تاریخ : ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ - ۱۶:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نماز جمعه سنگر مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه نماز جمعه سنگر مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است، گفت: مؤمنان، مسلمانان، مردان و زنان هر هفته کنار هم برای چاره‌اندیشی و جلوگیری از آسیب‌های فرهنگی و یا جهت پیشرفت و تهاجم و غلبه بر تاریکی‌ها گرد هم می‌آیند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: پنجم مراد روز تأسیس نماز جمعه است که بعد از تحقق حکومت اسلامی با حضور امام راحل در همان آغازین روزش در سوم ماه مبارک رمضان نماز جمعه در سال ۱۳۵۸ با امامت آیت‌الله مرحوم طالقانی به امر ولی امر امام راحل در تهران برگزار شد که در تداوم آن حرکت الهی امروز بیش از ۸۰۰ نقطه در کشور نماز جمعه با حضور نمازگزاران برگزار می‌شود.

 

وی افزود: دشمنان اسلام و قرآن و کشور تهاجم نظامی خود را برای دست‌یابی به اهدافشان تغییر داده و به تهاجم فرهنگی رو آورده‌اند اما در این نوع تهاجم شناسایی دشمن و دوست گاهی مشکل می‌شود و لازم است همچنان که مقام معظم رهبری فرموده‌اند: «نماز جمعه قرارگاه است.» تعیین و تکلیف برای امام‌ جمعه و نمازگزاران شد.

 

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه نماز جمعه سنگر مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است، تصریح کرد: مؤمنان، مسلمانان، مردان و زنان هر هفته کنار هم برای چاره‌اندیشی و جلوگیری از آسیب‌های فرهنگی و یا جهت پیشرفت و تهاجم و غلبه بر تاریکی‌ها گرد هم می‌آیند.

 

این مسؤول ادامه داد: مردم در هر کجا حضور داشته باشند عامل موفقیت و بازدارندگی‌ها است و نباید نماز جمعه را با نگاه انجام یک تکلیف روزمره و بی‌ثمر نگاه کرد.

 

یوسفی با بیان اینکه حضور مردم و اهمیت مردم در حکومت اسلامی و همه عرصه‌های میدانی انقلاب اسلامی نقش بی‌بدیل و کم‌نظیری است، اظهار کرد: مساجد سنگر مقابله با تهاجم فرهنگی است.

 

وی افزود: در ارتباط با تهاجم فرهنگی و آسیب‌های فرهنگی ابتدا باید آسیب را شناخت و بعد درمان کرد.

 

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ با بیان اینکه نماز جمعه سنگر دفاع از انقلاب اسلامی و عامل وحدت است، عنوان کرد: هر پدیده‌ای که با اسلام و انقلاب اسلامی ناخوانا باشد اولین تریبون‌هایی که بعد از مقام معظم رهبری حاضر می‌شوند بدون آنکه توجیه کنند مستقیماً به مقابله می‌پردازند تا صدمه‌ای هرچند کوچک به انقلاب اسلامی وارد شود ائمه جمعه هستند.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: در مسئله حقوق نامتعارفی که برخی مدیران گرفته‌اند و برای دریافت آن با توجیهات چندگانه این حقوق را برای خود حلال و مشروع می‌دانستند، مقام معظم رهبری در همان ابتدا بحث مشروعیت را مطرح کردند و گفتند حرام است و ائمه جمعه تمام کشور با اصل این قضیه اعلام مخالفت کرده و خواستار پیگیری کامل این موضوع شده‌اند.

 

یوسفی با اشاره به اینکه اگر مردم در مقابل این آسیب‌ها مطمئن نشوند که چاره‌ای اندیشیده شده است و نبیند افرادی که از اعتماد مردم سوءاستفاده کرده‌اند کیفری شده‌اند قانع نمی‌شوند و در نقاط دیگر ما را تنها خواهند گذاشت، اظهار کرد: بر دوش همه نهادها، مسؤولان و دل‌دادگان به‌نظام وظیفه است که دقت بیشتری داشته باشند.

 

وی ادامه داد: برخی نمی‌خواهند این موضوع روشن شود و برای انجام این کار دلایلی مطرح می‌کنند اما باید گفت نه باطل‌ها باید بروند تا حق آشکار شود.

 

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ با بیان اینکه اهداف سلطه‌گرایانه آنان که در تلاش هستند تا سلطه خود را در کشورهای دیگر اعمال کنند، تصریح کرد: ما آمریکا را در برجام و پسابرجام مشاهده کرده‌ایم و دیدیم که به عهد و پیمان خود وفا نکرده‌اند.

 

این مسؤول افزود: باید توجه داشته باشیم فکری را می‌خواهند تزریق کنند که ملت ایران بر سر دوراهی پذیرفتن کنار آمدن با آمریکا یا تحت‌فشار آمریکا قرار گرفتن است که نباید باور کرد چرا که راه‌های مقابله با سلطه آمریکا زیاد است.

 

وی در پایان گفت: نباید باور کنیم آمریکا برای ما دل می‌سوزاند.

ارسال دیدگاه