تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۱:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رنگ سیاه در چادر زن مرزی برای حریم‌های اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی است

استاد حوزه علمیه مازندران گفت: رنگ سیاه در چادر زن برای آن است که بین زن و نامحرم مرزی برای حریم‌های اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی ایجاد می‌کند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام جعفر غفاری در تجمع مردمی مدافعان حریم خانواده این شهرستان با اشاره به اینکه عفاف و حجاب با هم متفاوت هستند و دامنه عفت بسیار وسیع است، افزود: عفت انواع مختلفی دارد و عفت دست، پا، کلام و چشم بخشی از انواع مسائل مربوط به عفت هستند.

 

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه یکی از موارد چندین‌گانه عفت شامل عفت بدن که همان حجاب است، تصریح کرد: وقتی صحبت از عفت و حجاب می‌شود در ذهن همه عفت و حجاب برای خانم‌ها تداعی می‌شود در حالی که عفت و حجاب فقط برای بانوان نیست و شامل حال عفت و حجاب مردان نیز می‌شود.

 

غفاری با اشاره به اینکه حجاب برای انسان و عقلای عالم است، بیان کرد: هر کسی که انسان است لباس انسانیت بر تن او پوشانده شده است و به‌ حکم ضرورت اجتماعی و عقلایی چه زن و چه مرد باید بدن‌شان پوشیده باشد.

 

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه بسیاری از آلودگی‌ها، معضلات و ناهنجاری‌های اجتماعی که در جامعه دیده می‌شود ناشی از بدحجابی و آلودگی‌های بی‌عفتی در بدن است، تصریح کرد: برخی بی‌حجابی‌ها و بدحجابی‌های امروزه به ‌دلیل شبکه‌های ماهواره‌ای است که رعایت حجاب را سخت جلوه می‌دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: «جرجی زیدان» دانشمند معروف مسیحی در مورد حجاب می‌گوید: «اگر مقصود از حجاب پوشاندن بدن با چادر، روسری، نقاب و امثال آن است این موضوع قبل از اسلام و حتی پیش از دین مسیحیت بوده و مسیحیت هم در آن تغییری نداده است و تا قرون‌وسطی در اروپا حجاب معمول بوده و تا به امروز هم آثار حجاب در اروپا باقی است.»

 

غفاری بیان کرد: «کلمنت» و «ترتولیان» (دو مرجع مسیحیت و دو اسقف بزرگ) درباره حجاب می‌گویند: «زن باید کاملاً در حجاب و پوشیده باشد، مگر آنکه در خانه خود باشد زیرا فقط لباسی که او را می‌پوشاند، می‌تواند از خیره شدن چشم‌ها به‌سوی او مانع شود، زن نباید صورت خود را عریان ارائه دهد تا دیگری با نگاه کردن به صورتش وادار به گناه شود.»

 

وی با اشاره به اینکه چادر نسبت با مانتو و سایر پوشش‌ها بیشتر می‌تواند دیدگان دیگران را از هرگونه هرزگی و آلودگی حفظ کند، تصریح کرد: شبهه‌ای در مورد رنگ چادر ایجاد کرده‌اند که در آن ادعا می‌شود زنان ایرانی با سر نهادن چادر سیاه همواره در غم و غصه هستند اما ایجادکنندگان این شبهه چیزی نمی‌دانند که این شبهات را ایجاد کرده‌اند.

 

 استاد حوزه علمیه با بیان اینکه لباس سیاه و رنگ سیاه نوعی مرز ایجاد و اعلام می‌کند، اظهار کرد: لباس سیاه اعلام می‌کند که تا دیروز یکی از نزدیکانم با من بود اما امروز نیست، رنگ سیاه را نه هر اندیشمند بلکه بزرگ‌ترین اندیشمندان روانشناس نه‌تنها مسلمان بلکه روانشناسان غرب اعلام می‌کنند رنگ سیاه برای زن ایجاد مرز می‌کند و نگاه دیگران را از آنها دور می‌کند.

 

غفاری خاطرنشان کرد: رنگ سیاه در چادر زن برای آن است که بین زن و نامحرم مرزی برای حریم‌های اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی ایجاد می‌کند.

 

وی با بیان اینکه حجاب برای انسان است، تصریح کرد:  امروز بعضی از دختران جوان تمام هنر خود را در ارائه و نمایاندن موهای خود می‌دانند اما باید زنان تمام هنر خود را در مخفی کردن موهای خود به‌کار برند.

ارسال دیدگاه