تاریخ : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ - ۱۲:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پروژه مهر در شهرستان در حال اجرا است/بیشترین فعالیت آموزش‌ و پرورش در تابستان است/درخشش دانش‌آموزان و معلمان سیمرغی در مسابقات استانی و کشوری

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه برخی می‌گویند آموزش‌وپرورش در تابستان بیکار است، گفت: بیشترین کار و فعالیت آموزش‌ و پرورش در تابستان است و در پایان تابستان آسوده‌خاطر می‌شویم.

به گزارش سیمرغ ما، فرامرز رحیمی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پروژه مهر آموزش‌ و پرورش با سیاست‌های ابلاغی که از سوی وزیر آموزش‌ و پرورش ابلاغ می‌شود در دستور کار اداره‌کل آموزش‌ و پرورش استان و شهرستان قرار می‌گیرد.

 

وی افزود: پروژه مهر در قالب هفت کارگروه ساماندهی، تعمیر و تجهیز، انتصابات، توجیه تبلیغ و اطلاع‌رسانی، تأیید صلاحیت، نظارت و ارزیابی و فرهنگی و ورزشی مشغول به‌کار است.

 

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان ثبت‌نام‌های خود را با بدو ورود پایه اول ابتدایی شروع کرده است، تصریح کرد: این کار از سنجش نوآموزان ابتدایی شروع‌شده و در سال‌جاری بحث اصلی بر روی تقویت پیش‌دبستانی و بهبود مدیریت آموزشگاهی قرار دارد که در شعار پروژه مهر ۹۵ بر روی این دو مورد بسیار تأکید شده است.

 

این مسؤول ادامه داد: کارگروه انتصابات مدیران هر هفته با نظارت مستقیم مشاور مدیرکل و معاون آموزشی اداره‌کل انجام می‌شود و مدیران در سه رده عالی، خوب و متوسط تقسیم‌بندی شده‌اند.

 

رحیمی با بیان اینکه ثبت‌نام به‌ مراتب از ابتدایی شروع می‌شود همچنین براساس زمان‌بندی ثبت‌نام متوسطه اول از ۲۹ تیرماه شروع‌شده و ثبت‌نام متوسطه دوم هم از هفته آینده شروع می‌شود، اظهار کرد: برای تعمیر و تجهیز مدارس نیازمند کمک مسؤولان شهرستانی و مساعدت مالی سازمان تجهیز و نوسازی استان هستیم که رنگ‌آمیزی در هفت مدرسه شهرستان انجام شود.

 

وی افزود: پروژه مهر از این منظر انجام می‌شود که دانش‌آموزان مدارس را با یک فضای شاد و زیبا برنامه‌ریزی‌شده، مدیران، معلمان، برنامه هفتگی آماده‌شده و ایجاد حیاط پویا شروع کنند.

 

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌هایی برای برگزاری جشنواره غذای سالم در مدارس با شروع ماه مهر و آغاز مدارس انجام شود، بیان کرد: این برنامه فضای شادی را برای دانش‌آموزان در نخستین روز مدرسه ایجاد می‌کند.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: آنچه در راستای پروژه مهر که در ماه مرداد در حال انجام می‌شود برگزاری کلاس‌های مشاوره برای خانواده‌های ۲۲۰ نفر از نوآموزان ابتدایی است که در آن سیاست‌های روز آموزش‌ و پرورش و مطالبات آموزش‌ و پرورش از نظر آموزشی و تربیتی همچنین نکته‌های حساس و آسیب‌های اجتماعی است که خانواده‌ها اعلام می‌شود.

 

رحیمی با بیان اینکه پایگاه اوقات فراغت اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان در کانون سیمرغ سبز در رشته‌های شنا، خطاطی، نقاشی، ژیمناستیک فعال است، تصریح کرد: دارالقرآن شهرستان هم در شهرستان فعال‌شده که کانون سیمرغ سبز محل فعالیت دختران و دارالقرآن برای فعالیت پسران در نظر گرفته‌ شده است.

 

وی افزود: در مردادماه امسال ۱۷ نفر از دانش‌آموزان دختر بی‌بضاعت شهرستان به اردوی بنیاد علوی در اردوگاه جماران تهران اعزام می‌شوند.

 

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه در ایام عید بهترین و بیشترین مسافر را در شهرستان پذیرا بودیم در تابستان هم فضای مدرسه نمونه دولتی آیت‌الله خامنه‌ای با ۹ کلاس درجه‌یک و دو آماده‌ شده است، اظهار کرد: همه امکانات در این مدرسه موجود است و فرهنگیان سراسر کشور می‌توانند از این مکان استفاده کنند و در حاضر نیز پذیرای مسافران تابستانه در این مدرسه هستیم.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: جلسه تخصصی مشاوران درباره هدایت تحصیلی پایه نهم در برنامه قرار گرفته و دانش‌آموزان با توجه به معدل تحصیلی، آزمون رغبت‌سنج، نظر اولیا و والدین در حال اجراست که نتیجه آن امروز به خانواده‌ها اعلام می‌شود.

 

رحیمی با بیان اینکه با توجه به استقرار پایه دهم برای نخستین‌بار در سطح کشور و تغییر برخی کتب در کلاس‌های چهارم و پنجم وظیفه اداره آموزش‌ و پرورش است که برای معلمانی که این کتاب‌ها را تدریس می‌کنند کلاس‌های ضمن خدمت برگزار کند، تصریح کرد: برای تشکیل کلاس ضمن خدمت در شهرستان آمادگی داریم و درصورتی‌ که این کلاس به حدنصاب نرسد معلمان برای گذراندن این دوره به قائم‌شهر اعزام می‌شوند.

 

وی افزود: مدیران و معاونان دوره ابتدایی هم در آزمون علمی شرکت می‌کنند که تراز نمره آنان در بحث شناخت وضعیت آموزشی و تربیتی و وضعیت مدیریتی آن‌ها سنجیده می‌شود.

 

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه برخی می‌گویند آموزش‌ و پرورش در تابستان بیکار است، اظهار کرد: بیشترین کار و فعالیت آموزش‌ و پرورش در تابستان است و در پایان تابستان آسوده‌خاطر می‌شویم چرا که کلاس‌ها و معلمان آماده و تمامی فعالیت‌ها برای حضور دانش آموزان سر کلاس درس انجام شده است.

 

این مسؤول ادامه داد: حضور و پشتیبانی مسؤولان شهرستانی در پروژه مهر برای اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان بسیار سبب دلگرمی است.

 

رحیمی با بیان اینکه دانش‌آموزان و معلمان شهرستان سیمرغ در مسابقات استانی و کشوری خوش درخشیده‌اند، گفت: دانش‌آموز سیده کوثر رمضانی در مقطع متوسطه دوم توانست به مسابقات مرحله کشوری در امور قرآنی راه پیدا کند، دانش‌آموز نیکان مشکاتی رتبه برتر استانی را در پرسش مهر رئیس‌جمهور کسب کرد و دانش‌آموز سیده کوثر کیا تولنست رتبه دوم قصه‌گویی طرح توسعه فرهنگ بومی محلی را کسب کند.

 

وی افزود: اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان سیمرغ توانست در بحث عتبات عالیات رتبه نخست را در بین تمامی ادارات استان با بالاترین دریافت مالی کسب کند و توانست با پایلوت قرار دادن دبیرستان مرحوم شهابی رتبه دوم را در تهیه برنامه هفتگی مدارس دوره متوسطه دوم به دست آورد، همچنین رتبه سوم مسابقات علمی، عملی و کاردانش رشته تأسیسات توسط هنرستان مرحوم قربان و رتبه سوم روان‌خوانی طرح احساس واژه‌ها توسط دبیرستان فاطمیه در استان کسب‌ شده است.

 

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان سیمرغ در پایان گفت: رتبه نخست استانی طراحی سؤال استاندار در درس‌های پیام‌های آسمانی و مطالعات اجتماعی متوسطه اول توسط دبیران حسین‌علی رضایی و میترا مقیمی و رتبه سوم درس عربی متوسطه دوم توسط دبیر لیلا قربانی کسب‌ شده است.

 

ارسال دیدگاه