تاریخ : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ - ۲۲:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حضرت معصومه (س) می‌تواند الگویی برای دختران و بانوان باشد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سیمرغ گفت: در طول تاریخ پرفرازونشیب اسلام زنان مختلفی می‌توانند اسوه و الگویی برای بانوان ما باشند که دین‌داری، ساده زیستی، عفت و رعایت اصول اخلاقی ازجمله ویژگی‌های حضرت معصومه (س) است که می‌تواند الگویی برای دختران و بانوان ما باشد.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام حبیب‌الله رمضانی مراسم گرامیداشت دهه کرامت، ضمن تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: ازجمله شعائر دینی و مذهبی که دارای عظمت و اهمیت است تشکیل مجالس و اجتماعات دینی است درصورتی‌که شرایط آن رعایت شود باعث رضایت، خشنودی خدا، رسول و ائمه هدی (ع) می‌شود.

 

وی افزود: چون برگزاری و برپاداشتن مجالس ائمه اطهار (ع) و استماع سخنان بزرگان دین و اهل دانش، مفاسد، زشتی‌های اجتماعی، دنیوی و فردی را از بین می‌برد.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سیمرغ با اشاره به فضایل و مناقب حضرت معصومه (س) به‌عنوان کریمه اهل‌بیت و امام رضا (ع)، تصریح کرد: وجود این دو بزرگوار در ایران اسلامی باعث رزق، روزی، پیشرفت دین، علم و برافراشته شدن ایران اسلامی در کل جهان است.

 

وی ادامه داد: در طول تاریخ پرفرازونشیب اسلام زنان مختلفی می‌توانند اسوه و الگویی برای بانوان ما باشند که دین‌داری، ساده زیستی، عفت و رعایت اصول اخلاقی ازجمله ویژگی‌های حضرت معصومه (س) است که می‌تواند الگویی برای دختران و بانوان ما باشد.

 

رمضانی با بیان اینکه این بانوی فداکار همراه شفیق حضرت امام رضا (ع) بوده است، اظهار کرد: حضرت امام رضا (ع) آن‌چنان عشق و دلدادگی به خواهر خود داشته است که حتی در بیان فضایل و کرامات او سخن‌ها و احادیث گفته است.

 

این مسئول در پایان گفت: امروز باید قدر این سرمایه عظیم و معنوی را بدانیم و با تبعیت شایسته از مسیر این بانوی بزرگ اسلام که همان راه و مسیر اسلام است سعادت و خوشبختی را بهتر و پررنگ‌تر از گذشته رقم بزنیم.

ارسال دیدگاه