تاریخ : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نشانه هایی که نشانه نیست!

به گزارش سیمرغ ما، ورود هنر و هنرمندان به عرصه فضای شهری امری ضروری است. شهروند خسته از تمامی آشفتگی های بصری که بی آنکه خود بخواهد بر او دیکته می شود نا خودآگاه در شهر و فضاهای اطراف خود به دنبال عناصر و پدیده هایی برای رفع خستگی بصری و روحی خویش است ، […]

به گزارش سیمرغ ما، ورود هنر و هنرمندان به عرصه فضای شهری امری ضروری است.

شهروند خسته از تمامی آشفتگی های بصری که بی آنکه خود بخواهد بر او دیکته می شود نا خودآگاه در شهر و فضاهای اطراف خود به دنبال عناصر و پدیده هایی برای رفع خستگی بصری و روحی خویش است ، اینجاست که هنر می تواند راهگشا باشد.

انواع هنر های تجسمی ، نقاشی دیواری و بویژه مجسمه سازی شهری هر کدام به تبع فضا و بستری که باید اجرا شوند می توانند قابلیت ها و کارکردهای گوناگونی را به همراه داشته باشند.

ایجاد المان از لحاظ فرم و شیوه اجرا و البته ابعاد اثر باید متناسب با فضا باشد و از لحاظ بصری ، خود بر اغتشاش فضا نیافزاید . حضور هنرمندان در کنار طراحان و مسئولان شهری می تواند به بهترین شکل زمینه لازم را برای زیباسازی و تلطیف فضاهای شهری بوجود آورد.

شهرداری کیاکلا بدون مطالعه و مشاوره گرفتن از هنرمندان اقدام به ایجاد دو المان در میدان بسیج و شهید صمصام طور نموده است که نه تنها چشم نواز نیست بلکه آشفتگی های بصری را برای مخاطب نیز به همراه دارد.

میدان شهید صمصام طور کیاکلا - شهرستان سیمرغ

ایجاد این دو المان نه تنها معرفی خوبی نبوده است ، بلکه باعث آزار روحی و روانی شهروندان هم شده است.

میدان بسیج کیاکلا - شهرستان سیمرغ

المان شهید صمصام طور هیچ یک از مولفه های دفاع مقدس را ندارد . وقتی المانی که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را نمی کند چرا باید ایجاد شود؟

چرا با کارهای نسنجیده و روشنفکری بی سر و ته آرمان های عظیم و باشکوه دفاع مقدس را زیر سوال می برید؟

المان بسیج هم شبیه همه چیز هست الا بسیج!

فقط با ایجاد این المان ارزش های والای بسیج و بسیجیان را زیر سوال برده است…

حال باید ببینیم شهردای و شورای شهر شهرستان سیمرغ چه پاسخی برای این موضوع دارند..

میدان شهید صمصام طور کیاکلا - شهرستان سیمرغ

 

میدان بسیج کیاکلا - شهرستان سیمرغ

با تشکر از شهروند محترم بابت ارسال این پیام.

ارسال دیدگاه