تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۲۱:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ساعت و دستبند هوشمند در کنکور ممنوع شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: علاوه بر ممنوعیت همراه داشتن وسایل الکترونیکی در کنکور، امسال به طور ویژه از ورود ساعت و دستبند هوشمند و قلم نوری جلوگیری می شود.

به گزارش سیمرغ ما،

به نقل از مهر، حسین توکلی گفت: تاکنون از میان ثبت نام کنندگان در کنکور سراسری ۹۵ تعداد ۶۳۲ هزار نفر معادل ۷۳.۵ درصد ثبت نام کنندگان کارت ورود به جلسه آزمون خود را دریافت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: اکیدا به داوطلبانی که آزمون آنها در روز پنجشنبه برگزار می شود شامل گروه های علوم ریاضی، علوم انسانی و هنر توصیه می شود که کارت خود را امروز دریافت کنند تا در صورت نقص احتمالی کارت ورود به جلسه فرصت کافی برای تصحیح آن داشته باشند.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به موارد ممنوع در جلسه کنکور گفت: داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی مانند: هرگونه نوشت افزار (به جز مداد و مدادپاک کن و مدادتراش)، کیف، کوله پشتی یا ساک، کتاب، جزوه، ماشین حساب، هر گونه دستگاه ارتباطی از قبیل تبلت، قلم نوری، تلفن همراه، پیجر، بیسیم، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، نُت، یادداشت و غیره اکیداً خودداری کنند.

وی افزود: داوطلبان توجه داشته باشند که همراه داشتن ساعت هوشمند، دستبند هوشمند و قلم نوری ممنوع است و در صورت همراه داشتن از ورود آنها به جلسه کنکور جلوگیری به عمل می آید.

توکلی خاطرنشان کرد: تنها داوطلبان کم بینا می توانند دستگاه «بهدید و یا درشت بین بدون حافظه» همراه داشته باشند.

وی یادآور شد: همراه داشتن دستگاه های ارتباطی ذکر شده حتی به صورت خاموش به منزله تقلب محسوب شده و موجب محرومیت از آزمون می شود. در غیر اینصورت فرد به عنوان متخلف تلقی و برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری با وی رفتار خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: از آنجا که محلی برای نگهداری وسایل اضافی در حوزه های امتحانی پیش بینی نمی شود، لذا از داوطلبان تقاضا می شود که به هیچ وجه این قبیل وسایل اضافی را به همراه خود به محل حوزه امتحانی نیاورند. حفظ و نگهداری آنها به عهده مسئولین حوزه امتحانی مربوط نخواهد بود.

ارسال دیدگاه