تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۲۶ - ۱۵:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برای دومین سال متوالی ویژه برنامه پارک پاک در سیمرغ برگزار می‌شود

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان سیمرغ گفت: طرح پارک پاک برای دومین بار با برنامه‌ریزی سپاه ناحیه سیمرغ در سطح این شهرستان اجرایی شد.

برات‌علی اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سیمرغ ما، اظهار کرد: در زندگی امروزی اوقات فراغت بخش زیادی از زمان‌بندی روزمره زندگی مردم را در برگرفته است به همین دلیل خستگی‌های ناشی از کار و تلاش روزانه موجب شده اوقات فراغت افراد به سمت تفریحات و اماکن تفریحی سوق داده شود.

 

وی افزود: در استان مازندران به دلیل وجود ظرفیت‌های فراوان از لحاظ امکانات تفریحی و گردشگری اعم از دریا، جنگل، مراتع سرسبز و… ضرورت دارد در ایام تابستان برنامه‌های متناسب فرهنگی با محتویات دینی و اسلامی برگزار گردد تا پارک‌ها و سواحل همیشه برای خانواده‌ها به‌عنوان محیط سالم و سرگرم‌کننده باشد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان سیمرغ برگزاری جشنواره پارک پاک را عامل ایجاد نشاط و تعالی برای جوانان دانست و گفت: جشنواره پارک پاک به همت سپاه ناحیه و نیروهای بسیج برگزار خواهد شد که اصل و محور برگزاری این طرح بر پایه پرداختن به امور فرهنگی است.

 

وی ادامه داد: جشنواره پارک پاک شامل برنامه متنوع فرهنگی، اجتماعی، اجرا موسیقی‌های سنتی، برنامه‌های ورزشی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری مسابقه شبی با قرآن، مسابقات مختلف، توزیع بروشور در مباحث مختلف و استقرار غرفه‌هایی شامل ایستگاه نقاشی، نمایشگاه، ایستگاه مشاوره، رادیو پارک، ایستگاه هنر و غرفه عرضه محصولات فرهنگی است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان سیمرغ با بیان اینکه سپاه و بسیج شهرستان برنامه‌های متنوع و شادی را برای شهروندان، خصوصاً خانواده‌ها و مسافران در نظر دارند، اظهار کرد: استفاده از فرصت‌ها و مقابله با تهدیدات بومی محلی، تأثیر مثبت در مراکز تفریحی، پر کردن اوقات فراغت مسافران و افراد بومی در اماکن تفریحی به‌منظور نشاط و تعالی، توسعه مشارکت مردمی در اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر، فضاسازی معنوی محیطی، افزایش نشاط و ترویج تفریحات سالم و ترویج فرهنگ حجاب و پوشش اسلامی از جمله اهداف اجرای این طرح است.

 

این مسؤول برگزاری جشنواره پارک پاک را گام مؤثری در جلوگیری از اختلالات و ناهنجاری‌های موجود در پارک‌ها دانست و افزود: افتتاحیه جشنواره پارک پاک شهرستان سیمرغ پنج‌شنبه گذشته برگزار شد و این طرح تا پایان شهریورماه سال جاری در پارک شهرستان سیمرغ برای عموم مردم ادامه دارد.

 

اسلامی با بیان اینکه طرح پارک پاک برای دومین‌بار با برنامه‌ریزی سپاه ناحیه سیمرغ در سطح این شهرستان اجرایی شد، تصریح کرد: روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه هر هفته ویژه‌برنامه‌هایی برای استفاده خانواده‌های این شهرستان در قالب پارک پاک در نظر گرفته‌ شده است.

ارسال دیدگاه