تاریخ : ۱۳۹۵/۰۵/۱۵ - ۱۹:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مسؤولان به وعده‌ها عمل کنند/رسانه تربیت جامعه را بر عهده دارد/مسؤولان اوقاف استان بپذیرند که شهرستان هستیم

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه مسؤولان بارها به ما وعده تأسیس کارخانه در این شهرستان را داده‌اند اما هنوز محقق نشده است، گفت: صنایع کوچک باید فعال شوند تا نیروهای جوان در آن مشغول به‌کار شوند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهرستان با تبریک دهه کرامت، بزرگداشت حضرت شاه‌چراغ و ولادت حضرت معصومه(ع) و روز دختر، اظهار کرد: هر نعمتی مسؤولیت دارد و هر برکت و رحمتی شکرگذاری می‌خواهد اما در تربیت دختران همه پدران و مادران باید به اصل عفاف و حجاب توجه داشته باشند.

 

وی افزود: گاهی دین ما فصلی است یعنی در حرم امام رضا(ع) و ائمه اطهار(ع) با چادر، اما لب دریا و در مجالس عروسی به حجاب بی‌توجهی می‌شود و این نوعی از دین فصلی است.

 

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ با اشاره به شهادت سرلشکر خلبان عباس بابایی و شهادت امیر خلبان حسین لشکری باسابقه‌ترین آزاده ایرانی، تصریح کرد: شهید لشکری ۱۸ سال در زندان‌های صدام صبر و مقاومت از خود نشان داد.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: در این ایام شهادت خبرنگار محمود صارمی که به نام روز خبرنگار و رسانه نام‌گذاری شده است.

 

یوسفی با بیان اینکه در شهرستان اصحاب رسانه در حال رشد هستند و موفقیت‌هایی هم دارند، اظهار کرد: اهالی رسانه باید توجه داشته باشند که رسانه تربیت جامعه را بر عهده دارد و نماینده آحاد مردم است.

 

وی ادامه داد: رسانه‌ها خدمت به ملت و مسیر ملت را بر عهده‌ دارند و پرداختن به جزئیات تنها کار رسانه نیست رسانه‌ها در واقع مکتب‌خانه‌ای برای هدایت هستند همچنین باید انصاف و انتقاد نه انتقام در مطالب خود داشته باشند.

 

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه اداره ورزش و جوانان شهرستان مشکلاتی دارد و آن‌گونه که باید در جایگاه ورزش قرار نگرفته‌ایم، تأکید کرد: در امر ورزش مقداری ما مسؤولان مقصر هستیم چرا که ورزش امروز اوقات فراغت نسل جوان ما است و اداره ورزش و جوانان باید برای اوقات فراغت جوانان برنامه‌ریزی داشته باشد، امروزه جامعه ورزشی باید یک جامعه پرتوقع و پرکار باشد.

 

این مسؤول افزود: برنامه پارک پاک در شهرستان برگزار می‌شود راضی‌کننده است و مردم از اجرای این برنامه رضایت داشته‌اند.

 

یوسفی با انتقاد از مسؤولان اوقاف استان از عدم توجه به شهرستان سیمرغ، تأکید کرد: مسؤولان اوقاف به شهرهای بزرگ نگاه می‌کنند طوری که شهرهای کوچک بهایی ندارند.

 

وی با بیان اینکه بقاع متبرکه شهرستان چرا رها شده هستند، تصریح کرد: چندین بار تذکر داده شد اما لازم شد در روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه به این موضوع اشاره شود تا در این روز سری به ما بزنند و بپذیرند که شهرستان هستیم.

 

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ ادامه داد: فکر می‌کردیم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌زودی در شهرستان مستقر می‌شود اما همچنان اتفاقی رخ نداده است.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در دیداری که با اصناف داشتند، ضمن اینکه تذکر دادند که آمریکا نشان داد به او نمی‌توان اعتماد کرد، اظهار کرد: همه وجود آمریکا و سیاست‌مدارانش خباثت، شیطنت و ظلم است.

 

یوسفی افزود: امروز اگر عربستان کودک می‌کشد و سازمان ملل اسمش را حذف می‌کند و یا سوریه ۵ سال گرفتار آتش جنگ است با پشتوانه و توطئه آمریکا است همچنین ترکیه مدتی به سمت آمریکا رفت و سیلی این عمل خود را خورد.

 

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد صنایع کوچک فعالیت ندارند و این مرکزی برای اقتصاد است، تصریح کرد: هم از نمایندگان گذشته خواستیم و هم از نمایندگان فعلی که هنوز این افراد را برای تصمیم‌گیری در شهرستان ندیده‌ایم که قصد انجام چه‌کاری را دارند.

 

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ ادامه داد: امیدواریم که نمایندگان محترم حضور پیدا کنند و به وعده‌های که داده‌اند توجه کنند و چه نتیجه خواهد داشت.

 

یوسفی در پایان گفت: مسؤولان بارها به ما وعده تأسیس کارخانه در شهرستان را داده‌اند که جوانان شهرستان در آن مشغول به کار شوند که در آن مدت چیزی ندیده‌ایم و امیدواریم در این دوره حداقل با تذکر دقیق و پر دغدغه رهبری نمایندگان بتوانند صنایع کوچک را فعال کنند تا نیروهای در آن مشغول به کار شوند.

ارسال دیدگاه