تاریخ : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ - ۲۰:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حجاب یک حق الهی است/حرمت زن به عنوان حق‌الله مطرح است

استاد دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه حجاب یک حق الهی است، گفت: شبهه‌ای که در ذهنیت بعضی از افراد وجود دارد این است که تصور می‌کنند حجاب برای زن محدودیت و حصاری است که خانواده برای او به وجود آورده و حجاب را نشانه ضعف و محدودیت زن می‌داند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام عیسی اسماعیلی همایش عفاف و حجاب در این شهرستان، اظهار کرد: منظور از حجاب، همان پوشش اسلامی به معنای پوشانیدن تمامی بدن به‌جز مواردی است که در شرع بیان‌شده است.

 

وی افزود: بر اساس این تعریف از حجاب، مفهوم بدحجابی و مصادیق آن روشن‌تر می‌شود و به عبارتی دقیق‌تر، استفاده از لباس‌ها و تن‌پوش‌های تنگ و کوتاه، بارنگ‌ها و نقش‌های محرک و آرایش‌های غلیظ و افراطی، که اغلب با گفتار و رفتار تحریک‌آمیز همراه است و نیز بعضاً استفاده از چادرهای نازک و بدن‌نما در برابر نامحرم، از مصادیق بدحجابی به شمار می‌آیند.

 

استاد دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه حجاب یک حق الهی است، تصریح کرد: شبهه‌ای که در ذهنیت بعضی از افراد وجود دارد این است که تصور می‌کنند حجاب برای زن محدودیت و حصاری است که خانواده برای او به وجود آورده و حجاب را نشانه ضعف و محدودیت زن می‌داند.

 

وی ادامه داد: راه‌حل و پاسخ به این شبهه در بینش قرآن کریم است که زن باید کاملاً درک کند حجاب او تنها مربوط به خود او و خانواده‌اش نیست، بلکه حجاب زن، یک حق الهی است.

 

اسماعیلی با بیان اینکه حرمت زن اختصاص به خود زن، شوهر و خانواده‌اش ندارد بلکه حرمت زن به عنوان حق‌الله مطرح است و خدای سبحان، زن را با سرمایه رقت و عاطفه آفرید که معلم عاطفه باشد، اظهار کرد: هر جامعه‌ای که این درس رقت و عاطفه را ترک کند و به دنبال غریزه و شهوت برود، به همان فسادی مبتلا می‌شوند که در غرب ظهور کرده است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: رسول اکرم (ص) در ستایش این عنصر و مربی جامعه می‌فرماید: «بهترین فرزندان شما دخترانند» و این نشانه اهمیت فوق‌العاده بالا و جایگاه بلند زن در جامعه است که هم‌شأن پیامبران الهی که همان تربیت انسان‌ها است، مطرح می‌شود.

 

استاد دانشگاه مازندران در پایان گفت: تربیت انسان کامل افتخار بزرگی است که آن را خداوند تبارک‌وتعالی به عهده زن و در کنار پیامبران الهی قرار داده است، نه‌تنها او مربی جامعه است بلکه همه انبیاء و امامان و سفرای الهی، از دامن زن به‌سوی الی الله پرکشیده‌اند.

 

به گزارش سیمرغ ما، این همایش با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و کمیته امداد شهرستان سیمرغ و با حضور مدد جویان کمیته امداد در سالن کنفرانس اداره تبلیغات اسلامی سیمرغ برگزار شد.

ارسال دیدگاه