تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۲۷ - ۲۰:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیران شهرستانی باید تقویت و حمایت شوند

فرماندار سیمرغ گفت: باید مدیران شهرستانی تقویت و حمایت شوند،‌ زیرا اعتقادمان بر این است تهدید و تضعیف مدیران اقدام درستی نیست همچنین لازم است از همه مدیران حمایت شود چراکه مدیران شهرستانی به لحاظ منابع مالی، اعتباری و امکاناتی که باید داشته باشند دارای محدودیت هستند.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌الله یدالله‌پور عصر امروز در چهارمین جلسه شورای اداری این شهرستان ضمن تشکر از حضور پرشور مردم شهرستان در راهپیمایی روز قدس، اظهار کرد: روز جهانی قدس به‌عنوان روز اعلام همبستگی ملت‌های مسلمان دنیا به‌ویژه ملت غیور و بزرگ ایران با مردم مظلوم فلسطین و روز تنویر افکار عمومی دنیا نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی است.

 

وی افزود: باید از مردم خوب و فهیم شهرستان سیمرغ به‌خاطر حضور باشکوه و منسجم در راهپیمایی این روز به‌رغم گرمی هوا تشکر کرد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه سالروز به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای و انعقاد قرارداد برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در روز ۲۳ تیرماه را پشت سر گذاشته‌ایم، تصریح کرد: اگر چه هنوز تمام توافقات برجام توسط کشورهای ۱+۵ به‌ویژه آمریکا عملیاتی نشده است اما قطعاً با گذشت زمان و پیگیری‌های مردان دیپلماسی کشور این تعهدات اجرا می‌شود.

 

وی ادامه داد: برجام تا به امروز دستاوردهای بسیار خوبی برای نظام جمهوری اسلامی و کشور عزیزمان داشته و همان‌طور که ریاست جمهور بیان کرد؛ ماقبل از برجام هر روز شاهد ایجاد تحریم‌ها در کشور بوده‌ایم اما بعد از برجام هر روز شاهد گشایش در روند کشور هستیم.

 

* ۹ مردادماه؛ زمان برگزاری یادواره شهدای روحانی

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه شاهد دستاوردهای خوبی از جمله صادرات نفت هستیم، اظهار کرد: تا قبل از اجرای برجام صادرات نفت رقم کمتر از یک میلیون بشکه در روز بوده اما امروز این رقم به بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ بشکه در روز رسیده است که قطعاً درآمد حاصله این صادرات می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور باشد.

 

وی افزود: قبل از برجام برای دریافت بسیاری از درآمدهای نفتی با مشکل مواجه بوده‌ایم که بعد از برجام بخش عمده‌ای از این درآمدها وارد کشور شده است همچنین مشکل بانک مرکزی در تأمین ارز متقاضیان رفع شده، زیرا قبل از برجام شاهد بوده‌ایم برای دریافت ارز باید نوبت چهارماهه را سپری می‌کردند درحالی‌که امروز می‌توانند به‌سرعت ارز مورد نیاز خود را دریافت کنند همچنین در کنار اشکالاتی که برخی به بحث برجام وارد می‌کنند قطعاً باید ده‌ها دستاورد برجام را ببینند.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه در بحث فیش‌های حقوقی غیرمتعارف که در این روزهای سر و صدایی ایجاد کرده است برخی به‌دنبال سوءاستفاده از آن برای تضعیف دولت و هدف قرار دادن نقطه اعتماد مردم به نظام و دولت بوده‌اند، تصریح کرد: خدا را شاکریم که در این موضوع با رهنمودهای بسیار ارزشمند مقام معظم رهبری در این حوزه، تدبیر بسیار خوب ریاست محترم جمهور و عملکرد قابل تقدیر دولت تدبیر و امید در بحث فیش‌های حقوقی غیرمتعارف موجب شد تا زمینه اصلاح بی‌عدالتی و تبعیض که ریشه درگذشته داشته و اختصاص به زمان این دولت نداشته در دولت تدبیر و امید فراهم شود.

 

وی ادامه داد: مردم شاهد بودند به‌دنبال بحث فیش‌های حقوقی دولت خط قرمزی برای خود اعلام نکرده و تمام‌قد وارد این مسأله شده و با کسانی که دریافتی‌های غیرمتعارف داشتند برخورد جدی و قاطع داشته است.

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه غالب مدیران ما پاک‌دست بوده و با حداقل دریافتی‌ها مشغول به‌کار هستند، تأکید کرد: از میان ۶۰ هزار مدیر در کشور ۹۵۰ نفر دریافتی غیرمتعارف داشتند که زمینه‌ای پیش‌آمده تا برخورد قاطع با این تیپ افراد صورت گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: روز گذشته روز بهزیستی و تأمین اجتماعی بود که باید از زحمات اداره بهزیستی شهرستان سیمرغ تشکر کرد، زیرا به‌عنوان یک‌نهاد حمایتی اقدامات خوبی در شهرستان داشته‌اند همچنین امروز روز پذیرش قطع‌نامه ۵۹۸ از سوی حضرت امام(ره) اگرچه تلخی‌های زیادی در آن شرایط داشت اما پذیرش قطع‌نامه دستاوردهای بسیار بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی به‎دنبال داشت و آن‌هم اعلام متجاوز بودن رژیم بعث عراق بوده است.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه پنجم مرداد سالروز تأسیس نماز جمعه را پیش‌رو داریم با توجه به اقامه اولین نماز جمعه توسط پیامبر مکرم اسلام و ریشه نماز جمعه در تاریخ صدر اسلام، اظهار کرد: نماز جمعه در عصر معاصر ریشه در تاریخ انقلاب اسلامی دارد و از یادگارها و دستاوردهای حضرت امام خمینی(ره) است، همچنین در زمینه تجلیل از امام جمعه برنامه‌هایی را در این روز داریم.

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه یادواره شهدای روحانی همانند سال گذشته در روز ۹ مرداد ماه هم‌زمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) برگزار می‌شود، تصریح کرد: سازمان تبلیغات و سایر دستگاه‌ها اجرایی همکاری لازم را برای گرامیداشت این روز داشته باشند.

 

وی یادآور شد: ۱۷ مردادماه و روز خبرنگار را نیز در پیش داریم که لازم است این روز را خدمت خبرنگاران شهرستان به‌خاطر انعکاس گزارش‌ها و عملکرد دولت در سطح شهرستان در سطح شهرستان پیشاپیش تبریک می‌گوییم.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه دستگاه‌های خدمت‌رسان مراعات حال مردم را داشته باشند، اظهار کرد: در ارتباط با بحث پرداخت هزینه‌های مصرفی آب، برق، گاز و … مردم بعضاً دوره‌هایی را پرداخت نکنند اما انتظار داریم مراعات حال این عزیزان نیز رعایت شود و از سویی دیگر انتظار داریم مردم نیز نسبت به پرداخت هزینه‌های مصرفی دستگاه‌های خدمت‌رسان تلاش کنند.

 

وی افزود: رعایت حال خیلی فرق می‌کند با رفتار نادرست کارشناس اداره‌ای با ارباب رجوع و ایجاد گله‌مندی همچنین ارباب رجوع نیز باید حرمت کارشناسان و مدیران ادارات را حفظ کنند.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه نمایندگان محترم حوزه انتخابیه کار خود را در خانه ملت شروع کرده‌اند، تصریح کرد: تقویت تعامل و ارتباط با نمایندگان محترم که از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار هستند ایجاد شود و از نمایندگان محترم در پیش‌برد فعالیت‌های حوزه مأموریت خود استفاده کنند.

 

* باید مدیران شهرستانی تقویت و حمایت شوند

 

وی ادامه داد: باید مدیران شهرستانی تقویت و حمایت شوند،‌ زیرا اعتقادمان بر این است تهدید و تضعیف مدیران اقدام درستی نیست همچنین لازم است از همه مدیران حمایت شود چراکه مدیران شهرستانی به لحاظ منابع مالی، اعتباری و امکاناتی که باید داشته باشند دارای محدودیت هستند.

 

فرماندار سیمرغ با تأکید بر اینکه شوراهای اسلامی روستاها بدون هیچ حق‌الزحمه‌ای در حال فعالیت و پیگیر مسائل و مشکلات روستای خود هستند، تصریح کرد: انتظار ما از ادارات مجریه و غیر مجریه این است که حرمت شوراها را حفظ کنند چراکه این افراد کار ادارات را در روستاها آسان می‌کنند و پل ارتباطی بین مردم و شما هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: بعضاً گزارش‌های از بی‌توجهی به شوراها می‌رسد که این موضوع قابل قبول نیست و افراد در هر جایگاهی که قرار دارند حرمت شوراها را حفظ کنند و از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های دستگاه خود استفاده کنند، زیرا اگر این اتفاق رخ دهد بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

 

یدالله‌پور با تأکید بر بحث اقتصاد مقاومتی، گفت: مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و استاندار بر روی این مسأله تأکید دارند.

 

وی اضافه کرد: قطعاً در سال جاری باید در حوزه مدیریتی تلاش جهادی صورت گیرد تا در کنار بحث‌های غالب و روتین یک سری اقدامات خارج از روتین را عملیاتی کنیم.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه با بررسی ظرفیت و استعداد شهرستان، ۱۵ پروژه اقتصاد مقاومتی خارج از روال عادی تعریف شده است، تصریح کرد: این پروژه‌ها به‌زودی به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود و دستگاه‌ها نیز تلاش کنند خارج از روال عادی این پروژه‌ها را با نام اقتصاد مقاومتی در شهرستان عملیاتی کنند تا شاهد حرکت جدید در حوزه شهرستان باشیم.

 

وی در پایان گفت: استقرار مدیریت بنیاد مسکن در شهرستان بر اساس توافقاتی که از قبل صورت گرفته قرار شد تا زمین در اختیار بنیاد مسکن برای ساخت مدیریت شهرستان قرار گیرد که باوجود پیگیری‌های فراوان زمین مورد نیاز تأمین نشد اما امروز فرصتی پیش‌آمده تا از زمین در نظر گرفته‌شده بازدیدی به عمل آید تا در صورت مناسب بودن زمین اقدامات لازم برای ساخت اداره مستقل در شهرستان انجام شود.

ارسال دیدگاه