تاریخ : ۱۳۹۵/۰۵/۰۶ - ۲:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

یادواره شهدای روحانی شهرستان سیمرغ برگزار می‌شود/ مسؤولیت‌های امروز ادارات، خون‌بهای شهدا است

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) را پیش‌رو داریم و به همین مناسبت یادواره شهدای روحانی شهرستان در مصلی نماز جمعه برگزار می‌شود، گفت: انتظار داریم مدیران شهرستان در این نوع مراسمات که برگزار می‌شود حضور پررنگ داشته باشند.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یدالله‌پور سه‌شنبه‌شب در پنجمین جلسه شورای اداری این شهرستان در دفتر امام جمعه این شهرستان ضمن تبریک پنج مرداد سالروز تأسیس و اقامه اولین نماز جمعه کشور، اظهار کرد: از اهمیت نماز جمعه همین بس که خداوند در کتاب آسمانی ما مسلمانان یکی از سوره‌های قرآن را به همین نام نام‌گذاری کرده و در این سوره همه مسلمانان را دعوت به حضور در نماز جمعه کرده است و این گویای اهمیت جایگاه نماز جمعه در اسلام و نظام جمهوری اسلامی است.

 

وی افزود: احیای سنگر نماز جمعه با هوشمندی و هوشیاری که حضرت امام (ره) داشته باعث برکات و آثار زیادی برای نظام جمهوری اسلامی‌شده است.

 

* تقویت روحیه وحدت و همدلی، رشد فکری و سیاسی مردم از جمله آثار و برکات نماز جمعه است

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه تقویت روحیه وحدت و همدلی، رشد فکری و سیاسی مردم ازجمله آثار و برکات نماز جمعه است، تصریح کرد: نماز جمعه کانون آگاهی بخشیدن به مردم در زمینه معارف اسلامی و بنیادهای سیاسی و اجتماعی است.

 

IMG_3235

 

این مسؤول ادامه داد: نماز جمعه نمایش حضور مردم در صحنه دفاع و حراست از انقلاب اسلامی است همچنین نماز جمعه یأس و ناامیدی دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را در پی دارد و در مقابل آن موجب تقویت و ایجاد امید در مردم می‌شود.

 

* نماز جمعه ظرفیت ویژه‌ای برای هر شهرستان است

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه نماز جمعه ظرفیت ویژه‌ای برای این شهرستان است تا بتوان از این ظرفیت برای حل مسائل و مشکلات شهرستان استفاده شود، اظهار کرد: نماز جمعه کانون بسیج آحاد مردم است و از جایگاه‌هایی است که سلیقه‌های مختلف و متنوع را در کنار هم قرار می‌دهد.

 

وی افزود: نماز جمعه یکی از اجتماعات هفتگی مورد تأکید و توجه دین مبین اسلام است همان‌طور که اسلام به اجتماعات سالانه مسلمانان در غالب حج و اجتماعات روزانه مسلمانان در غالب نماز جماعت اهمیت می‌دهد به اجتماعات هفتگی مسلمانان در غالب نماز جمعه توجه ویژه‌ای دارد.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه لازم است همه در راستای حفظ و حراست از این سنگر محکم نظام جمهوری اسلامی تلاش کنیم، تصریح کرد: یکی از راه‌کارهای حفظ این سنگر حضور مردم در نماز جمعه است چراکه رکن اصلی نماز جمعه بحث حضور مردم است.

 

*مسؤولان باید حضور پررنگ در صفوف نماز جمعه داشته باشند

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: همه ما به‌عنوان مسؤولان این شهرستان باید خودمان در صفوف نماز جمعه شهرستان حضور پررنگ داشته باشیم و این انتظار و توقع از رؤسای ادارات و مدیران دستگاه‌ها وجود دارد تا در نماز جمعه حضور جدی داشته باشند چراکه این توقع را مردم از ما دارند و می‌خواهند مسؤولانشان را در صفوف نماز جمعه ببینند.

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه زمینه و بستر برای حضور عامه مردم در صفوف نماز جمعه باید آماده باشد، تأکید کرد: حضور باشکوه مردم در نماز جمعه یأس و ناامیدی دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را در پی دارد.

 

* یادواره شهدای روحانی شهرستان سیمرغ برگزار می‌شود

 

وی ادامه داد: رکن اصلی نماز جمعه شخصیت امام‌ جمعه است و امام‌ جمعه هم به‌عنوان پدر معنوی شهرستان از جایگاه خاصی برخوردار است همچنین نیاز است همه دستگاه‌ها برای تقویت ستاد نماز جمعه شهرستان کمک کنند.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) را پیش‌رو داریم و به همین مناسبت یادواره شهدای روحانی شهرستان در مصلی نماز جمعه برگزار می‌شود، تصریح کرد: انتظار داریم مدیران شهرستان در این نوع مراسمات که برگزار می‌شود حضور پررنگ داشته باشند.

 

این مسؤول با اشاره به ۱۷ مرداد روز خبرنگار ضمن تبریک این روز به خبرنگاران، خاطرنشان کرد: خبرنگاران از قشرهای زحمت‌کش این جامعه هستند و حرف مردم را به گوش مسؤولان و از آن‌طرف عملکرد مسؤولان و دستگاه‌ها را به افکار عمومی منتقل می‌کنند.

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه هفته دولت پیش‌رو است، گفت: حق مردم است بدانند مدیران دستگاه‌ها چه اقداماتی در شهرستان انجام می‌دهند و چه‌کارهایی انجام‌شده همچنین دولت در شهرستان چه عملکردی داشته است.

 

وی در پایان گفت: هفته دولت یک فرصت برای انعکاس عملکرد دستگاه‌های دولتی است.

 

* مسؤولیت‌های امروز ادارات، خون‌بهای شهدا است

 

در ادامه امام جمعه سیمرغ ضمن تبریک پنج مرداد سالروز تأسیس و اقامه اولین نماز جمعه کشور، اظهار کرد: همه مسؤولان مانند انگشتان دستی در یاری یکدیگر هستند و یک هدف‌ دارند.

 

IMG_3248

 

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی افزود: مسؤولیت‌های امروز ادارات یک مسؤولیت معمولی نیست و خون‌بهای شهدا است.

 

* امروز حساسیت دشمن بر روی نماز است

 

وی با بیان اینکه ولی‌نعمتان ما مردم هستند، تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم خدمت فرماندار محترم که جلسه شورای اداری را در هفته دولت و در مصلی نماز جمعه برگزار کنند و مردم را دعوت کنند تا به مشکلات شهری رسیدگی شود.

 

امام جمعه سیمرغ ادامه داد: امکان دارد اگر کاری برای بالادستی انجام شود از یاد رود اما برای مردم هر کاری انجام شود گم نمی‌شود و باقی می‌ماند.

 

یوسفی در پایان با اشاره به اینکه عده‌ای از بزرگان ما در محراب به شهادت رسیدند که در رأس آن امام علی (ع) قرار دارد، اظهار کرد: امروز حساسیت دشمن بر روی نماز است.

ارسال دیدگاه