تاریخ : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۱۹:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افتتاح ۲۲ پروژه هفته دولت در شهرستان سیمرغ

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه ۲۲ پروژه برای هفته دولت در این شهرستان افتتاح می‌شود، گفت: برای اجرای این تعداد پروژه حدود ۷۷ میلیارد و ۶۲ میلیون ریال هزینه شده است.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌الله یدالله‌پور بعد از ظهر امروز در نشست خبری هفته دولت، اظهار کرد: هفته دولت یادآور شهادت دو تن از رادمردان ایران اسلامی یعنی شهیدان سرافراز رجایی و باهنر است.

 

وی افزود: نام‌گذاری این هفته که هم‌زمان با سالروز شهادت این دو بزرگوار است بی‌دلیل صورت نگرفته و ایام این هفته فرصت مهم و ارزنده‌ای برای مسؤولان دستگاه‌های دولتی است که بتوانند تحولات و پیشرفت‌های حوزه کاری خود را انعکاس دهند.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه مردم هم از طیف‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در این هفته انتظار اطلاع‌رسانی شفاف سازمان‌ها و نهادها را دارند و مایل‌اند از برنامه‌ها و عملکرد دستگاه‌های دولتی مطلع شوند، تصریح کرد: انتظار ما از خبرنگاران و اصحاب رسانه این است که در هفته دولت یار و یاور دولت‌مردان در انعکاس عملکرد و خدمات دستگاه‌های دولتی باشند و با اطلاع‌رسانی خود پل‌های ارتباطی دولت و مردم را مستحکم کنند.

 

این مسؤول ادامه داد: برای هفته دولت شهرستان برنامه‌هایی پیش‌بینی‌ شده و رأس همه برنامه‌های هفته دولت بهره‌برداری و افتتاح از بهره‌برداری از پروژه‌هایی است که در طول یک سال گذشته در سطح شهرستان توسط دستگاه‌های دولتی اجرایی شد.

 

* افتتاح ۲۲ پروژه در هفته دولت

 

یدالله‌پور با بیان اینکه ۲۲ پروژه برای هفته دولت در سیمرغ افتتاح می‌شود، تصریح کرد: برای اجرای این تعداد پروژه در سطح شهرستان حدود ۷۷ میلیارد و ۶۲ میلیون ریال هزینه شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۶ پروژه در حوزه امور توزیع برق شهرستان با اعتبار ۲ میلیارد و ۱۶۸ میلیون ریال، یک پروژه در حوزه آموزش‌ و پرورش با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و هفت پروژه در حوزه کشاورزی با اعتبار ۲۷ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری می‌رسد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه محور اصلی پروژه‌های حوزه کشاورزی بحث تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی اراضی در سطح ۴۶۲٫۵ هکتار بوده است، اظهار کرد: ۲۶۰ هکتار در روستای ملاکلا، ۸۳٫۵ هکتار در روستای تنبلا و دینه‌سر، ۶۹ هکتار در روستای برجخیل و ۵۰ هکتار در روستای زیارکلا انجام‌ شده است.

 

این مسؤول افزود: این طرح خدمت بسیار بزرگی به کشاورزان شهرستان بوده و به گفته کشاورزان در سال‌جاری با اجرای این پروژه بسیاری از چاه‌های کشاورزی خاموش شدند و از این چاه‌ها استفاده نشد چرا که حداکثر صرفه‌جویی آب را داشته‌ایم.

 

* هزینه ۱۰ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریالی در حوزه بهداشت

 

یدالله‌پور با بیان اینکه دو پروژه در حوزه بهداشت و درمان در شهرستان اجرایی می‌شود، تصریح کرد: بهره‌برداری از مرکز بهداشتی درمانی روستاهای رکن‌کلا و نجارکلای جدید است که کلنگ این پروژه در دهه فجر زده شد و در مدت ۶ ماه این پروژه به اتمام رسیده و در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد و پروژه دیگر این حوزه خانه بهداشت نجارکلا قدیم است که برای این دو پروژه ۱۰ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.

 

وی ادامه داد: یک پروژه حفر چاه در حوزه آب‌رسانی شهرستان با ظرفیت حدود ۷۰ لیتر در ثانیه انجام‌شده که با توجه به اینکه مشکل کمبود آب شرب در شهرستان سیمرغ، جویبار و بخش بهنمیر داشتیم این حلقه چاه برای سال‌جاری با ۴۵۰ میلیون اعتبار حفر و وارد شبکه شده است و با ورود این حلقه چاه به شبکه آب‌رسانی شهرستان تقریباً مشکل آب شرب شهرستان حل‌ شده است.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در بخش دهیاری و بنیاد مسکن پروژه آسفالت روستای نجارکلای قدیم با اعتبار یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال هزینه شده است، بیان کرد: در بخش خصوصی نیز پروژه احداث تالار روستای سمناکلا با اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی از محل آورده شخصی است.

 

این مسؤول افزود: در حوزه عمران شهری هم دو پروژه در هفته دولت داریم که توسط شهرداری با هزینه ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجراشده است.

 

یدالله‌پور با اعلام اینکه در کنار بحث افتتاح پروژه‌ها کلنگ‌زنی هشت پروژه هم اجرا می‌شود، اظهار کرد: با قراردادهایی که منعقد شد در این مبحث ۷۵ میلیارد و ۷۹۶ میلیون ریال برای این پروژه‌ها هزینه می‌شود.

 

وی ادامه داد: از این تعداد دو پروژه در حوزه کشاورزی و بحث تجهیز و نوسازی اراضی برای دو روستای رکن‌کلا و جمال‌کلا با اعتبار اولیه ۲۱ میلیارد و ۶۹۶ میلیون ریال است که در سال ۹۵ اجرایی می‌شود و امیدواریم تا ۱۵ اردیبهشت ۹۶ به بهره‌برداری برسد.

 

* انجام ۳ پروژه بسیار مهم در حوزه راه و شهرسازی

 

نماینده عالی دولت در سیمرغ با اشاره به اینکه کلنگ‌زنی سه پروژه بسیار مهم در حوزه راه و شهرسازی شهرستان در هفته دولت انجام می‌شود، تصریح کرد: احداث سایت پنج واحدی اداری شهرستان سیمرغ با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، بهسازی و تعریض راه سیمرغ به بهنمیر با اعتبار اولیه ۳۰ میلیارد ریال همچنین پایان کار قطعه اول پروژه تعریض راه سیمرغ به قائم‌شهر در حوزه شهرستان سیمرغ که در هفته دولت افتتاح این پروژه‌ها را داریم.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: احداث ساختمان اورژانس ۱۱۵ از پروژه‌هایی است که در هفته دولت و با هزینه خیران شهرستانی کلنگ آن به زمین می‌خورد و امیدواریم تا دهه فجر ساختمان اورژانس به بهره‌برداری برسد.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه احداث ساختمان اداری بهزیستی شهرستان سیمرغ با واگذاری زمین توسط خیر انجام‌شده و کلنگ‌زنی این ساختمان را در هفته دولت‌ داریم، اظهار کرد: احداث دو واحد مسکونی برای مددجویان هم در هفته دولت کلنگ‌زنی می‌شود که ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار برای این پروژه پیش‌بینی‌شده است.

 

وی افزود: احداث ساختمان دهیاری جمال‌کلا هم با اعتبار ۷۰۰ میلیون ریال در هفته دولت‌ صورت می‌گیرد.

 

*تجدید میثاق با شهدا

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه برنامه‌های دیگری هم برای هفته دولت در کنار بحث افتتاح پروژه داریم که در نخستین روز هفته دولت حضور اعضای شورای اداری شهرستان در دفتر امام‌جمعه شهرستان خواهیم داشت و بعد از آن هم با حضور در مزار شهدای شهرستان با هدف تجدید میثاق با آرمان‌های بزرگ شهدا حضور پیدا می‌کنیم، بیان کرد: برگزاری نشست مسؤولان شهرستان با مردم تحت عنوان دیدار چهره به چهره مسؤولان با شهروندان در مصلای نماز جمعه شهرستان از دیگر برنامه‌های هفته دولت است.
این مسؤول ادامه داد: در روز پنج شهریور به‌عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه حاضر و گزارش عملکرد دولت در شهرستان به شکل جامع و کامل برای شهروندان بیان می‌‌کنم.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه دیدار با خانواده‌های شهدا، برگزاری مراسم بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر و تجلیل از کارمندان نمونه از دیگر برنامه‌های هفته دولت شهرستان سیمرغ است، تصریح کرد: برای بخشداران شهرستان هم دیدار چهره به چهره مسؤولان با شهروندان در نظر گرفته‌شده است.

 

* محور توسعه در دو بخش کشاورزی و راه‌های ارتباطی

 

وی افزود: امیدواریم همه این برنامه‌ها عملیاتی شود و شاهد حضور پررنگ خبرنگاران برای انعکاس این اخبار در شهرستان باشیم.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه محور توسعه شهرستان را در دو بخش کشاورزی و راه‌های ارتباطی دیده‌ایم، تصریح کرد: در طول سه سال دولت تدبیر و امید در حوزه کشاورزی اقدامات بسیار خوبی انجام شد و شهرستان سیمرغ رتبه نخست را در استان کسب کرد بحث تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی بوده است.

 

این مسؤول ادامه داد: مکانیزه کردن ادوات کشاورزی هم دیگر فعالیت دولت بوده که بیش از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای مکانیزه کردن ادوات کشاورزی موردنیاز پرداخت‌ شده است.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که در شهرستان داشتیم بحث پرت آب در حوزه کشاورزی بوده است که با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومانی دولت مجموعه کانال‌های انتقال آب درجه سه و چهار در سال گذشته همه را لایروبی کردیم، اظهار کرد: در کنار بحث تجهیز و نوسازی اراضی مجموعه کانال‌های انتقال آب تحت عنوان اجرای پروژه لاینینگ بیش از ۶ هزار و ۷۵۰ متر که همان بتنی کردن کانال‌ها است را داشته‌ایم که در این حوزه هم دولت ۳۴۵ میلیون تومان هزینه کرد و بیش از ۶۰ درصد کانال‌های کشاورزی در طرح تسطیح اراضی بتنی شده است که در جلوگیری از پرت آب تأثیرگذار است.

 

وی افزود: در حوزه باغی و آبیاری تحت‌فشار دولت برای بیش از ۵۰ هکتار از اراضی شهرستان ۳۲۴ میلیون تومان به‌صورت بلاعوض پرداخت کرده است که می‌تواند برای جلوگیری از هدر رفت آب تأثیرگذار باشد.

 

نماینده عالی دولت در سیمرغ با اشاره به اینکه در حوزه راه‌های شهرستان فعالیت خوبی صورت گرفته و قول داده‌ایم که بحث تعریض و به‌سازی همه راه‌ها را داشته باشیم، تصریح کرد: سیمرغ به قائم‌شهر از سال گذشته سرعت کار بسیار بالا رفته و برای هفته دولت افتتاح می‌شود و حوزه کاری سیمرغ به اتمام رسیده است.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: در حوزه سیمرغ به جویبار دهه فجر کلنگش زده شد و مشغول کار هستند همچنین مسیر سیمرغ به بهنمیر هم در هفته دولت کلنگش زده می‌شود و فقط حوزه سیمرغ به بابل می‌ماند که در این حوزه رایزنی‌های خود را با نمایندگان بابل و سیمرغ شروع کرده‌ایم و امیدواریم این پروژه را هم در برنامه بگنجانیم.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه در حوزه برق اقدامات بسیار خوب انجام‌شده و شبکه برق سیمرغ به شبکه‌های برق اطراف رینگ شده است، بیان کرد: اگر برق شهرستان از سمت یک شهرستان قطع شود می‌توانیم بافاصله زمانی اندکی به شهرستان ثانویه متصل و برق شهرستان را از آن طریق تأمین کنیم.

 

وی ادامه داد: قالب شبکه‌های برق شهرستان اصلاح‌شده و بسیاری از ترانس‌ها تعویض شده است و در این حوزه حدود ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در طی سه سال اخیر هزینه شده است.

 

*سیمرغ؛ جویبار دوم در کشتی

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه سالن کشتی کیاکلا وضعیت بسیار نامناسبی داشت و با هزینه ۳۰۰ میلیون ریالی سال گذشته مورد رضایت کشتی‌گیران واقع شد، تأکید کرد: در این حوزه با توجه به ظرفیت بسیار خوب شهرستان باید سالن کشتی مستقل و خوبی داشته باشیم که زیبنده کشتی‌گیران شهرستان باشد.

 

این مسؤول افزود: اگر امکانات را مهیا کنیم شهرستان سیمرغ در حوزه کشتی می‌تواند جویبار دوم باشد.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه در حوزه بازار اصناف هم فعالیت خوبی در این دولت انجام شد، تصریح کرد: در حوزه بازار و اصناف زیرمجموعه قائم‌شهر بوده‌ایم و جواز بازاریان شهرستان را قائم‌شهر باید صادر می‌کرد که جلوی این کار گرفته شد و با تشکیل اتحادیه‌های صنفی اتاق اصناف شهرستان شکل گرفت و اتاق اصناف مستقلی داریم همچنین اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان هم به‌صورت مستقل در حال فعالیت است.

 

* ثبت‌نام ۲۸ واحد تولیدی سیمرغ در سامانه بهین یاب

 

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از بحث‌هایی که در حوزه صنعت داریم و دولت ورود پیدا کرده کمک به واحدهای تولیدی است که دچار مشکلات نقدی هستند و از شهرستان سیمرغ هم حدود ۲۸ واحد در این سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کرده‌اند که تسهیلات سه واحد تثبیت شد و قرار شده به‌مرور بقیه پرونده‌ها مورد بررسی قرار بگیرد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه احداث ساختمان بخشداری تالارپی که از قبل شروع شد و در حال انجام است، تصریح کرد: این پروژه در حال انجام است و امیدواریم تا دهه فجر افتتاحیه این پروژه انجام شود.

 

یدالله‌پور در پایان گفت: دولت با وجود همه مشکلات مالی که داشت با برنامه‌ریزی مناسب با اندک درآمد خود خدمات بسیار زیادی به مردم کشور ارائه داد و امیدواریم با گشایشی که در حوزه درآمدی دولت ایجاد می‌شود شاهد ارائه خدمات بیشتری باشیم.

ارسال دیدگاه