تاریخ : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ - ۱۷:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

قلم‌های اصحاب رسانه در مسیر تقویت وحدت به‌ کار گرفته شود/رسانه یار و یاور دولت‌مردان باشد

فرماندار شهرستان سیمرغ گفت: قلم‌های اصحاب رسانه در مسیر تقویت وحدت و ایجاد تعامل بین همه افراد و عناصر تأثیرگذار شهرستان به کار گرفته شود.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌الله یدالله‌پور بعد از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران این شهرستان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای اصحاب رسانه به‌ویژه شهید محمود صارمی و شهادت دیپلمات‌های ایرانی در افغانستان، اظهار کرد: اعتقاد به کار رسانه داریم و معتقدیم رسانه‌ها و اصحاب رسانه از قدرت نفوذ و تأثیرگذاری بالایی در جامعه برخوردار هستند.

 

وی افزود: به‌عنوان نماینده دولت در شهرستان سیمرغ این انتظار را از عزیزان اصحاب رسانه داریم که یار و یاور دولت‌مردان شهرستان در مسیر انعکاس فعالیت‌ها و عملکردها باشند.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه این انتظار از خبرنگاران وجود دارد که با نقد، بررسی و تحلیل منصفانه و مشفقانه مسؤولان شهرستان را در مسیر خدمت به مردم شهرستان کمک کنند، تصریح کرد: صرف انتظار تمجید و تجلیل نیست و دوستان خبرنگار تلاش کنند آنچه در شهرستان اتفاق می‌افتد و خدماتی که دستگاه‌ها به مردم می‌دهند انعکاس پیدا کند تا مردم در جریان این فعالیت‌ها قرار بگیرند.

 

وی ادامه داد: در هر جایی که نیاز به تذکر، نقد و تحلیل است که می‌تواند به ما کمک کند با آغوش باز پذیرای نقد و انتقاد مشفقانه خبرنگاران عزیز هستیم.

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه رسانه‌ها به‌عنوان یکی از پایه‌های دموکراسی پذیرفته‌ شده‌اند و در رشد جامعه تأثیر و نقش بسیار مهمی دارند، اظهار کرد: فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی این روزها رشد قابل‌ توجهی داشته‌اند و اقبال عموم هم به سمت کسب سریع اخبار از طریق فضای مجازی، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و وبلاگ‌ها رفته است.

 

وی افزود: مردم باید به شکل شفاف در جریان کارهای مسؤولان باشند و خبرنگاران با حضور در عرصه‌ها و صحنه‌های مختلف می‌توانند نقش چشم، گوش و وجدان آگاه و بیدار مردم را ایفا کنند.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه انتظار داریم خبرنگاران سعی کنند شرافت حرفه‌ای خبرنگاری را برای منافع شخصی و گروهی خود زیر سؤال نبرند و در راستای انعکاس خبری دخل و تصرف در اصل ماهیت خبرها نشود و رسالت خطیر اطلاع‌رسانی صحیح و دقیق صورت گیرد، تصریح کرد: حقیقتاً در طول یک سالی که در شهرستان سیمرغ حضور دارم احساس کردم یکی از کمبودهایی که داریم بحث خبررسانی است.

 

وی افزود: سایت فرمانداری که فعال نبود را فعال کردیم و خبرها به ‌روز در سایت فرمانداری قرار می‌گیرد و هر کسی به این سایت مراجعه کند متوجه می‌شود تا پایان روز در فرمانداری چه گذشته است.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه انتظار ما این است که خبرنگاران زبان مردم باشند و در عین‌ حال عملکرد دستگاه‌ها هم به مردم اطلاع‌رسانی شود و پل ارتباطی بین مردم و مسئولان باشند، اظهار کرد: هر جا فکر می‌کنید ضعفی وجود دارد و در نقطه‌ای بهتر است ورود پیدا کنیم و برای شهرستان بیشتر گام برداریم به ما بگویید قطعاً می‌پذیریم.

 

این مسؤول در پایان گفت: قلم‌های اصحاب رسانه باید در مسیر تقویت وحدت و ایجاد تعامل بین همه افراد و عناصر تأثیرگذار شهرستان به کار گرفته شود.

ارسال دیدگاه