تاریخ : ۱۳۹۵/۰۵/۰۷ - ۱۱:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ساماندهی، نظم و توسعه پیش‌دبستانی در دستور کار قرار دارد/مسؤولان پشتیبان اجرای بهتر پروژه مهر

رحیمی با اشاره به اینکه درگذشته خانواده‌ها اهمیتی به دوران پیش‌دبستانی نمی‌دادند اما امروز به دلیل علاقه به آموزش دوره پیش‌دبستانی جزو وظایف آموزش‌ و پرورش قرار گرفته است، گفت: ساماندهی، نظم و توسعه پیش‌دبستانی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش سیمرغ ما، فرامرز رحیمی صبح امروز در مراسم نواختن نمادین زنگ پروژه مهر در مدرسه دخترانه فاطمیه این شهرستان، اظهار کرد: پروژه مهر در سال ۱۳۷۴ توسط معاون وقت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌ و پرورش پیشنهاد شده و از آن زمان تا به امروز این امر در حال اجراست.

 

وی افزود: باگذشت هر سال از اجرای پروژه مهر شاهد انسجام بیشتر در اجرای این پروژه هستیم.

 

* پروژه مهر همانند خانه‌تکانی‌های ایام عید است

 

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه پروژه مهر همانند ایام نزدیک به عید نوروز و ماه‌های بهمن و اسفند و خانه‌تکانی‌ها در آن زمان است، تصریح کرد: با توجه به اینکه حدود ۳ هزار دانش‌آموز برای ثبت‌نام اول مهر در شهرستان حاضر هستند پروژه مهر با تشکیل کارگروه‌های هفت‌گانه خود از ابتدای تابستان شروع به کار می‌کند.

 

این مسؤول ادامه داد: نخستین و مهم‌ترین کارگروه پروژه مهر کارگروه ثبت‌نام است که نام دانش‌آموزان در سامانه ثبت می‌شود و این پروسه در شهرستان در حال اجرا و ۷۰ درصد ثبت‌نام‌ها انجام‌ شده است.

 

رحیمی با بیان اینکه سنجش دانش‌آموزان دوره اول ابتدایی در مرکز استثنایی بهار انجام‌ شده است، اظهار کرد: محدوده ثبت‌نام توسط مدیران مدارس رعایت شده است همچنین در کارگروه ساماندهی و سازمان‌دهی همه فعالیت‌های این کارگروه انجام‌ شده و مدرسه معلمان برای سال تحصیلی جدید مشخص‌ شده است.

 

وی افزود: در سال جدید اداره‌کل آموزش‌ و پرورش با جدیت بیشتری درباره پروژه مهر مشغول به‌کار است همچنین کارگروه ورزشی هم در مازندران اضافه‌ شده که بیشتر بر روی حیات پویا دانش‌آموزان دختر تمرکز کرده است.


* مسؤولان پشتیبان اجرای بهتر پروژه مهر

 

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان سیمرغ با تأکید بر اینکه مسؤولان شهرستانی می‌توانند پشتیبان خوبی در راستای اجرای بهتر پروژه مهر باشند، تصریح کرد: شعار پروژه مهر «تقویت مدیران آموزشگاهی است» که مدیران شهرستان مدیران خوبی هستند و اداره آموزش‌ و پرورش هم برای توانمندسازی بیشتر مدیران کلاس‌های ضمن‌خدمت و کارگروه‌های خاصی در نظر گرفته است.

 

IMG_3324

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: دو هدف در پروژه مهر سال جاری وجود دارد که نخستین هدف آن توسعه پیش‌دبستانی است.

 

* ساماندهی، نظم و توسعه پیش‌دبستانی در دستور

 

رحیمی با اشاره به اینکه درگذشته خانواده‌ها اهمیتی به دوران پیش‌دبستانی نمی‌دادند اما امروز به دلیل علاقه به آموزش دوره پیش‌دبستانی جزو وظایف آموزش‌ و پرورش قرار گرفته است، اظهار کرد: ساماندهی، نظم و توسعه پیش‌دبستانی در دستور کار قرار دارد.

 

وی ادامه داد: استقرار پایه دهم برای نخستین بار از دیگر اهداف پروژه مهر ۹۵ است.


رئیس اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان سیمرغ با بیان اینکه سال گذشته با توان اداره آموزش‌ و پرورش و پشتیبانی مسؤولان و خانواده‌ها توانستیم رتبه نخست را در بین ادارات آموزش‌ و پرورش استان کسب کردیم، تصریح کرد: همه باید کمک کنیم این رتبه برای ما حفظ شود و اگر نسبت به سال گذشته کمتر به این مسئله توجه داشته باشیم و نگاه خود را عمیق‌تر نکنیم به اهداف در نظر گرفته‌شده دست پیدا نخواهیم کرد.

 

وی افزود: با همکاری شهرداری تراکت‌هایی توزیع و نصب‌ شده است تا مردم شهرستان از ابتدا در جریان کار آموزش‌ و پرورش قرار بگیرند.

 

این مسؤول در پایان گفت: برخلاف این فکر که آموزش‌ و پرورش در تابستان کم‌کار یا بیکار است در تکاپو هستیم تا زنگ اول مهر در مدرسه‌ها به صدا درآیند چرا که زنگ اول مهر نوروز دانش‌آموز است و پروژه مهر متعلق به همه مردم ایران است.

 

به گزارش سیمرغ ما، در پایان این مراسم زنگ پروژه مهر به‌صورت نمادین در مدرسه دخترانه فاطمیه (دبیرستان شهید احمد کشوری سابق) نواخته شد.

ارسال دیدگاه