع ندارم که هر هفته در نماز جمعه حضورداشته باشند، تصریح کرد: آیا این زیاد است که بگوییم هر دو ماه در نماز جمعه حضور پیدا کنند.

 

 

وی ادامه داد: از مسؤولان ادارات مشترک شهرستان توقع داریم در نماز جمعه حضور پیدا کنند تا مردم به این مسؤولان نزدیک‌تر شوند چراکه سرمایه ما مردم و پایگاه‌های دینی است.

ارسال دیدگاه